Luckasari
08.07.04,08:18
zamestnanec bol na sluzobnej ceste v CR, ma tam dceru, u ktorej prespal (3 dni), nemam teda blocek z hotelu, aby som mu ho zahrnula co cestovneho prikazu
rada by som sa opytala, ci existuje nejaka moznost, ako by som mohla naklady za ubytovanie zahrnut do cestovneho prikazu - napadlo mi napr. nejaku sumu po dohode so zamestnavatelom
ale neviem
mohli by ste mi prosim poradit?
vopred dakujem
Katty
08.07.04,08:33
osobne si myslím, že ak spal na súkromí a nemá doklad tak sa s tým už nič nedá robiť...
Luckasari
08.07.04,08:50
ale ked konatel CHCE, aby som nieco vymyslela, tak hladam patram

este mi napadlo, ak by sme to neprezentovali, ze spala u dcery, ale ze stratila doklad z hotela o ubytovani (moze sa to predsa naozaj stat), tak by som nemohla nejake naklady za ubytovanie odhadom zahrnut do cestovneho prikazu? narazam na § 35 zakona o cestovnych nahradach
Magma
08.07.04,08:50
V zmysle § 4 ods. 1b/ zákona č.283/2002 o cestovných náhradách, zamestnancovi vyslanému na pracovnú cestu patrí - náhrada preukázaných výdavkov za ubytovanie, to znamená, bez bločku za ubytovanie nie je čo preplácať...
McMarti
08.07.04,09:01
A čestné prehôlásenie že stratil doklad? Neobstojí?
Luckasari
08.07.04,09:10
McMarti - na to som myslela, to by mozno ozaj obstalo - a nauctujem tam aku sumu za to ubytko? zistim si v hoteli cenu za izbu, a tu tam mozem nauctovat?
McMarti
08.07.04,09:13
Skús na nete nájst ceny za nejaké hoteli to k tomu porehlaseniu prilož a na základe toho to možeš urobiť. Lebo stane sa že stratí doklad a podla mňa aj toto je riešenie.ale možem sa aj mýliť.
bea
08.07.04,13:24
V zákone o cestovných náhradách je aj §35 ods 1, kde je napísané, že ak tento zákon požaduje preukázanie výdavkov a zamestnanec ich nepreukáže, môže mu zamestnávateľ poskytnúť náhrady v ním uznanej sume s prihliadnutím na určené podmienky pracovnej cesty. Teda ja sa myslím, že by bolo možné urobiť niečo také ako píše McMarti.
tibor
08.07.04,13:33
ako píše bea - poskytujeme takéto náhrady aj my - mám to v internej smernici. ak zamesntnanec si sám nájde ubytovanie v mieste rokovania či služobnej cesty a je to pre firmu výhodnejšie - na základe jeho prehlásenia mu preplácam 75% ceny hotela, na ktorý má nárok.
Nárok máme odstupňovaný podľa hierarchie pracovníkov v spoločnosti - od 3* po 4 a viac* hotely v lokalite do 50km od miesta rokovania. Vždy treba priložiť aj cenník uvedeného ubytovania v regióne - pozor na to ak máte niekde Bussines account. nemal som problém s DÚ...
Heni
08.07.04,21:26
A bola to jednorazova sluzobka? Myslim, ci by sa nedalo v int.smer. pausalizovat a vyplatit podla toho...