alicacka
13.02.09,07:31
Rada by som sa Vás spýtala, ako účtujete v softe pre JÚ platbu platobnou kartou.
Ak dobre chápem postupy účtovania, tak mám účtovať 3 účtovné operácie, nasledovne:

- na základe dokladu o platbe kartou - zaúčtujem príjem do priebežnej položky
- na základe dokladu o nákupe PHM - zaúčtujem nákup PHM ako VOZD ( tým sa mi znížia peniaze KDE ? - mám si vytvoriť akoby pokladňu - PLATOBNÚ KARTU ?)
- na základe výpisu z BÚ - zaúčtujem výdaj do priebežnej položky z účtu (tým sa mi znížia peniaze v banke a zvýšia priebežné položky).

Ešte by som sa spýtala - v softe mám možnosti pre účtovanie cez peňažný denník - pokladňu a banku. Mám si urobiť aj platobnú kartu ? Jej stav ale nebudem vedieť vytlačiť, lebo takú možnosť v Oberone nemám.
Prosím, ak s tým máte skúsenosti, pomôžte mi.
Vopred Vám všetkým ďakujem.
ekopo
13.02.09,06:40
1,doklad o kúpe PHM cez ID: priebežná položka s rozčlenením do príslušných stlpcov v PD, t.j. VOZD + VNZD (DPH)
2., odpísanie z BU: úbytok peňazí z BU s príjmom do priebežných položiek

témy:

http://www.porada.sk/919272-post5.html
alicacka
13.02.09,06:47
Ďakujem, len neviem , kedy mám použiť pokladňu a kedy nepeňažnú operáciu. Mohol by si mi aj v tomto pomôcť ?
Ďakujem.
ekopo
13.02.09,06:48
prebehla hotovostná platba? Nie. Tak načo pokladňu.
alicacka
13.02.09,06:53
Lenže ja výdaj neviem urobiť bez toho, aby som to niekde prijala. Musím to niekde prijať. A kde inde ako do pokladne ? Nechápem. Prosím napíš ako to robíš ty.
Kedy čo máš nastavené - pokladňa, Bú, nepeň.operácia.
ekopo
13.02.09,07:06
nepeňažná operácia
alicacka
13.02.09,07:09
Ďakujem ti veľmi pekne. Už som si to aj vyskúšala. Funguje to takto:
- výdaj z prieb. položky - nepeń. operácia
- PHM - VOZD - nepeň. operácia
- príjem do prieb. položky - peňažná operácia z banky.
Prosím o odsúhlasenie, ak máš ešte chvíľku času.
Veľmi, veľmi pekne ďakujem.