Erika99
13.02.09,18:42
Zdravim...chcela by som sa spytat ci by mi niekto mohol odporucit ako na to ked potrebujem chirurgicke odstranenie - vytrhnutie zuba.Zijem momentalne v anglicku a chcela by som si dat zub vytrhnut doma na slovensku ale moj zubny lekar mi to chcel robit u neho v ambulancii s tym ze zub treba prepilit na 4 casti a po jednom povytahovat pri com sa ten zub zcasti urcite rozdrvi a rana sa mi zapali takze hned mi bude musiet nasadit antibiotika...nuz som zbledla a zbabelo odlozila termin.Kamaratka mi vravela ze na to existuje specialny pristroj ktory sa pouziva na chirurgii v nemocnici.Vie mi niekto prosim odporucit nejaku dentalnu kliniku na slovensku s ktorou mal sam dobru skusenost? Alebo aspon poradit ako na to ak sa chcem objednat na zubnej chirurgii (potrebujem o to poziadat mojho zubneho lekara alebo sa da tam objednat osobne)?Dakujem
Ingrid Ondruskova
13.02.09,18:06
Asi pred týždňom som navštívila s mojou malou Ústav lekárs.kozmetiky /www.ulk.sk/ v Batislave a pri čakaní úplne náhodou som zahliadla na nástenke niečo o operácii zubov, skús tam...
arizona
13.02.09,21:24
Zdravim...chcela by som sa spytat ci by mi niekto mohol odporucit ako na to ked potrebujem chirurgicke odstranenie - vytrhnutie zuba.Zijem momentalne v anglicku a chcela by som si dat zub vytrhnut doma na slovensku ale moj zubny lekar mi to chcel robit u neho v ambulancii s tym ze zub treba prepilit na 4 casti a po jednom povytahovat pri com sa ten zub zcasti urcite rozdrvi a rana sa mi zapali takze hned mi bude musiet nasadit antibiotika...nuz som zbledla a zbabelo odlozila termin.Kamaratka mi vravela ze na to existuje specialny pristroj ktory sa pouziva na chirurgii v nemocnici.Vie mi niekto prosim odporucit nejaku dentalnu kliniku na slovensku s ktorou mal sam dobru skusenost? Alebo aspon poradit ako na to ak sa chcem objednat na zubnej chirurgii (potrebujem o to poziadat mojho zubneho lekara alebo sa da tam objednat osobne)?Dakujem

Celkom nechápem Tvoj príspevok:confused: Ide o obyčajné vytrhnutie zuba ? Prečo na to treba chirurgiu a rozpílenie na časti?:confused:

Ja som mala pred časom problém so zubom múdrosti, ktorý rástol zo šikma a tlačil na ostatné zuby a bol z 2/3 v ďasne. Hrozne som sa bála, vedela som , že musí ísť von , každý ma plašil chir. zákrokom, vydlabávaním a pod.
K zubárovi som šla, ked som to mala už riadne zapálené a boľavé.
Našťastie môj zubár má atesty na chir. zákroky.( nerobí to každý lekár)
Zákrok mi robil vo svojej ambulancii, dal mi injekcie dokola a viac nič som necítila.:) Ani to netrval dlho, zachvíľku bol hotový.
Po pár hodinách po "oživení" som si dala tabletku od bolesti a vyplachovala šalviovou tinktúrou. Prežila som to v pohode, okrem nepríjemnej chuti som necítila žiadne bolesti...Tiež ma upozornil na to,že ak by sa niečo skomplikovalo,nasadí antibiotiká. Našťastie nebolo treba.

Dnes sú zubní lekári vybavení slušnou technikou a pomôckami. Keď si zoženieš nejakého šikovného lekára so slušným vybavením v mieste bydliska, myslím, že Ti dokáže urobiť takú službu,ako nejaká chirurgická klinika. Pokiaľ ide samozrejme iba o vytrhnutie zuba ( nie niečo vážnejšie)
Držím palce a neboj sa! Rieš to skôr, ako sa Ti chytí nejaký zápal, potom to bude bolestivejšie.
bobiku
14.02.09,06:47
V bratislave na Heydukovej ulici je stomatologická nemocnica, ktorá je špecializuje na ťažké stomatochirurgické výkony. Ale najskôr by som to asi skúsilau nejakého stomatochirurga priamo na ambulancií. Naša rodina chodí dlhé roky k MUDr. Vladimírovi HUŤANOVI a sme spokojný, je to výborný stomatochirurg. Ale pozor nie každý stomatolog robí aj stomatochirurgiu. Držim palce nech vám to dobre dopadne!
stiby2
01.06.09,06:07
V bratislave na Heydukovej ulici je stomatologická nemocnica, ktorá je špecializuje na ťažké stomatochirurgické výkony. Ale najskôr by som to asi skúsilau nejakého stomatochirurga priamo na ambulancií. Naša rodina chodí dlhé roky k MUDr. Vladimírovi HUŤANOVI a sme spokojný, je to výborný stomatochirurg. Ale pozor nie každý stomatolog robí aj stomatochirurgiu. Držim palce nech vám to dobre dopadne!

