marian.zelinsky
13.02.09,08:05
Prajem pekný deň aj napriek tomu ,že je 13-stého a piatok.
Ten môj sa nezačal najlepšie. Včera som si uložil údaje na USB kľúč PQI i221 8GB tak ako mnohokrát predtým. Dnes ráno som sa ale k týmto údajom nedostal, pri spustení mi stále vypisuje oznam "Súbor alebo adresár je poškodený a nečitateľný". Včera večer som si ho vložil do vrecka a dnes toto. Skúšal som ho otvoriť ešte v dvoch ďalších počítačoch ,ale s rovnakým výsledkom.
Vie mi prosím Vás niekto poradiť čo stým, alebo sa môžem s údajmi rozlúčiť ?
ivoovi
13.02.09,08:58
Prajem pekný deň aj napriek tomu ,že je 13-stého a piatok.
Ten môj sa nezačal najlepšie. Včera som si uložil údaje na USB kľúč PQI i221 8GB tak ako mnohokrát predtým. Dnes ráno som sa ale k týmto údajom nedostal, pri spustení mi stále vypisuje oznam "Súbor alebo adresár je poškodený a nečitateľný". Včera večer som si ho vložil do vrecka a dnes toto. Skúšal som ho otvoriť ešte v dvoch ďalších počítačoch ,ale s rovnakým výsledkom.
Vie mi prosím Vás niekto poradiť čo stým, alebo sa môžem s údajmi rozlúčiť ?

Ahoj.
Najprv parafrazujem V.I.Lenina: Zaloha,Zaloha,Zaloha.
Nenapisal si ci mas tie data aj inde. Ak ano tak sa netrap. Format-ni kluc a nakopiruj nove data.
Ak nemas zalohu tak skus spustit scan-disk nad klucom +automaticky opravit data.
marian.zelinsky
13.02.09,12:05
Vďaka za radu, ale som asi nenapísal to podstatné, že mi to vypisuje aj J:/ disk nie je prístupný a to bude asi horšie ako si myslím. Takže mi to vôbec neotvára súbory.
ivoovi
15.02.09,09:29
Vďaka za radu, ale som asi nenapísal to podstatné, že mi to vypisuje aj J:/ disk nie je prístupný a to bude asi horšie ako si myslím. Takže mi to vôbec neotvára súbory.

Rozumiem..Ak su na disku velmi cenne data, tak sa treba obratit na specializovanu firmu pre obnovenie dat.Disk by mal byt po formatovani opat funkcny.Inac neviem poradit.
marian.zelinsky
16.02.09,12:41
Ďakujem vyskúšam to s tou špecializovanou firmou