Ejo
13.02.09,09:31
Dobrý deň, požiadala by som súrne o radu.
Manžel požiadal o vykonanie RZ u zamestnávateľa. Príjem jeho manželky je cca 70.000,- Sk. V RZ si uplatní nezdanitelnú čiastku na manželku, ten rozdiel.
Ale manželka bude podávať daňové priznanie.
Otázka:Može si manžel v RZ uplatniť NČ - rozdiel na manželku, ak bude ona podávať daňové priznanie?
Ďakujem pekne.
katkaj
13.02.09,08:33
Dobrý deň, požiadala by som súrne o radu.
Manžel požiadal o vykonanie RZ u zamestnávateľa. Príjem jeho manželky je cca 70.000,- Sk. V RZ si uplatní nezdanitelnú čiastku na manželku, ten rozdiel.
Ale manželka bude podávať daňové priznanie.
Otázka:Može si manžel v RZ uplatniť NČ - rozdiel na manželku, ak bude ona podávať daňové priznanie?
Ďakujem pekne.

Áno môže. manželka si uplatní celý odpočet 98 496 a manžel na manželku odpočet mínus jej príjem
Melnick
13.02.09,08:34
Dobrý deň, požiadala by som súrne o radu.
Manžel požiadal o vykonanie RZ u zamestnávateľa. Príjem jeho manželky je cca 70.000,- Sk. V RZ si uplatní nezdanitelnú čiastku na manželku, ten rozdiel.
Ale manželka bude podávať daňové priznanie.
Otázka:Može si manžel v RZ uplatniť NČ - rozdiel na manželku, ak bude ona podávať daňové priznanie?
Ďakujem pekne.

áno :)

Odkaz Katke: nebol Tvoj príspevok ešte zobrazený, keď som odpovedala. :D
Ejo
13.02.09,08:37
Do príjmu /u manželka/ sa započíta aj príjem, z ktorých jej bola zrazená zrážková daň? Alebo len hrubý príjem-odvody= čiastkový základ dane? Bez uplatnenia NČ, však?
Ďakujem pekne
Ejo
13.02.09,08:37
Sorry, do príjmu manželky!!!
mzdarka renca
13.02.09,08:42
Do príjmu /u manželka/ sa započíta aj príjem, z ktorých jej bola zrazená zrážková daň? Alebo len hrubý príjem-odvody= čiastkový základ dane? Bez uplatnenia NČ, však?
Ďakujem pekne

aj jeden príjem, aj druhý (aj príjem zdanený zrážkovou daňou).
Netka
21.03.09,16:00
Ahojte,

môže si manžel uplatniť odpočet na manželku ak nemajú rovnaký trvalý pobyt? (bývajú v spoločnej domácnosti ale trvalé pobyty majú rôzne)
Ďakujem.
mzdarka renca
21.03.09,16:22
Ahojte,

môže si manžel uplatniť odpočet na manželku ak nemajú rovnaký trvalý pobyt? (bývajú v spoločnej domácnosti ale trvalé pobyty majú rôzne)
Ďakujem.

môže