Rad by som sa spytal, ci si zakroky na stomatochirurgii musim zaplatit sam alebo to plati poistovna. Tiez som bol odoslany na stomatochirurgiu mojim stomatologom. Som v BA.
Pana Dr. Hutana som nasiel na internete. Ak si to musim zaplatit, kolko stoji taky zakrok. Mne krivo rastie ten zub mudrosti, a treba, aby siel co najskor von, kym sa este stihne zapalit.

Dakujem za odpovede.
buchač
01.06.09,08:49
Rad by som sa spytal, ci si zakroky na stomatochirurgii musim zaplatit sam alebo to plati poistovna. Tiez som bol odoslany na stomatochirurgiu mojim stomatologom. Som v BA.
Pana Dr. Hutana som nasiel na internete. Ak si to musim zaplatit, kolko stoji taky zakrok. Mne krivo rastie ten zub mudrosti, a treba, aby siel co najskor von, kym sa este stihne zapalit.

Dakujem za odpovede.

Tu máš výkony v BA , fakultná nemocnica
FNsP Bratislava
Ružinovská 6
826 06 Bratislava
Tel.: +421 2 48234 111
Fax: +421 2 43336 433
E-mail: fnspba@fnspba.sk

Príloha č. 3
Stomatológia, stomatochirurgia a dentálna hygiena.....

http://www.nspr.sk/Sluzby/platene-sluzby/ps-dalsie-poplatky-a-cenniky.htm

P.S. :
Ak sú platby v Angicku také ako v Írsku / 50 € za len návštevu ..../ , tak trochu nechápem , prečo váhaš s peniazmi ...
A aj keby bol ten doplatok neviem aký veľký , myslím si , že ten za tú bolesť akosi nestojí ....či ...?
To je ako s tým porekadlom : .." malé deti , malé starosti , veľké deti ....."
syrik
01.06.09,09:09
To je ako s tým porekadlom : .." malé deti , malé starosti , veľké deti .....

Toto som trošku nepochopila, ale nevadí...:D
buchač
01.06.09,11:13
To je ako s tým porekadlom : .." malé deti , malé starosti , veľké deti .....

Toto som trošku nepochopila, ale nevadí...:D

Stačí si zameniť výraz " dieťa " za výkaz " bolesť " ......žeby si ešte , syrik , nemala detičko / ky ....či ? ;):---:D

Holt , ak nie , tak pochopíš ....raz :cool:
stiby2
01.06.09,12:20
Tu máš výkony v BA , fakultná nemocnica
P.S. :
Ak sú platby v Angicku také ako v Írsku / 50 € za len návštevu ..../ , tak trochu nechápem , prečo váhaš s peniazmi ...
A aj keby bol ten doplatok neviem aký veľký , myslím si , že ten za tú bolesť akosi nestojí ....či ...?
To je ako s tým porekadlom : .." malé deti , malé starosti , veľké deti ....."

Buchac,
ja nie som v Angl. a ani som tam doteraz nepracoval. takze nie je mi to uplne jedno ci to bude stat 50 alebo 200 eur.
Ale dakujem, pozriem tu fakultnu.
buchač
01.06.09,13:42
Buchac,
ja nie som v Angl. a ani som tam doteraz nepracoval. takze nie je mi to uplne jedno ci to bude stat 50 alebo 200 eur.
Ale dakujem, pozriem tu fakultnu.



Erika99
Junior Member

Zdravim...chcela by som sa spytat ci by mi niekto mohol odporucit ako na to ked potrebujem chirurgicke odstranenie - vytrhnutie zuba.Zijem momentalne v anglicku a chcela by som si dat zub vytrhnut doma na slovensku

stiby2 , sorry , pomýlil som sa , chcel som citovať aj ....
pasuliatko
01.06.09,13:53
pri takom odstránení sa zub prepiluje na 4 časti to ano, ale ešte som nepočula,že by sa rozdrvil a potom by si tam mal infekciu. to máš prosím ťa pekne odkial?normalne by ti zubar vytrhol zub tak z toho nerob vedu. daj si pichnúť injekciu a nech ti to vytrhne,žiadna veda :)
barbora23
15.10.10,15:53
Zdravim, dneska ma moja zubarka takto isto vydesila. Ide mi vytrhnut zub a len tak medzi recou mi povedala, ze to bude komplikovana extrakcia a ze mi to bude musiet pilit a rezat. Je to naozaj potrebne pri trhani zuba? Zazili ste niekto pilenie a rezanie zubu? jedna sa o sestku dole, uz mi trhali osmicku hore ale to bolo v nemocnici v MT, trhal mi to sikovny doktor, za 3 minuty bolo hotovo, nejak mi ho vypacil a podobral. A vobec ma to nebolelo, ani potom ako prestala ucinkovat anesteza. A to su ze vraj osmicky narocnejsie na extrakciu ako ostatne zuby. Neviem preco mi to chce moja doktorka pilit, ma nejake zastarane postupy alebo co? Dakujem za vsetky nazory a skusenosti.