Janka6685
18.06.05,13:58
Už tu toho bolo popísané dosť, ale keďže neviem PRESNE, kam zadať otázku, tak vytváram novú tému.

Sú tu rozoberané témy ohľadom mandátnej zmluvy a aj o tom, akú zmluvu uzatvoriť s externou účtovníčkou. Tak tieto témy spojím a moja otázka znie: Stačí, ak účtovníčka a jej klient uzatvoria Zmluvu o poskytovaní účtovných služieb (Príloha č. 1) s dodatkom o spracovaní osobných údajov (Príloha č. 2), alebo je potrebná mandátna zmluva (Príloha č. 3)?

Všetky tieto prílohy som našla tu na porade (to len, že používam cudzie materiály).
ondrejvla
18.06.05,16:03
Už tu toho bolo popísané dosť, ale keďže neviem PRESNE, kam zadať otázku, tak vytváram novú tému.

Sú tu rozoberané témy ohľadom mandátnej zmluvy a aj o tom, akú zmluvu uzatvoriť s externou účtovníčkou. Tak tieto témy spojím a moja otázka znie: Stačí, ak účtovníčka a jej klient uzatvoria Zmluvu o poskytovaní účtovných služieb (Príloha č. 1) s dodatkom o spracovaní osobných údajov (Príloha č. 2), alebo je potrebná mandátna zmluva (Príloha č. 3)?

Všetky tieto prílohy som našla tu na porade (to len, že používam cudzie materiály).
Janka ja som tiež SZČO, poskytujem účtovnícke a poradenské služby na základe uzatvorenej zmluvy o dielo, vypíšem za čo zodpovedám ja, za čo objednávateľ, termíny plnenia, odmenu za dielo, ako je splatná, ostatné ujednania. V prípade, že sa zmluva dopĺňa vyhotovím dodatok k zmluve so súhlasom oboch zmluvných strán
Janka6685
19.06.05,07:31
Janka ja som tiež SZČO, poskytujem účtovnícke a poradenské služby na základe uzatvorenej zmluvy o dielo, vypíšem za čo zodpovedám ja, za čo objednávateľ, termíny plnenia, odmenu za dielo, ako je splatná, ostatné ujednania. V prípade, že sa zmluva dopĺňa vyhotovím dodatok k zmluve so súhlasom oboch zmluvných strán
Pozrela som si obchodný zákonník, ale zmluva o dielo mi pripadá vhodná skôr pre stavbárov, údržbárov a opravárov. Je niekde definované, že pre náš prípad je táto zmluva vhodná? Takže nie je dobrá ani jedna možnosť z toho, čo som písala ja? Poprípade, ak ťa veľmi pekne poprosím, nemohla by si mi poslať vzor zmluvy o dielo, nech mám aspoň predstavu? Ďakujem

Btw, na základe akej zmluvy robíte účtovníctvo ostatní?
Janka6685
19.06.05,07:52
Našla som túto tému, kde "lenkak" priložila zmluvu o dielo.
http://www.porada.sk/showthread.php?t=8510&highlight=zmluva+dielo
Tá prvá zmluva je na stavebné práce a tá druhá sa tieť dotýka stavieb, ale mohlo by sa to aplikovať na spracovanie účtovníctva? Samozrejme po úpravách. Ale aj tak by som bola vďačná za priloženie zmluvy šitú na spracovanie účtovníctva.
Vevey
19.06.05,07:53
My pouzivame tzv. nepomenovanu zmluvu podla § 269 odsek 2 ObchZ, cize tu tvoju prvu moznost. Podla nasho prvanika je mandatna vhodnejsie, ak ich i zastupujeme alebo uzatvarame za nich zmluvy, co my nerobime.
Janka6685
19.06.05,07:57
My pouzivame tzv. nepomenovanu zmluvu podla § 269 odsek 2 ObchZ, cize tu tvoju prvu moznost. Podla nasho prvanika je mandatna vhodnejsie, ak ich i zastupujeme alebo uzatvarame za nich zmluvy, co my nerobime.
Ďakujem. Myslím si, že to je najjednoduchšie. Už sa len budem modliť, že to bude aj správne.

Na aké najväčšie obdobie sa môže uzatvoriť zmluva na spracovanie účtovníctva. Môže aj na neurčito, alebo musí byť určený dátum ukončenia zmluvy. V takom prípade sa môže opakovať?
Janka6685
19.06.05,08:18
O.K., už som si našla v tej zmluve, že môže byť na dobu neurčitú.
Daska
19.06.05,17:03
Ja pouzivam tuto zmluvu, mam ju uz od roku 1999, tak si nie som ista ci este vsetky paragrafy su platne, ale vtedy mi ju robil pravnik.
ondrejvla
19.06.05,19:11
Ja pouzivam tuto zmluvu, mam ju uz od roku 1999, tak si nie som ista ci este vsetky paragrafy su platne, ale vtedy mi ju robil pravnik.
Dáška vymaž si svoje údaje v dodatku!
ala13
20.06.05,06:10
Ja mam dohodu o vykonani prace, je v tom nejaky problem? 300 hodin rocne mi staci, lebo ak by nestacilo, tak upravime pocet hodin deleno 2 a hodinova mzda krat 2. Ak 2 nestaci, tak 3, 4, 5 ...
A hlavne ma zaujima, ci sa to rovnako po minule roky (5 rokov som bola na MD a RD) ked bolo este 10% dane na dohody, viem ze teraz je 19%, nikam nemuselo uvadzat a spoluzdanovat s ostatnymi prijmami. To este plati? Nerada by som, keby sa to zamestnavatel dozvedel.
bea
20.06.05,06:34
To už neplatí. Teraz musíš uviesť všetky príjmy a to buď požiadaš zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania a potom musíš predložiť potvrdenie o tej dohode o vykonaní práce, alebo si urobiš sama daňové priznanie a potom Ti musí zamestnávateľ dať potvrdenie o príjme.
Ale ja si myslím, že dohoda o vykonaní práce na účtovnícke práce, aj keď sa zmestíš do 300 hod. za rok, nie je v poriadku. Je to opakovaná činnosť.
Skús si k tejto téme vyhľadať príspevky, bolo tu už dávnejšie dosť široko prediskutované.
ala13
20.06.05,06:40
Dakujem, ani keby som si dala pomocne uctovnicke prace? Ja sa tym nechcem zivit len "prizivovat" popri ucitelskej praci, z ktorej sa neda vyzit.
bea
20.06.05,06:58
To jedno, čo si tam dáš. Ak to budeš robiť pravidelne, mal by to byť pracovný pomer . Ale skús sa pozrieť napr. na tento link, možno si z toho niečo pre seba vyberieš:
http://www.porada.sk/showthread.php?t=10054&highlight=dohoda%2A
Daska
20.06.05,07:04
Dakujem, ani keby som si dala pomocne uctovnicke prace? Ja sa tym nechcem zivit len "prizivovat" popri ucitelskej praci, z ktorej sa neda vyzit.
Ala, uz z nazvu Ti povie, že je to dohoda o vykonani prace, nie prac, na to bola kedysi davno dohoda o prac. cinnosti. DoVP sa uzatvara na vykonaninie konkretnej jednej roboty.

Velmi by som porozmyslala, ci mat tuto dohodu na cely rok.
Ak ma tak malo dokladov, urobila by som tu dohodu na jeden mesiac napr. a dala do nej ako druh prace: vykonanie uč. zavierky. Alebo nejaku takuto konkretnu robotu....