Palino978
15.02.09,09:33
Vie mi niekto poradit ci je mozne takyto sposob uctovania medzi s.r.o a zivnostou


s.r.o. bez zamestnancov zalozena 1 konatelom, ktory zaroven vykonava podnikatelsku cinnost pre svoju s.r.o

a pritom ten isty konatel ma zivnost a fakturuje sluzby len danej s.r.o kde je jej konatelom?


Jedna sa mi hlavne o to ze ako zivnostnik rucim celym svojim majetkom a to nechcem – chcem to bremeno previest na svoju s.r.o, ale zaroven sa mi vyplati byt zivnostnikom na pausalnych vydavkoch.
Palino978
16.02.09,19:04
Nikto mi stym nevie poradit??
Lianka
21.02.09,13:50
Vie mi niekto poradit ci je mozne takyto sposob uctovania medzi s.r.o a zivnostou s.r.o. bez zamestnancov zalozena 1 konatelom, ktory zaroven vykonava podnikatelsku cinnost pre svoju s.r.o
a pritom ten isty konatel ma zivnost a fakturuje sluzby len danej s.r.o kde je jej konatelom?

Jedna sa mi hlavne o to ze ako zivnostnik rucim celym svojim majetkom a to nechcem – chcem to bremeno previest na svoju s.r.o, ale zaroven sa mi vyplati byt zivnostnikom na pausalnych vydavkoch.

Nerozumiem celkom, na co sa pytas.

Ako zivnostnik vykonavas cinnost pre s. r. o. (aj ked vlastnu), zrejme jej za sluzby vystavujes fakturu - uctujes na zaklade faktury. U s. r. o. je faktura nakladom, u zivnostnika je POZD prijem dnom uhrada faktury.

Ako zivnostnik rucis celym svojim majetkom (aj sukromnym). Pokial nechces rucit cely svojim majetkom, zrus zivnost a podnikatelsku cinnost vykonavaj na s. r. o.