Mayline
13.02.09,17:21
Daňovník, ktorý má živnostenský list vydaný v Rakúsku, na základe ktorého vykonáva opatrovateľské služby, nevie dokladovať príjmy z tejto činnosti, nakoľko mu rodina nevystavila žiadny doklad a tvrdí, že pokiaľ zarobí menej ako xxxxxx /neviem presnú sumu/, nemusí tam podať DP.Ale on je rezidentom SR, teda podáva DP na Slovensku zo všetkých dosiahnutých príjmov.Neviete poradiť,kto a aký daňový doklad má povinnosť vystaviť v Rakúsku?
ErikaDP
13.02.09,17:55
Daňovník, ktorý má živnostenský list vydaný v Rakúsku, na základe ktorého vykonáva opatrovateľské služby, nevie dokladovať príjmy z tejto činnosti, nakoľko mu rodina nevystavila žiadny doklad a tvrdí, že pokiaľ zarobí menej ako xxxxxx /neviem presnú sumu/, nemusí tam podať DP.Ale on je rezidentom SR, teda podáva DP na Slovensku zo všetkých dosiahnutých príjmov.Neviete poradiť,kto a aký daňový doklad má povinnosť vystaviť v Rakúsku?
Pozrite na www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) tam visí čerstvé usmernenie k nastolenej otázke.
Lianka
13.02.09,18:00
Mayline
14.02.09,18:10
Ďakujem za linky, ale nikde som sa nedozvedela o potrebnom daňovom doklade preukázajúcom príjem, odvody,daň.
gita
18.02.09,12:42
Ja som tiež už všetko prešla, aj inde som zadala otázku, skutočne neviem aký doklad preukazuje príjmy
sue76
26.02.09,13:57
Prosím Vás ja by som potrebovala tiež veľmi súrne poradiť. Kamarátka ma poprosila aby som jej vypísala daňové priznanie. Tiež robí opatrovateľku v Rakúsku, má rakúsku živnosť. Začala som jej vypisovať tlačivo B, ktoré mi priniesla. Volala som na daňový úrad ale pracovníčka mi neviem či nechcela alebo nevedela poradiť ako postupovať pri vypísaní. Povedala mi len toľko, že treba tlačivo B.
Príjmy som jej napísala do r.33, positné do r.34 a do r.35 vypočet čo je 251767,-Sk.
Tú istú sumu som ďalej už len napísala do r.58 ako čiastkový základ dane a následne znovu tú istú sumu až do r.68. No a teraz sa neviem nejako pohnúť. Viem že je to vyňaté zo zdanenia ale kde konkrétne mám teraz prepísať tie čísla? Čiže mám nechať voľné kde by sa mala napísať suma na zníženie základu na daňovníka?
Mám prepísať opäť ten základ 251767 do riadku 69 a následne to isté až do r.77, opäť do r.79 a do r.80, 81 a 87 už len 0 alebo ako? nechcem jej to pobabrať a preháňať ju s tým hore dolu. Zajtra to chce odovzdať pretože v sobotu už zase cestuje do RAkúska tak aby to stihla odovzdať. ďakujem vopred veľmi pekne, je to skutočne súrne.
Lenuška
27.02.09,16:23
skús použiť na vypísanie www.drsr.sk sú tam DP vyplňovanie na internete....L.
Viťa
16.03.09,13:17
Chcem sa opýtať, bolo to daňové v poriadku. Mám taký prípad, má rakúsku živnosť ale nemá doklady z agentúry len príjmové od rodín. Neviem či to zapísať do B do riadkov 33 a 34 a 35, alebo je to príjem z podnikania.
cathyna
25.03.09,07:56
Chcela by som poradiť ohľadne vypísania DP typ B. Známa, ktorej som robila DP zo živnosti na Slovensku, má aj živnosť v Rakúsku na opatrovanie kde v roku 2008 zarobila 12 000 EUR. V Rakúsku DP nepodávala ani ho podať nejde, pokiaľ ju v Rakúsku nevyzvú.Chcela by som vedieť kde mám uvedené príjmy uviesť v DP na slovensku a ktorú metodu mám použiť, vyňať príjmy r.79-81 alebo použiť metódu o zamedzení príjmov r.82-r.86? Prečítala som už všetky príspevky ale nenašla som odpoveď na moju otázku.
mysimis
26.03.09,06:30
Doporučujem dobre preštudovať túto tému:opatrovateľky v Rakúsku. Tam nájdete všetky odpovede na Vaše otázky.