rugby
13.02.09,12:58
Ahojte,

Mam otazku, nakolko sa ku mne dostava viacero protichodnych informacii. Je mozne si v zmysle zakona 595/2003 § 11 upltnit odpocitatelnu polozku na partnerku, ktora je cely rok na materskej dovolenke? Niesme manzelia, mame spolu dieta, zijeme v spolocnej domacnosti. Svadbu chceme riesit v lete. Od zamestnavatela mam info, ze nie ale pochybujem o kompetentnosti zdroja:). Od znamych zase, ze ano ak dolozim vyssie spominany fakt cestnym prehlasenim + dalsimi dokumentami, to je zaroven aj dalsia otazka.., v pripade, ze ano, akymi dokumentami? Dakujem za rady.
Zita5
13.02.09,12:06
Uplatniť môžete len na manželku . Takže nepotešila som .
ivka70
13.02.09,12:16
Uplatniť môžete len na manželku . Takže nepotešila som .
Doplnim:

a na dieta :)
rugby
13.02.09,12:27
Dakujem, na dcerku mam. Takze nas caka svadba:o). Viete mi este poradit, kolko takato ulava spravi rocne ak zarabam 50 000sk, v cistom?
JarkaL
13.02.09,12:53
Vidíš, ak by si bol ženatý celý rok 2008 a manželka by nemala iné príjmy ako rodičovský príspevok, tak by si si za ňu mohol odpočítať 98 496,- Sk zo základu dane, takže by Ti pri ročnom zúčtovaní vznikol preplatok na dani niečo cez 18000,- Sk.
rugby
13.02.09,13:09
Vidíš, ak by si bol ženatý celý rok 2008 a manželka by nemala iné príjmy ako rodičovský príspevok, tak by si si za ňu mohol odpočítať 98 496,- Sk zo základu dane, takže by Ti pri ročnom zúčtovaní vznikol preplatok na dani niečo cez 18000,- Sk.
Ok, Dakujem. Budem zvazovat dalsi postup:o). I ked toto vidim dost ako diskriminaciu. Lebo zijeme spolu, zivim ich, chceme sa brat lenze o par rokov ked bude lepsia situacia. Na taketo pripady by mohol zakon tiez mysliet.
JarkaL
13.02.09,13:14
Takto zrejme štát chce motivovať ľudí k tomu, aby nežili nadivoko ale uzatvárali manželstvá. Škoda, že ich nepodporuje aj napr. bytovou politikou . Za socializmu mladomanželia dostali nový byt, za mladomanželskú pôžičku si ho celý zariadili. Nám sa o tom môže len snívať a ostáva nám len 15 rokov splácať hypotéku...