Zuziana
19.06.05,11:54
Včera večer mi kaktus nachystal takéto prekvapenie
anto
19.06.05,10:00
Nádherný kaktus, len neviem prečo je pichľavý?
sway
19.06.05,10:02
Včera večer mi kaktus nachystal takéto prekvapenie

nádhera !!!! :p , ako dlho ho máš ???, čo si s ním porobila, aj ja chcem také !!!!!, mám ich veľa, ale ani jediný ma takto neprekvapil....:D
Zuziana
19.06.05,10:29
Mám ho dlho, žiadna mimoriadna starostlivosť. Zima na schodišti v činžiaku. A prečo je pichľavý v domovine chápem, ale prečo tu ani ja neviem. Ešte sa mi chystá jeden kvitnúť. Potom prilepím
Paula
19.06.05,11:08
Úúúúúúúžasnéééééé :) :) :) :)
sea
19.06.05,13:01
super, bodaj by ťa takto denne niečo pekné prequapilo, kolega je tiež kaktusák, pošlem mu to nech zhíkne
durisovad
19.06.05,13:59
Velmi pekne. Zavidim, ale prajem. Aj ja som sa potesila.
zuzanar
20.06.05,04:59
Pondelok ráno ... . Hneď mi je veselšie. Krása.
Jara
20.06.05,05:08
To je nádhera, kvety kvitnú len u dobrých ľudí.
Jura
20.06.05,05:15
To je paráda.
Viki
23.06.05,20:15
Krááááááááása :)
Kvietok ma vždy poteší.
Zuziana
04.07.05,15:01
A rozkvitol ešte jeden kaktus.....
liba2
04.07.05,15:12
Pestovať kaktusy, k tomu nemám vzťah, ale obdivujem ich krásu. Ten tvoj sa ti náramne za tvoju "lásku" k nemu odvďačil. Blahoželám. Je prekrásny !!
Zuzka
04.07.05,15:17
Obidva sú prekrásne, blahoželám. :)
lenkak
04.07.05,15:36
Radosť sa pozerať.
babenko1
04.07.05,17:41
Zuziana ... nádherné... určite si musela veľa čarovať :-))
Zuziana
05.07.05,18:58
To ten foťák to vie tak pekne nafotiť.
adam
05.07.05,19:19
Je to nádhera....Je to obrovský zázrak prírody, také množstvo kvetov a všetky na vlas rovnaké, každý lupeň rovnaký....je to neuveriteľné a uchvacujúce...:)
anto
06.07.05,03:52
Určite je to zázrak, pretože vianočný kaktus kvitne na Vianoce,..

