Ivetauct
13.02.09,08:03
Daňovník vykonáva montážne práce na stavbach. Uzatvoril príkazné zmluvy so študentami a dôchodcami, aby nemusil platiť odvody do SP, ZP a zaplatiť daň. Podľa príkaznej zmluvy študenti a dôchodcovia nie su závislý na práci. Zmluva by mala byť v poriadku, len nie som si istá či v predmete zmluvy stačí byť uvedené : "Príkazník sa zaväzuje vykonávať pre príkazcu služby : montážne práce na stavbe, ktoré sa budú organizovať v danom kalendárnom roku. Príkazná zmluva sa uzatvára na obdobie od.... do....." Nemusí byť rozpísané kde budú tie práce a na akej stavbe atď... Prosím poraďte. Nemate nejaké tlačiva (vzory) prikazných zmluv na montažné práce?
Ing.Dana
05.03.09,16:54
Čo ja mám informácie zo školení a z daňového úradu, tak by som príkazné zmluvy nerobila, nakoľko vedia, ze sa nimi obchadza dan aj odvody, tak na ne idu. Dodania vsetky zmluvy, nakolko ich povazuju za zavislu cinnost. Nejde totiz o príležitostný príjem, na ktorý to chce tvoj podnikateľ napasovať, ale o dlhodobú prácu vykonávanú častejšie a samozrejme, že podľa jeho pokynov. Nebudú si predsa práce robiť sami podľa seba.
Tinika
18.05.09,04:32
Dobrý deň, na budúci týždeň máme daňovú kontrolu na DPH na celý rok 2008. Chcela by som sa len spýtať, máme tam aj príkazné zmluvy, môžu to napadnúť, ak to bola jednorázová činnosť? Ak do zmluvy napíšeme že bola vykonaná ked ten dotyčný chcel a so svojím náradím? ďakujem
KEJKA
18.05.09,04:50
DU môže napadnúť čokoľvek, takto sa jednoznačne nedá odpovedať. Treba si to vedieť obhájiť v zmysle príspevkov na Porade, je ich neúrekom.
závisí od predmetu zmluvy a iných okolností.
Tinika
18.05.09,15:38
DU môže napadnúť čokoľvek, takto sa jednoznačne nedá odpovedať. Treba si to vedieť obhájiť v zmysle príspevkov na Porade, je ich neúrekom.
závisí od predmetu zmluvy a iných okolností.

Alebo je nejaká ina zmluva? No obhajiť myslíš tym ze to bola jednorazova činnost, vykonaná v čase kedy chcel príkazník (či jak sa to volá) a so svojím naradim? Alebo ešte niečo? Lebo tie príkazné zmluvy boli napr. za opravu plota - teda raz, upratanie dvora teda raz