fachman
15.02.09,09:22
Potrebovala by som poradit ako sa da ulozit na plochu dialogove okno:napr: chcem si nastavit vlastnosti obrazovky a dialogove okna,ktore sa mi pri nastaveni otvoria by som si chcela nasledne ulozit na plochu,neviem trebars ako odkazy,nejake priecinky, ktore by mi pri otvoreni hned ukazali dialogove okno nastavenia obrazovky.Ak sa niekto najde a vie mi poradit,dakujem.Nie je to moj vymysel,ale zadanie v skolskej ulohe.:)
domenico.office
15.02.09,11:12
Všeobecne: programy, adresáre, niektoré dialógové okná sa dajú na plochu umiestniť jednoducho myškou, prostredníctvom ponuky štart...klik pravým tlačítkom...vytvoriť odkaz. Takto si umiestniš na pracovnej ploche čokoľvek, čo je dovolené samotným operačným systémom. Je to najjednoduchšie riešenie a upozorňujem najbezpečnejšie pre bežného užívateľa. Či však vyhovie podmienke umiestnenia "ďalších okien", ktoré takýmto spôsobom chce tvoja úloha, to neviem, pretože nie všetky dialógové okná je možné takto umiestniť na pracovnú plochu. Vyskúšaj: štart....ovládací panel...(ktorýkoľvek odkaz je možné umiestniť na plochu, spôsobom popísaným vyššie)....
Konkrétne: Tento úkon je možné urobiť, zápisom príslušného dialógového okna zápisom do registrov, čo by som však bez znalosti štruktúry registrov nedoporučoval. Nesprávny zápis môže spôsobiť pád systému...
miro_c
15.02.09,13:03
Predpokladám, že si chceš urobiť kópiu aktuálne otvoreného dialógového okna. Stlačením kláves + (Alt + PrintScreen) sa do schránky skopíruje obsah aktuálneho dialógu. Otvoríš si napr. Paint (program na kreslenie) a stlačením kláves + vložíš obrázok zo schránky do kresliaceho programu. Obrázok potom stačí iba uložiť (napr. ako JPG) a potom ho môžeš použiť napr. vo Worde ako prílohu k textu.