Vameti
13.02.09,10:41
Ahoj poraďaci, chcem Vás poprosiť o radu lebo neviem ako daný problém vyriešiť?

Sme odberateľ, ktorý od dodávateľa odoberal za rok 2008 tovar.V zmysle uzavretej zmluvy je dané,že na konci roka podľa výšky odberu nám bude poskytnutá dodatočná zľava. Lenže s dodávateľom sme sa nepohodli a uvedenú zľavu nám nechce priznať resp. vystaviť dobropis.
Preto vo výške zľavy mi im chceme vystaviť odb.faktúru.
Je to môžné ? ja by som ju účtovala v r. 08 ako 315/504 ale čo s DPH ?
Je povinnosť vystaviť Fa s DPH pokiaľ sme službu ani tovar neposkytli a kedy
by bol dátum zdaniteľn.plnenia ? ferbuár 2009 resp. december 2008

Prosím o radu
vopred ďakujem
babi2
13.02.09,10:39
Ak budeš fakturovať odberové bonusy dodavateľovi
musíš to fakturovať aj s DPH. V tomto roku by som
účtovala 311/385,343 a v minulom roku ID 385/604
Zdaniteľné plnenie december už je neskoro nakoľko
priznanie DP si odovzdala k 25.1.09
Vameti
13.02.09,11:20
Ďakujem moc za poradenie, tiež som potom pátrala a fa musí byť s DPH a dátum zdaniteľného plnenia bude v zmysle § 25 ods.3 zákona o DPH- vtedy, kedy sa doklad o oprave základu dane vyhotovil t.j. vo februári.
Vladimír Ozimý
13.02.09,12:10
Ďakujem moc za poradenie, tiež som potom pátrala a fa musí byť s DPH a dátum zdaniteľného plnenia bude v zmysle § 25 ods.3 zákona o DPH- vtedy, kedy sa doklad o oprave základu dane vyhotovil t.j. vo februári.


doklad o oprave vystavuje predsa spoločnosť ktorá dodala t ovar alebo službu a nie príjemca...vy nemôžte vystaviť doklad o oprave to je môj názor...vy si môžte tak faktúrovať bonusy na základe zmluvy...
Nika
23.06.09,07:17
2.6.09 sme kúpili tovar, ktorý sme 3.6.09 predali odberateľovi. Tovar bol kúpený aj predaný na Slovensku - faktúry boli s DPH.
Výrobca poskytuje na výrobok marketingový príspevok €120 s DPH cez českú agentúru.
My tejto agentúre faktúrujeme príspevok v 6/2009 a po zaplatení faktúry vystavíme na nášho odberateľa dobropis.

Výrobca má výšku zľavy zverejnenú na svojich stránkach.

Ako vystavím faktúru a dobropis - s DPH či bez?
Tweety
23.06.09,07:24
2.6.09 sme kúpili tovar, ktorý sme 3.6.09 predali odberateľovi. Tovar bol kúpený aj predaný na Slovensku - faktúry boli s DPH.
Výrobca poskytuje na výrobok marketingový príspevok €120 s DPH cez českú agentúru.
My tejto agentúre faktúrujeme príspevok v 6/2009 a po zaplatení faktúry vystavíme na nášho odberateľa dobropis.

Výrobca má výšku zľavy zverejnenú na svojich stránkach.

Ako vystavím faktúru a dobropis - s DPH či bez?
Ak máte písomnú dohodu s odberateľom na poskytovanie zliav po dodaní tovaru, nemusíte upravovať ZD a dph.
§25
(6) Základ dane a daň sa nemusí opraviť, ak platiteľ zníži cenu tovaru alebo služby po vzniku daňovej povinnosti voči inému platiteľovi za predpokladu, že na takom postupe sa obidve strany písomne dohodli.
Nika
23.06.09,07:33
Ak máte písomnú dohodu s odberateľom na poskytovanie zliav po dodaní tovaru, nemusíte upravovať ZD a dph.
§25
(6) Základ dane a daň sa nemusí opraviť, ak platiteľ zníži cenu tovaru alebo služby po vzniku daňovej povinnosti voči inému platiteľovi za predpokladu, že na takom postupe sa obidve strany písomne dohodli.

ďakujem...