.rena100
13.02.09,11:26
Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu, účtujem v PU, každý mesiac si chcem spraviť t.z skúšku správnosti, ale nejako mi to nesedí, chcela by som Vás poprosiť o pomoc. Čiže : V-N=zisk, ktorý je vo forme peňazí v pokladni, na BU pohľadávkach, záväzkoch a zásobách, samozrejme to robím prírastkami, úbytkami z predchádzajúceho obdobia, ale stále mi tam niečo chýba a neviem sa pohnúť.Ďakujem
Braňo
13.02.09,10:40
Náklady môžu obsahovať viacero nepeňažných operácií - odpisy, oprávky a podobne....
.rena100
13.02.09,16:10
Ďakujem za odpoveď, ale ja účtujem o odpisoch a oprávkach až na konci účtovného obdobia, v mesačných hospodárskych výsledkoch mi nefigurujú, skôr neviem ako to ovplyvňuje DPH úhrada.
Braňo
16.02.09,07:04
O odpisoch sa účtuje mesačne.
Tweety
16.02.09,07:24
Ďakujem za odpoveď, ale ja účtujem o odpisoch a oprávkach až na konci účtovného obdobia, v mesačných hospodárskych výsledkoch mi nefigurujú, skôr neviem ako to ovplyvňuje DPH úhrada.
Samotná úhrada dph HV neovplyvní nijako.
Johanka
16.02.09,08:57
Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu, účtujem v PU, každý mesiac si chcem spraviť t.z skúšku správnosti, ale nejako mi to nesedí, chcela by som Vás poprosiť o pomoc. Čiže : V-N=zisk, ktorý je vo forme peňazí v pokladni, na BU pohľadávkach, záväzkoch a zásobách, samozrejme to robím prírastkami, úbytkami z predchádzajúceho obdobia, ale stále mi tam niečo chýba a neviem sa pohnúť.Ďakujem
A čo to vlastne robíš ? Mesačnú súvahu a výkaz ziskov a strát ?
.rena100
19.02.09,11:53
viem že by sa malo účtovať mesačne o odpisoch, ale prebrala som účtovníctvo po dvoch rokoch kde účtovali iba na konci ročného obdobia, tak som napísala smernicu, na základe ktorej pokračujem v systéme účtovania.ide vlastne ani nie o HV, ale na základe HV zistiž v čom sú uložené peniaze, skoro ako v jednoduchom účtovníctve, chce to odo mňa šéf a jaksi mi to nesedí.