nokia901
14.02.09,09:54
Dobrý deň,
riešim jeden problém a potrebujem radu aj od Vás milí poraďáci.
Sme občianske združenie /športový klub/ a platíme nájomné obci za používanie športového účel.zariadenia /kabíny, kancelária/. Nájom platíme aj za ihrisko, vlastne nemáme žiadny majetok. A tu začína moja dilema, či môžme uzatvoriť zmluvu o prenájme reklamnej plochy v areáli ihriska a za použitie priestorov účel. zariadenia.../, keď vlastne nič nevlastníme.
Podľa mňa je obec výhradným vlastníkom aj vo vzťahu k prenájmu reklamných plôch a ostatných využiteľných priestorov? Mýlim sa, poznáte riešenie? Poraďte prosím.
Vedieme jednoduché účtovníctvo, nepodnikáme.
A ako vlastne rozumne preinvestovať prostriedky, ktoré obec získala z prenájmu rekl. plôch do športového klubu?
Ďakujem za Vaše príspevky
victoria
14.02.09,09:40
Mate dve moznosti podla mna :
- do najomnej zmluvy s obcou doplnit klauzulu ze mozete prenajimat plochu tretim osobam a potom prijmy z prenajmu reklamneho priestoru zdanit
- nech prostriedky za prenajom plochy inkasuje obec a vam ich dalej posunie ako prispevok na cinnost alebo dar, vtedy budu pre vas tieto prijmy oslobodene od dane
Mária27
29.10.09,22:56
alebo sprostredkovanie
a_je_to
28.11.09,21:57
Dobrý deň,
riešim jeden problém a potrebujem radu aj od Vás milí poraďáci.
Sme občianske združenie /športový klub/ a platíme nájomné obci za používanie športového účel.zariadenia /kabíny, kancelária/. Nájom platíme aj za ihrisko, vlastne nemáme žiadny majetok. A tu začína moja dilema, či môžme uzatvoriť zmluvu o prenájme reklamnej plochy v areáli ihriska a za použitie priestorov účel. zariadenia.../, keď vlastne nič nevlastníme.
Podľa mňa je obec výhradným vlastníkom aj vo vzťahu k prenájmu reklamných plôch a ostatných využiteľných priestorov? Mýlim sa, poznáte riešenie? Poraďte prosím.
Vedieme jednoduché účtovníctvo, nepodnikáme.
A ako vlastne rozumne preinvestovať prostriedky, ktoré obec získala z prenájmu rekl. plôch do športového klubu?
Ďakujem za Vaše príspevky
To sú teda šoky ! Vy, ako OZ a športový klub, pôsobiaci v obci platíte /? !/ obci /? !/ za obecné športové zariadenia ??? Veď vy máte v zmysle § 7, ods. 4 zákona č. 583/2004 o rozpočtových pravidlách samosprávy právo žiadať dotáciu na podporu športu, ako verejnoprospešného účelu a poskytnutie športových zariadení zdarma. Obec musí mať na to prijaté všeobecnozáväzné nariadenie, kde sú pravidlá na poskytovanie dotácií z rozpočtu obce. Žiadajte si naplánovanie aspoň malej dotácie teraz, keď sa zostavujú rozpočty obcí. Obehajte si pár poslancov /lobby/, aby žiadosť vášho OZ podporili. Diskutujte o tom viacerí na schôdzach obecného zastupiteľstva, ktoré musia byť aspoň každé dva mesiace. Veď obec podľa § 4, ods. 3, písm. g zákona č. 369/1990....utvára podmienky pre....telesnú kultúru a šport. Pozrite si nájomnú zmluvu na ihrisko, či tam nemáte, že reklamné plochy môžete dať do podnájmu cez zmluvu s podnikateľmi o umiestnení reklamy. Ak nie, žiadajte o doplnenie tohto ustanovenia do nájomnej zmluvy a nájomné na 1 Euro za rok. Alebo dohodnite, že peniaze za reklamu umiestnenú na športoviskách, ktorú vy dojednáte a zabezpečíte, vám obec pridá k dotácii a priestory poskytne zdarma. Ak nepochodíte, tak v budúcoročných komunálnych voľbách voľte takého starostu a takých poslancov, ktorí podporia šport v obci z obecných zdrojov. Pozri si pár www stránok niektorých obcí a ich rozpočty, koľko dávajú v kapitole rozpočtu 08.1.0 Rekreačné a športové služby na podporu športu. Veľa zdaru !
Jozef Mihál
28.11.09,22:12
Môže o.z. podnikať s reklamou? Podľa zákona o reklame predsa nie. Ak sa mýlim, opravte ma prosím, samého ma to zaujíma.
a_je_to
28.11.09,23:54
Môže o.z. podnikať s reklamou? Podľa zákona o reklame predsa nie. Ak sa mýlim, opravte ma prosím, samého ma to zaujíma.
Pán doktor....kuk do § 12, ods. 3, ZoDP, kde je vymenované aj o.z.....potom kuk do ods. 2, kde ....reklama u daňovníkov nezaložených na podnikanie je jeden z charakteristických očakávaných príjmov neziskového sektoru, ktorý podlieha dani z príjmov. Nejde o podnikanie v reklame, ale o poskytovanie priestoru ...a hlavne publika ....pre reklamu. Teda viac ide o prenájom miesta, ako o podnikanie. A nájom nie je obchodnoprávna....ale občianskoprávna činnosť, na ktorú prvotne netreba žiadne povolenia, iba registrovanie subjektu poberajúceho príjmy z prenájmu pre dppo na daňovom úrade.