BOMBY
14.02.09,16:50
dobry den..momentalne pracujem v anglicku ale mam velky zaujem si otvorit na slovensku obchodik s predajom textilneho tovaru..BUTIK.islo by o znackovy tovar ale nie spotrovy ale elegantny..zivnost si chcem zalozit niekedy v aprily.priestori uz mam tiez vyhliadnute ale asi vajvacsi problem bude v tom ze neviem ci mozem len tak nakupit v roznych obchodoch tovar , roznich znaciek , a normalne ho priniest na SR.,ulozit to do butiku a predat.otaska je vtom ako to bude z danami a ci potrebujem neaku licenciu?butik by bol moj aj z vlastnim nazvom.a akym sposobom si to potom mozem odpisat z dani.dakujem za odpovede.
ariame
14.02.09,21:50
ahojky,

myslim ze ked to kupis za svoje,je to uz tvoje a ty to mozes dalej bez problemov predavat vp svojom butiku.

Tiez zijem v anglicku a rozmyslam nad podnikanim, no samej sa mi do toho nechce. ak hladas partnera na ponikanie, mozme o tom pokecat.

Mx
pigur
14.02.09,23:07
pripajam sa k tejto otazke a pridavam nieco....Na nieco taketo musim mat zivnostensky?Alebo nieco ine?A ak by som chcel zamestnat jedneho cloveka...
Dáša_
15.02.09,06:12
pripajam sa k tejto otazke a pridavam nieco....Na nieco taketo musim mat zivnostensky?Alebo nieco ine?A ak by som chcel zamestnat jedneho cloveka...

Ano, živnostenský jednoznačne potrebuješ. A je jedno, či zamestnáš človeka alebo budeš predávať sama.
No a okrem veci okolo vybavenia predajne musíš mať nutne registračnú pokladňu.
BOMBY
19.02.09,18:26
AHOJTE.MOZTE BYT PROSIM KONKRETNEJSI?STALE NEVIEM ZISTIT ZE KED KUPIM ROZNY ZNACKOVY TOVAR V ROZNYCH OBCHODOCH A PEINESIEM HO NA SR.MOZEM HO PREDAVAT?.NAZOV BUTIKU BUDE MOJ VLASTNY..BUDU TAM PROSTEZMIESANE ZNACKY.VELMI PEKNE DAKUJEM ZA ODPOVEDE.