bobobobooo1
13.02.09,11:13
dobry den,
mohli by ste mi prosim poradit, ked som predminuly rok zrusil doplnkove dochodkove sporenie - 3,. pilier (alebo ako sa to vola) pred uplynutim predpisanej doby sporenia a teraz by som chcel v danovom priznani uviest odpocitatelne polozky, ktore som si uplatnoval v predchadzajucich rokoch z tohto sporenia. cely rok 2008 som mal 1 zamestnanie. Pocitam, ze budem musiet vyplnit DP typ B. Je to tak? Do ktoreho riadku mam uviest tie odpocitatelne polozky? Do riadku 4 v VII.oddiely?
Dakujem za odpoved
mzdarka renca
13.02.09,10:39
dobry den,
mohli by ste mi prosim poradit, ked som predminuly rok zrusil doplnkove dochodkove sporenie - 3,. pilier (alebo ako sa to vola) pred uplynutim predpisanej doby sporenia a teraz by som chcel v danovom priznani uviest odpocitatelne polozky, ktore som si uplatnoval v predchadzajucich rokoch z tohto sporenia. cely rok 2008 som mal 1 zamestnanie. Pocitam, ze budem musiet vyplnit DP typ B. Je to tak? Do ktoreho riadku mam uviest tie odpocitatelne polozky? Do riadku 4 v VII.oddiely?
Dakujem za odpoved

Podľa toho, čo píšeš, si mal príjem len zo závislej činnosti a podávaš daňové priznanie typ A. Ak si zrušil DDS, tak sumu, ktorú si si v uplynulých obdobiach uplatnil ako OP napíš do riadku 35.
bobobobooo1
13.02.09,12:05
diky moc, este otazocka - musim prilozit k DP aj kopie zuctovani za obdobia, ktorych sa to tyka?
mzdarka renca
13.02.09,12:09
diky moc, este otazocka - musim prilozit k DP aj kopie zuctovani za obdobia, ktorych sa to tyka?

Ja by som ich priložila.
paulix
06.02.10,20:09
zdravim...

to znamena,ze ak som si od roku 2005 do r.2009 uplatnoval maximum=4x12.000 SK,tak do riadku 35 staci napisat 48.000 SK /30,126 = 1593,30 EUR?

A ako je to potom s vyplnovanim poloziek tykyjucich sa Zamestnaneckej premie?Kedy si vlastne mozem uplatnit tuto zamest.premiu?
Musim vobec vyplnat riadky 45 a,b,c,d , ked ako zamestnanec neviem nic o takejto premii?

vdaka