Alyssa
15.02.09,07:05
potrebujem poradiť, chcem si založiť webovú stránku, taký internetový časopis....o deťoch, mamách...na ktorm chcem písať články a tak....potrebujem nato živnosť alebo niečo také...ako to vlastne funguje? ďakujem za pomoc.
Dáša_
15.02.09,06:17
potrebujem poradiť, chcem si založiť webovú stránku, taký internetový časopis....o deťoch, mamách...na ktorm chcem písať články a tak....potrebujem nato živnosť alebo niečo také...ako to vlastne funguje? ďakujem za pomoc.

A chceš na tom aj zarábať, teda na reklamách, alebo iba písať?
Alyssa
15.02.09,10:29
myslím, že by som chcela využiť aj zverejňovanie reklám....
Dáša_
15.02.09,11:15
tak potom potrebuješ aj živnosť.
Alyssa
15.02.09,11:53
a ako to potom funguje? aká živnosť nato musí byť? mohloa by som stránku založiť na bratovu živnosť-bola by to kao jeho stránka.....?
Dáša_
15.02.09,12:16
a ako to potom funguje? aká živnosť nato musí byť? mohloa by som stránku založiť na bratovu živnosť-bola by to kao jeho stránka.....?
Asi nejaké reklamné služby.
Ved ak chceš ponúkať reklamu firmám, tieto budú chcieť o tom nejaký doklad.
evka.ba
15.02.09,12:24
Skús najprv rozbehnúť stránku bez uverejňovania reklám a overiť si návštevnosť. Bezplatne si ju môžeš vytvoriť napríklad na estranky.cz alebo websnadno . cz
Alyssa
18.02.09,13:55
a ak nebudem uverejňovať reklamy tak živnosť nepotrebujem?
Dáša_
18.02.09,14:00
a ak nebudem uverejňovať reklamy tak živnosť nepotrebujem?

no ked z toho nebudeš dosahovať žiaden zisk, tak nie. Ani blogeri živnosti nemajú.
Alyssa
18.02.09,18:12
A nevieš mi povedať, či by to nešlo na tom webe cez nejakú druhú osobu s takouto živnosťou. Ja zriadim web, budem jeho vlastníkom a napr. prevádzkovateľ (tá druhá osoba)cez neho pôjdu tie reklamy. Bože, ale špekulejem..som totiž na MD a nechcem prísť o materskú. Alebo nejaký spôsob ako by to šlo? Dik
milan_k
19.02.09,19:52
Doporučoval by som najskor zaregistrovať stránku - nejaký vhodný názov, čím kratší a ľahko zapamätateľný (napr. deti.sk, mamicky.sk a pod, podľa zamerania) + nejaký priestor. Celko vo to moze byt za domenu 15,80 €/rok a webhosting 15,80 €/štvrťrok. Skúsiš a uvidíš.Je viac systémov, napr. dobrý bezplatný český redakčný systém phpRS. Jednoducho sa tam dajú vkladať články. Ak chceš viac, napíš na peter.maly/zavinac/e-obchody.biz
rohff11
19.02.09,20:46
ak ceš mať free tak mi napíšte rohff11@azet.sk
eso17
03.06.09,21:15
potrebujem poradiť, chcem si založiť webovú stránku, taký internetový časopis....o deťoch, mamách...na ktorm chcem písať články a tak....potrebujem nato živnosť alebo niečo také...ako to vlastne funguje? ďakujem za pomoc.
pripadny zaujem o tvorbu web stranky,katalogu a eshopu a vsetkeho potrebne pre tvoje poziadavky a ciele tak ma kontaktuj na email ak mas zaujem viac info po kontakte 0918 903 146