jozko1975
13.02.09,12:29
Dobry den,

Chcel by som sa opytat ci prevadzka pneuservisu patri medzi remeselne cinnosti. Videl som na zozname opravu motorovych vozidiel a karoserii ale vyslovene pneuservis tam nebol.
Ide mi o to ci sa daju uplatnit 60% pausalne naklady alebo nie.

Dakujem.
Zita5
13.02.09,11:42
O remeselnej živnosti a prislúchajúcim paušálnym výdavkom vo výške 60% tu ani nemôže byť reč .......k Pneuservisu podľa tejto prílohy prináleží výška 40% paušálnych výdavkov nakoľko sa jedná o Voľnú živnosť


REMESELNÉ ŽIVNOSTI
kmeňové činnosti




SKUPINA 103 – Výroba motorových a ostatných


dopravných prostriedkov

7.
Diagnostika a
opravy cestných
motorových vozidiel
zahŕňa:
Diagnostiku, opravy, údržbu, servis, záručné a pozáručné prehliadky - mopedov, motocyklov, osobných automobilov, autobusov, nákladných automobilov, ťahačov, prípojných vozidiel a traktorov; diagnostika, opravy, úpravy a výmeny mechanických, pneumatických, hydraulických skupín a podskupín vozidiel ako aj elektrického vybavenia motorových vozidiel.
Obsahom živnosti je renovácia systémov, konštrukčných častí a samostatných technických celkov vozidiel, diagnostika a nastavovanie prevádzkových parametrov vozidiel vrátane nastavenia emisií.



ODBOR a jeho KÓD


charakteristika odboru



Strojárstvo a ostatná kovospracujúca výroba – kód 24

2487 2 - autoopravár
2466 2 09 - mechanik opravár – cestné motorové vozidlá
2466 2 06 - mechanik opravár – poľnohospodárskej techniky
2466 2 04 - mechanik opravár – lesné stroje
2451 2 - automechanik

charakteristika odboru:
Vzdelávanie a odborná príprava je zamerané na získanie vedomostí a zručnosti pre samostatný výkon činnosti pri výrobe, servise a opravách automobilov a síce výkon autoopravár – mechanik, autoopravár – elektrikár, autoopravár – karosár a autoopravár - lakovník




VOĽNÉ ŽIVNOSTI


čiastkové súvisiace činnosti



·oprava a výmena pneumatík (pneuservis), protektorovanie pneumatík
·vyváženie kolies
·výmena a opravy čelných skiel, okien vozidiel, lepenie bezpečnostných fólií
·antikorózna úprava vozidiel, umývanie a konzervovanie vozidiel
·aplikácie antikoróznych prostriedkov pre ochranu dutín vozidiel, podvozkov, nárazníkov, ložných plôch
·montáž ťažných zariadení