Možno rozkvitol preto, že už budú Vianoce..............
Zuziana
06.07.05,05:08
Anto to nie je vianočný. Tento je letný. Vianočný má menšie kvety a stopky alebo čo sú to viac článkované.
Tanicka
06.09.05,07:15
Včera večer mi kaktus nachystal takéto prekvapenie
Jeje toto keď som zbadala až mi srdce poskočilo. Moja babka dostala odo mňa ešte ked som mala 10 rokov (už mam cez 20) takyto isty kaktus a nikdy nekvitol a tiez teraz pred mesiacom nam nachystal prekvapko a presne takto vykvitol ale neodfotila som to poriadne takze som rada, ze to aspon ty mas :D krasne vonia, že :D
Martina80
07.09.05,12:16
Toto je kaktus?????:eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=2061&stc=1
Zuzana2
05.04.06,12:23
Zuzka, neskoro, ale predsa som sa pozrela na tvoj nádherne rozkvitnútý kaktus. Moja svokra býva v bytovke, kde na chodbe majú kaktusy. Ani veľmi teplo - ani veľmi zima. Kvitnú im tak, že to až nie je možné. A keď som sa svokry pýtala, ako je to možné - povedala, že to je asi vyrovnanou teplotou. Inak ja mám doma kaktusy - dcérine, ale nevieme sa o ne starať. Už nám zopár vyhynulo. Prijala by som nejaké pestovateľské rady. Ako často ich polievať, či aj hnojiť, či polievať do misky alebo na hlinu .......
Vopred ďakujem.
vema
17.04.06,17:10
Vlani mi takto kvitli a tento rok už maju puky.Len tak pre radosť...
vema
17.04.06,18:11
Ešte napíšem Zuzane,ako sa o kaktusy starám. Ja som len amatér,ale dodržiavam určité zásady a celkom to ide.Mám asi 40 kaktusov.Od novembra do marca sú v chladnejšej miestnosti,chodba, pivnica, kotolňa.Bez polievania, nemusia mať veľa svetla - teplota cca 15 stupňov.V marci ich premiestnim do kuchyne/južná strana,západná strana/ na parapetu.Oprášim ich a polejem odstátou vodou.Keď je horúce slnko na nejaký čas ich zatienim,kým si zvyknú.Polievam ich podľa toho, ako je teplo.Keď stále svieti slnko a je teplo,tak 1x týždenne ak je zamračené, tak 1x za dva týždne.Polievam z vrchu,počkám kým sa dobre nasaje a zvyšnú vodu z misky vylejem.Prihnojujem tak l x za mesiac hnojivom na kaktusy.Aby kvitli,je rozhodujúce to premiestnenie do chladnej miestnosti a nepolievať.Keď ich premiestňujem,niektoré už majú puky,iné kvitnú neskoršie.Zasadené ich mám v zemine na kaktusy/dostať kúpiť/.
Hankagirl
27.04.06,17:11
Mala som roky aj dake kaktusy, ale furt mi odhnili. Az posledny rok som sa donutila ich fakt nepolievat tak to prezili. a tento rok som zacala robit a doniesla som dake kvety do kancelarie. celu zimu sme mali nenormalnu zimu v kancli az som sa bala ze mi vsetko pokape a zrazu mi zo dna na den zakvitol kaktus. neuveritelne. pocas dvoch tyzdnou mi krasne striedal kvety. prvy krat som videla kvitnuci kaktus na Slovensku. A ako tak pozeram vase fotky tak vzdavam hold kaktusom a musim sa im ospravedlnit lebo mi povodne pripadali strasne nudne a oni dokazu byt nenormalne krasne. Musim svoje zbierky kvetov rozsirit o kaktusy. Dnes som si uz aj dva kupila na flore. tak drzte palce ak rozkvitnu poslem fotky. maju uz puky a tak sa bojim ze ked zmenili majitela opadnu. Pripadne poradte ako tomu predist. Dakujem aj za predoslu radu k pestovaniu snad sa to s vasimi radami podari a bude sa im darit aj u mna.
atramka
28.04.06,02:07
.....Dnes som si uz aj dva kupila na flore....
Hankagirl, ja som postrehla, že si bola na FLORE, mne to asi teraz nevyjde, ak máš nejaké foto alebo typy hoď na poradu, rada si aspoň niečo prečítam alebo pozriem apopasiem oči.
Napíš, čo ťa zaujalo - budem veľmi rada a určite aj veľa poraďákov-kvetinkárov
Hankagirl
28.04.06,14:46
mozem pripnut aj fotecky dake, ale mam ich fakt privela a dost velke tak som ich musela konvertovat, na to aby som ich sem dala. Flora bola fajn ale tak sa mi zda, ze stale menej a menej kvietkou ma a menej miesta zabera. no co uz. Mali tam na ukazku wollemi pine, to je ten ihlicnan co je na zemi uz 100 000 000 rokov a je z australie a brutalne drahy... inac klasika dake tie dekoracie, viazanie kitic, bonsaje okrasne kvety a kriky...a moju srdcovku tilandsie uz mali len v jednom obchodiku :mee: No co uz. Ale bola som tam tri hodiny takze je na co pozerat;)
Hankagirl
28.04.06,14:52
Joj, pomozte mi identifikovat jeden kvietok co som dostala ked sa kamoska stahovala. vyzera na daky divny sukulent no neni to iste a nechcem mu ublizit. Napiste kto to pozna ako sa vola pripadne co s nim.
danica
28.04.06,16:49
Hanka
dík za krásne fotečky z výstavy, radosť pozerať!!!
vema
29.04.06,14:34
Joj, pomozte mi identifikovat jeden kvietok co som dostala ked sa kamoska stahovala. vyzera na daky divny sukulent no neni to iste a nechcem mu ublizit. Napiste kto to pozna ako sa vola pripadne co s nim.

Našla som ten kaktus v knižke "Kaktusy" volá sa Hatiora salicorniodes.Kvitne na žlto,má také malé žlté zvončekovité kvietky.Substrát má byť úplne nevápenatý,/ja by som kúpila zeminu na kaktusy a do nej by som pridala trochu rašeliny/pestuje sa celoročne v miestnosti,bez priameho slnečného žiarenia.Ak je možnosť, tak od januára na chladnejšie miesto a menej polievame, ak sa objavia púčky premiestniť na teplejšie stanovisko a zvýšiť zálievku.V lete môžeme rosiť.No, neviem či ti to pomôže,lebo je to dosť neznámy kaktus,ale skús.Na obrázku je zakvitnutý a ako by sa ťahal dole. Ešte by som dodala, že kaktusy je dobre po zime postriekať a zaliať aspoň 1x prípravkom Applaud 25WP proti škodcom.Je to pol litrová flaška, do ktorej len pridáš vodu a hore je už rozprašovač.
Hankagirl
02.05.06,19:15
Vema strasne moc Ti dakujem. Hned som ho dala dole z parapetu. Tak som ho odhadla spravne k sukulentom a kaktusom. Vdaka za cene citacie z knihy. Ten postrek na skodcov zatial vynecham bo sa s postrekmi moc nekamaratim, zas budem zachranovat v poslednu chvilku, ked ho daco zasiahne. (Uz sa dva mesiace nutim postriekat jeden kvietok co mi napadli msicky a stale ho len radsej preplachnem vodou a odstranujem msice rukou a je v karantene od inych kvetin:mee:) Evidentne tento Hatiora salicorniodes kvitnut nebude bo puciky nema. Ale uvidime o rok. Este raz dik.

Co sa tyka kaktusov z incheby, tak puciky neopadali, jeden uz dnes kvitnul na ruzovo. Parada. Velmi sa mi zacinaju kaktusy pacit. :)
ulukitkan
24.05.06,19:44
Kaktus bude kvitnuť každemu....ale musi sa dostatočne polievať a hnojiť počas vegetačneho obdobia a v zime musi prezimovat pri teplote 10 stupňov Celzia(takmer vsetky kaktusy)

uspech zaruceny....pestujem kaktusy niekolko rokov a kvitnu vzdy


ulukitkan
ulukitkan
24.05.06,19:52
Ked najdem v pc fotky tak tiez niecim prispejem