Ejo
13.02.09,17:37
Účtujem živnostníka neplatiteľa DPH - bufet, v programe MoneyS3.
Nákup napr. múky, mlieka, vodky, pivo v sudoch - ako nákup materiálu VOZD
Nákup napr. pivo flaškové, cigarety, coca cola 0,2l - ako nákup tovaru VOZD

V peňažnom denníku pri príjmoch OZD je iba príjem za 1.tovar, 2. služby, 3. iné. Ja som tržby /predaj jedál, alkoholu, coca coly....všetko spolu/ dala ako príjem za tovar.
Je účtovanie v tomto programe takto správne? A do ďalšieho roku prevediem iba počiatočné stavy v pokladni a na BÚ?
Ďakujem pekne za odpovede.
Ejo
13.02.09,18:12
Viek niekto poradiť??????????????
Ejo
14.02.09,15:05
Kto má skúsenosti s týmto programom, nech sa na to pozrie, prosím, či je to správne?
Veľmi pekne ďakujem
Jarka 1
14.02.09,15:15
Ja to účtujem na tovar a služby. Vo výkaze P a V je to už správne uvedené ako predaj výrobkov a služieb. Na konci roka 2008 si zadáš rok 2009 a potom si do neho prevedieš stav pokladne a BÚ. Ale pozor, treba robiť denomináciu.
Ejo
14.02.09,18:57
Ale ak dám tržby do stĺca tovar, vo výkaze to nebude ako výrobky a služby. Takže tie tržby kam by mali ísť? A nákupy sú OK????
Jarka 1
15.02.09,13:36
Nákupy máš OK. Predaj tovaru budeš účtovať ako tovar /pokiaľ to predávaš v nezmenenom stave/. Predaj výrobkov a služieb bude, ak z toho materiálu niečo vyrobíš napr. hamburger. Účtovanie napr. tej vodky si pre istotu daj cez vyhľadávanie napr. účtovanie v bare a pod. Myslím však, že ak fľašu otvoríš a rozlievaš do pohárov, nejde o predaj tovaru.

Takže to zhrniem. Tržby budeš účtovať časť za tovar a časť výrobky a služby. V PD to bude tovar jeden stĺpec, služby druhý stĺpec.
Ejo
15.02.09,16:23
Nakoľko z dennej uzávierky neviem presne, či sa predal tovar alebo výrobok, tak dám všetko ako príjem-výrobky. A to nevadí ak vo vytlačenej forme PD je označenie stĺpca "služby" a výrobky tam nie sú?
Jarka 1
16.02.09,07:42
Nakoľko z dennej uzávierky neviem presne, či sa predal tovar alebo výrobok, tak dám všetko ako príjem-výrobky. Z dennej uzávierky to možno nevieš, ale treba viesť aj skladovú evidenciu. Tá by Ti mala pomôcť. A to nevadí ak vo vytlačenej forme PD je označenie stĺpca "služby" a výrobky tam nie sú? Myslím, že slovo výrobky nie je v PD z dôvodu úspory miesta. Ak máš pocit, že to tam musí byť, dopíš si to ručne po vytlačení PD.


Nájdi si na Porade ďalšie príspevky na túto tému. Mám pocit, že názory a skúsenosti s daňovou kontrolou sa rôznia. Tvoj spôsob evidencie tržieb je síce jednoduchý, ale podľa mňa celkom neobstojí. Na druhej strane, ak sa dá, tak načo si komplikovať život.
Preštuduj články o účtovaní v reštaurácii a pod.
Pru
02.03.09,19:35
Vie mi nikto poradiť, stali sme sa mesačným platcom dph, faktúry zo zdan. plnením do 31.1., ktoré mi prišli napr. 9.2. som dala dátum prijatia 9.2., vstup do dph 31.1., dph mám dobre, ale teraz keď som išla preúčovať a pozerala som pohyby na účtoch, tak mi to nesedí, lebo pohyby na účtoch mi berie podľa 9.2., čo s tým, dám aj dátum účt. prípadu posledný deň mesiaca?