karol x
13.02.09,09:50
ahojte opraďáci,
dostal som ponuku robit obchodného zástupcu pre istú velku poisťovňu. nad ponukou premyšľam, lebo viem, že veľký okruh známych, ktorým môžem vo svojom okolí ponúknuť uzavretie poistnej zmluvy nemám, ergo svoju databázu nemám dostatočnú na to, aby som to nemusel zabaliť po niekoľkých telefonátoch. manažér v poisťovni, inak fajn človek, mi povedal, že databázu môžu poskytnúť aj oni (poisťovňa). komunikačné problémy nemám, ale nerád by som obvolával podla telefonneho zoznamu cudzich ludí, alebo chodil po dedine z domu do domu.
Vie niekto poradiť, má niekto skúsenosť? ďakujem
silviamb
14.02.09,02:27
Ci vziat nejaku ponuku alebo nie, v tom neporadim, ale praca obchodneho zastupcu pre akukolvek firmu, nielen pre poistovnu v dnesnej dobe je hlavne o tom, ze "vyhodia ma dverami, pridem oknom". Velke firmy v oblasti penazi maju svoje databazy a urcite nemaju problem podelit sa o ne so svojimi zamestancami, ale kontaktovanie klientov je jedna vec a obchod/poistka druha. Databazy su povacsine "neocistene", to znamena, ze dostanete zoznam "potencialnych" poistencov na zaklade nejakych zbernych udajov, ale realny pocet uzatvorenych poistiek je len nejake male percento z daneho zoznamu. Takze uspesnost v tomto pripade zavisi od postavenia poistovne na trhu a v nemalej miere tiez od kontaktov obchodneho zastupcu. Inak ostava len spominany telefonny zoznam a chodenie od domu k domu - a to je dost miziva sanca na predaj poistky.
branislavp
14.02.09,05:25
Súhlasím s predchádzajúcim príspevkom. A v dobe krízy, nech je neviem aká veľká a dobrá spoločnosť, pre ktorú by si pracoval, bude Ti ťažšie získavať klientov. Musíš brať do úvahy aj hromadné prepúšťanie zo zamestania nielen u nás, ale aj v zahraničí. A musíš brať do úvahy aj to, aké produkty budeš ponúkať, či nimi oslovíš klientov a budeš úspešný. To si musíš všetky možné okolnosti premeniť na "drobné" a potom sa rozhodnúť. Tvoja úspešnosť bude závislá od toho, či budeš schopný získať klientov, takže si to prehodnoť.
Johanka
14.02.09,08:31
Mne je podozrivý už ten úvod- "dostal som ponuku ....".
To ako prebehlo ? Prišli k tebe domov , oslovili Ťa mailom ?
wildwind
14.02.09,08:52
Podla mna, by bolo mensie zlo robit pre nejaku "nezavislu" financnu instituciu (ovb, partners group atd..), ako pre nejaku konkretnu poistovnu. Tam mozes ponukat viac produktov a nielen poistiek - vacsia sanca ziskat zakaznika. Aj ked v dobe krizi je to dost problem, ale na druhej strane ludia su opatrnejsi a skor si nechaju poradit od "odbornika", kam co investovat.
karol x
17.02.09,09:45
Mne je podozrivý už ten úvod- "dostal som ponuku ....".
To ako prebehlo ? Prišli k tebe domov , oslovili Ťa mailom ?
ano, prisla mi ta ponuka z profesia.sk
karol x
17.02.09,09:48
Dakujem vsetkym za rady, pomohli pri rozhodovaní.
majte sa pekne a vsetko dobre.