Viťa
13.02.09,17:36
Chcem Vás poprosiť. SZČO má auto zahrnuté v obchodnom majetku. Neodkladal si bločky PHM. Je to problém ak si vôbec neuplatní náklady na PHM a tým pádom neurobí jazdy. Uplatní si len odpis a poistky. ale ak je auto v majetku musia byť zákonite urobené jazdy podľa nákupu PHM?
m.hladka
13.02.09,16:46
Knihu jázd by mal viesť a ak nepotrebuje náklady, nemusí to dať do denníka, ale nebude mu sedieť stav tachometra. Nejaké jazdy by bolo dobre urobiť a dať čestné prehlásenie o strate PHM, lebo potom to vyzerá, že auto je na súkromné účely.
Zoltán Kovács
13.02.09,19:14
Chcem Vás poprosiť. SZČO má auto zahrnuté v obchodnom majetku. Neodkladal si bločky PHM. Je to problém ak si vôbec neuplatní náklady na PHM a tým pádom neurobí jazdy. Uplatní si len odpis a poistky. ale ak je auto v majetku musia byť zákonite urobené jazdy podľa nákupu PHM?

Ak motorové vozidlo nevyužíval na podnikanie, v tom prípade si nemôže uplatniť aj odpisy.
Viťa
13.02.09,21:42
Ale môže to byť tak, že jazdy urobím, ale nezahrniem na tie kilometre náklady lebo nemám bločky. Či je to hlúposť.
m.hladka
14.02.09,13:41
Myslím si, že to tak môže byť, ale jazdy musia byť zhodné s km.
vlčica2
22.10.11,11:15
Dobrý deň, potrebujem poradiť... živnostník má nákladnú prepravu... mám tu konkrétne fa kde prepravoval tovar z Bratislavy do Zelenča. moja otázka znie, keďže firmu má v Trebišove, tak mu robím jazdu Trebišov do Bratislava a Zelenč, alebo Trebišov vynechám?
Prosím Vás, ak mi niekto viete poradiť...
Ďakujem veľmi pekne za akúkoľvek odpoveď
vlčica2
22.10.11,11:22
Dobrý deň, potrebujem poradiť... živnostník má nákladnú prepravu... mám tu konkrétne fa kde prepravoval tovar z Bratislavy do Zelenča. moja otázka znie, keďže firmu má v Trebišove, tak mu robím jazdu Trebišov do Bratislava a Zelenč, alebo Trebišov vynechám?
Prosím Vás, ak mi niekto viete poradiť...
Ďakujem veľmi pekne za akúkoľvek odpoveď



Dobre, tak ja napíšem ako si myslím, že by to malo byť a prosím niekto mi to odsúhlaste alebo znegujte.
podľa mňa by v jazdách mal byť aj Trebišov, keďže cesta sa pre živnostníka začala tam...
prosím pomôžte niekto
Tweety
22.10.11,11:43
Dobrý deň, potrebujem poradiť... živnostník má nákladnú prepravu... mám tu konkrétne fa kde prepravoval tovar z Bratislavy do Zelenča. moja otázka znie, keďže firmu má v Trebišove, tak mu robím jazdu Trebišov do Bratislava a Zelenč, alebo Trebišov vynechám?
Prosím Vás, ak mi niekto viete poradiť...
Ďakujem veľmi pekne za akúkoľvek odpoveď Ak máš na mysli jazdu, ako podklad k fakturácii prepravy, tak Trebišov tam neuvedieš, ale ak máš na mysli celkovú knihu jázd, tak áno, bude tam aj TV.
vlčica2
22.10.11,11:58
Ak máš na mysli jazdu, ako podklad k fakturácii prepravy, tak Trebišov tam neuvedieš, ale ak máš na mysli celkovú knihu jázd, tak áno, bude tam aj TV.


Ďakujem za odpoveď :-D ešte mám otázočku, robím tie jazdy, ale prišla som na to, že mi nedal všetky tankovačky, teda sa dostávam do mínusu v jazdách, čo sa týka stavu nádrže... čo s tým?:rolleyes:
vlčica2
22.10.11,13:09
Ďakujem za odpoveď :-D ešte mám otázočku, robím tie jazdy, ale prišla som na to, že mi nedal všetky tankovačky, teda sa dostávam do mínusu v jazdách, čo sa týka stavu nádrže... čo s tým?:rolleyes:

pomôže mi niekto prosím? alebo som otázku zle zaradila? prosííííím
Mila123
22.10.11,13:15
Ďakujem za odpoveď :-D ešte mám otázočku, robím tie jazdy, ale prišla som na to, že mi nedal všetky tankovačky, teda sa dostávam do mínusu v jazdách, čo sa týka stavu nádrže... čo s tým?:rolleyes:
veľmi ťažko sa je vyjadrovať k tomu problému.....
mne z toho vychádza, že:
1, stráca- pravidelne? doklady o kúpe PHM?
2, jazdy, kt. si vykazuje neuskutočňuje (nemá doklady o nákupe PHM)
3, spotrebu má nižšiu ako deklaruje....
..... jazdy a tankovanie, spotreba ale aj zostatok paliva v nádrži musí sedieť.....
neviem ako vykazujete jazdy a ako je tankovanie ....
kontrolujete podľa nákupu PHM, či tam aj podľa výkazu jazdy skutočne bol? (nerobím to pravidelne, iba námatkovo).....