katika0606
13.02.09,08:21
Dobrý deň,
prosím Vás, mám problém v programe OBERON - jednoduché účtovníctvo. Keďže sa s ním len zoznamujem, neviem si rady.
V novembri 2008 sme prijali zahraničnú faktúru v cudzej mene, v EURách. V januári bola uhradená bankovým prevodom. Pri účtovaní úhrady danej faktúry mi vypíše nasledujúcu správu: "Pri zápise dokladu do Knihy evidencie DPH nebol zistený kurz v kurzovom lístku. Z tohoto dôvodu bude zápis v evidencii DPH s nulovými hodnotami."
Ak viete. pomôžte, som z toho už zúfala. Ďakujem
anithocka
13.02.09,09:43
to stačí iba do kurzového lístku nahodiť kurz zo dňa keď bola faktúra uhradená a potom skontrolovať, že to natiahlo kurz ku príslušnej platbe, ak natiahlo ostane tam už iba kurzový rozdiel nezaúčtovaný
janka.mo
03.03.09,19:40
dobry vecer, neviete mi nahodou poradi? uctujem v oberone PU, ale potrebovala by som urobit JU, ale nikde v mojom PC nemozem najst JU od Oberonu. som si myslela, ze to mam, ale..... neviete ako to mam spravit? da sa odniekial stiahnut?
Mickya
03.03.09,20:35
dobry vecer, neviete mi nahodou poradi? uctujem v oberone PU, ale potrebovala by som urobit JU, ale nikde v mojom PC nemozem najst JU od Oberonu. som si myslela, ze to mam, ale..... neviete ako to mam spravit? da sa odniekial stiahnut?
ich stranka je www.exalogic.sk (http://www.exalogic.sk).
janka.mo
03.03.09,21:17
ich stranka je www.exalogic.sk (http://www.exalogic.sk).
dakujem za odpoved..... ked som dopisala, tak ma to napadlo.... asi pokrocila hodina alebo co... uz to mam, ale aj tak vdaka za radu
gaba07
07.03.09,11:28
ahojte
zacianm robit v Oberona - doteraz som robila len s MRP-ckom a neviem si rady s tymto Oberonom
robim JU neplatca DPH - v nastaveniach som uz dala ze firma je neplatca DPH ale neviem ci davam dobre pri nahravani dokladov Typ DPH: Nezaradit do priznania DPH alebo tam mam davat normalne coho sa to tyka (sluzba, tovar,..)
za odpoved dakujem
anithocka
08.03.09,08:54
ved ked si neplatca DPH tak to by Ti ani nemalo ponukat vyber typov DPH
gaba07
08.03.09,09:06
ja viem - ale ten program je nejaky divny ... :mad:
ale tak som to nahravala ako nezaradit do priznania k DPH
anithocka
08.03.09,12:57
mne osobne sa Oberon vemi paci, ponuka vela moznosti len aj mne trvalo kym som nasla co som potrebovala a kym som na to prisla co a ako. vela mi pomohla porada ..nemoze byt, ze mas zle nastaveny program?? jedine ten dovod mi pripada do uvahy preco Ti ponuka moznosti DPH-cka
Melnick
09.03.09,20:48
ahojte
zacianm robit v Oberona - doteraz som robila len s MRP-ckom a neviem si rady s tymto Oberonom
robim JU neplatca DPH - v nastaveniach som uz dala ze firma je neplatca DPH ale neviem ci davam dobre pri nahravani dokladov Typ DPH: Nezaradit do priznania DPH alebo tam mam davat normalne coho sa to tyka (sluzba, tovar,..)
za odpoved dakujemPrejdi si aktívne predkontácie s ktorými pracuješ a cez "oprava" si uprav možnosti. Pre neplatiteľa si priraď : Nezaradiť do DPH.