dagmar.p
13.02.09,08:08
Dobrý deň, prosím o radu: Ak zamestnávateľ zvyšoval hodinové tarify od januára 2009 a priemerka z posledného štvrťroka je nižšia ako nová hodinová tarifa, mám ju opraviť na vyššie uvedenú hodinovú tarifu?
Nejedná sa o minimálne hodinové tarify.
Ďakujem
mzdarka renca
13.02.09,09:00
Dobrý deň, prosím o radu: Ak zamestnávateľ zvyšoval hodinové tarify od januára 2009 a priemerka z posledného štvrťroka je nižšia ako nová hodinová tarifa, mám ju opraviť na vyššie uvedenú hodinovú tarifu?
Nejedná sa o minimálne hodinové tarify.
Ďakujem

Ja to riešim doplatkom do minimálneho mzdového nároku (mim.mzdový nárok je plat, ktorý má na dekréte aledo dodatku, doplnení...), určite máš v programe taký podobný kód.
ivet
13.02.09,10:49
Podľa Zákonníka práce sa priemerný zárobok zisťuje zo mzdy zúčtovanej zamestnancovi na výplatu v rozhodujúcom období a z obdobia odpracovaného v rozhodujúcom odbobí (čo je predchádzajúci kalendárny mesiac). Priemerný zárobok sa zisťuje vždy k prvému dňu kalendárneho mesiasa nasledujúceho po rozhodujúcom období a používa sa počas celého štvrťroka.
Nie je dôvod na prepočítavanie priemerky, bohužiaľ v prvom štvrťroku budete mať trochu nižšie výplaty, ak budete mať dovolenku alebo iné náhrady mzdy. Nové tarify sa do priemerky premietnu až v nasledujúcom kvartáli.
Prajem pekný deň
ivet
13.02.09,10:57
Dovolím si oponovať: minimálny mzdový nárok nie je plat, ktorý má zamestnanec na dekréte...., ale je to minimálna mzda vynásobená koeficientom minimálnej mzdy pre jednotlivé stupne náročnosti práce (§ 120 Zákonníka práce).


Prajem pekný deň