sapora
14.02.09,17:12
hladam vzor rodicovskej dohody,ktora sa podpisuje u notara a v ktorej je upraveny styk s dietatom a vyzivne. na nete nic take nie je. nepotrebujem navrh na sud, potrebujem skor tu dohodu, ktoru podpisuju obaja rodicia a ktora sa sudu dava az po podpise u notara na schvalenie alebo nejak tak. dakujem za radu...
willma
14.02.09,16:35
tú dohodu vôbec nespisujete u notára ale podáš priamo na súd na schválenie
sapora
14.02.09,19:55
jej v prvom rade dakujem za taku skoru reakciu ani som necakala a je velmi vitana:-) no docitala som sa a viem o takom niecom ze ak sa este pred podanim na sud spise dohoda u notara a podpise oboma manzelmi, je sudne konanie v tychto veciach rychlejsie a jednoduchsie, ze na sude to uz len schvalia... v inych prispevkoch na porade som videla vzor dohody, ktoru asi myslite, ale tam figuruje len podpis jedneho z manzelov...
bobiku
16.02.09,17:14
Netreba u notára, ale stačí ked ju vy dvaja aj s manželom spíšete, dáte na súd a ten vám ju schváli. Lebo všetky záležitosti a dohody medzi rodičmi týkajúce sa maloletých detí musí schvalovať súd.
sapora
16.02.09,19:17
:)dakujem, ako taka dohoda potom vyzera? (v dokumente o ktorom som pisala totiz nielen ze je jeden podpis ale rodicia su oznaceni -ak sa nemylim- ako navrhovatel a odporca a to mi akosi k dohode neslo:confused:)
bobiku
17.02.09,15:06
ale vy ste v súdnom konaní odporca a navrhovateľ inak to nejde, tu dohodu vám môže pomôcť spísať právnik, alebo si ju môžete aj vy a pokiaľ si len podávate návrh na súd na rozvod manželstva, tak je dobré ked je táto dohoda súčasťou návrhu. treba tam uviesť komu majú byť deti zverené do starostlivosti po rozvode, výška výživného, stretávanie rodiča, ktorý nemá deti v starostlivosti nemusí mať časový rozsah môže tam byť uvedené, že na základe dohody rodičov a podľa potrieb detí a pod. Takže treba spýsať návrh na rozvod a nakoniec toho návrhu napísať , že navrhuje aby rozsudok znel, že manželstvo súd rozvádza a schvaľuje rodičvskú dohodu. Ale aj tak si myslím, že od právnika to bude najlepšie a nestojí to veľa, ked vám len napíše dohodu.
sapora
17.02.09,18:58
vdaka:)kolko je nie vela za pravnika?:rolleyes:
bobiku
19.02.09,16:51
2000,- korún - treba to prerátať na eurá, toľko zhruba platila kamoška pred rokom za spísanie takej dohody
sapora
20.02.09,19:22
som velmi vdacna za rady, myslim ze dakedy je fajn ked si ludia ludsky pomozu, snad budem moct poslat dalej;) zatial prajem vela zdaru a prijemnych veci v zivote, bobiku a wilma:)