i&g
13.02.09,08:43
Prosím o radu. Chcem urobiť DP "B" dôchodcovi, ktorý má okrem dôchodku príjem iba úroky na vkladnej knižke. Čo treba doložiť k DP ako doklad koľko mu bola zrazená daň z úrokov?
Katy a R
13.02.09,07:54
Dokladať nemusí pri podaní DP ... iba v prípade, že si to DU vyžiada.
natascha
23.02.09,07:00
Dokladať nemusí pri podaní DP ... iba v prípade, že si to DU vyžiada.Mám skúsenosti, že DÚ si napr. výpis z term. účtu obratom hneď vyžiada. Ako je to teda u vkladnej knižky? Čo doložiť k DP ako prílohu? Kópiu vkl. knižky?
Zita5
23.02.09,07:06
Mám skúsenosti, že DÚ si napr. výpis z term. účtu obratom hneď vyžiada. Ako je to teda u vkladnej knižky? Čo doložiť k DP ako prílohu? Kópiu vkl. knižky?

Riaďte sa podľa príloh , uvedených v dokumentoch z www.drsr.sk

Predsa si nebudete odovzdávať kópiu vkladnej knižky . :)
natascha
23.02.09,12:10
Riaďte sa podľa príloh , uvedených v dokumentoch z www.drsr.sk (http://www.drsr.sk)

Predsa si nebudete odovzdávať kópiu vkladnej knižky . :)
Ďakujem Zita5, mne je to všetko jasné, ale skôr som mala na mysli, či niekto nemal praktickú skúsenosť, čo požaduje správca dane, pretože "kópiu vkladnej knižky" by som tam nedávala, snáď nejaké potvrdenie z banky, ale o tom nemám vedomosť, či ku vkl. knižkám dáva banka potvrdenie o zrazenej dani z úroku. Pekný deň.
veronikasad
23.02.09,12:14
Ďakujem Zita5, mne je to všetko jasné, ale skôr som mala na mysli, či niekto nemal praktickú skúsenosť, čo požaduje správca dane, pretože "kópiu vkladnej knižky" by som tam nedávala, snáď nejaké potvrdenie z banky, ale o tom nemám vedomosť, či ku vkl. knižkám dáva banka potvrdenie o zrazenej dani z úroku. Pekný deň.
Pri odovzdávaní DP nepožaduje nič, pri kontrole preukazateľný doklad /vkladnú knižku, výpis z osob. účtu, výpis zo stav.sporenia/.
natascha
23.02.09,12:20
Pri odovzdávaní DP nepožaduje nič, pri kontrole preukazateľný doklad /vkladnú knižku, výpis z osob. účtu, výpis zo stav.sporenia/.
Ide mi o to, že minulý rok som robila DP dôchodcovi a správca tvrdil, že nevráti preplatok na dani, pokiaľ mu nedoručím kópiu výpisu z term. účtu.
Zita5
23.02.09,12:30
Ide mi o to, že minulý rok som robila DP dôchodcovi a správca tvrdil, že nevráti preplatok na dani, pokiaľ mu nedoručím kópiu výpisu z term. účtu.

Zrejme ste neuviedli účet , na ktorý má správca dane vrátiť preplatok .;):)

Ale teraz vážne , ja by som si s tým nerobila starosti . Ja osobne odovzdám DP na podateľni , potvrdia mi prevzatie DP a ak správca dane niečo chce, tak nech ma vyzve .Dohodneme sa , pokiaľ to bude v súlade so zákonom .
babička
23.02.09,20:00
Mám s tým osobnú skúsenosť,treba dodať výpis o výške úrokov a dane z úrokov, v banke vydajú potvrdenie na počkanie.