gabus113
13.02.09,09:48
Ahojte chcem sa opytat, ci do V.casti hlasenia pisem aj dohodarov. Mali sme zamestnanych 6, z toho jedna mala podpisane vyhlasenie, ostatni mali zrazkovu dan. Cize ak to chapem spravne, do 1.r napisem len tu jednu dohodarku-teda preddavky za nu a ostatnych do III.casti? A este jedna otazka: v riadku 0 pisem uhrn prijmov za vsetkych bez rozdielu aku dan mali?
gabus113
13.02.09,10:09
No vidim ze sa nikomu nechce do toho ale netreba, uz som to poriadne prestudovala a zistila som ze to bola zbytocna otazka.
Dakujem aj tak.
Paula
13.02.09,10:15
V časti V. sa uvádzajú zamestnanci, ktorých sa týka preddavková daň, resp. daňový bonus....súčet súm v V. časti musí súhlasiť so sumami v časti I. :)

P.S.: z tej poznámky je mi :mee:, isto neide o neochotu poradiť
gabus113
13.02.09,10:25
Prepac nechcela som to tak napisat....ale ja som z tych ich tlaciv zufala...ale ked do toho pozeram hodinu tak to pochopim :-D
A ked som uz pri tom....mozem este otazocku?
ta dohodarka, ktora podpisala vyhlasenie, si uplatnila nezdanitelnu polozku ale mala nizky prijem a ziadne preddavky sme neplatili.aj tak ju tam mam dat?
Dakujem za odpoved.
Paula
13.02.09,10:33
Pozri, či je jej príjem započítaný do sumy v r. 0. Ak je, potom by som ju uviedla aj v časti V. Urob si kontrolu s prehľadmi - ich súčet za celý rok sa má odzrkadliť v Hlásení.
Muška
13.02.09,10:33
..áno
gabus113
13.02.09,20:21
Dakujem krasne, velmi mi to pomohlo :)