Palino978
15.02.09,09:34
Vie mi niekto poradit ci je mozne takyto sposob uctovania medzi s.r.o a zivnostou

s.r.o. bez zamestnancov zalozena 1 konatelom, ktory zaroven vykonava podnikatelsku cinnost pre svoju s.r.o
a pritom ten isty konatel ma zivnost a fakturuje sluzby len danej s.r.o kde je jej konatelom?

Jedna sa mi hlavne o to ze ako zivnostnik rucim celym svojim majetkom a to nechcem – chcem to bremeno previest na svoju s.r.o , ale zaroven sa mi vyplati byt zivnostnikom na pausalnych vydavkoch.
petra:-)
15.02.09,10:43
Pozri § 65 a § 136 Obchodného zákonníka - zákaz konkurencie

§ 136
Zákaz konkurencie

(1) Pokiaľ zo spoločenskej zmluvy alebo stanov nevyplývajú ďalšie obmedzenia, konateľ nesmie:

a) vo vlastnom mene alebo na vlastný účet uzavierať obchody, ktoré súvisia s podnikateľskou činnosťou spoločnosti,
b) sprostredkúvať pre iné osoby obchody spoločnosti,
c) zúčastňovať sa na podnikaní inej spoločnosti ako spoločník s neobmedzeným ručením a
d) vykonávať činnosť ako štatutárny orgán alebo člen štatutárneho alebo iného orgánu inej právnickej osoby s podobným predmetom podnikania, ibaže ide o právnickú osobu, na ktorej podnikaní sa zúčastňuje spoločnosť, v ktorej vykonáva pôsobnosť konateľa.

(2) Porušenie odseku 1 má dôsledky ustanovené v § 65.

(3) Spoločenská zmluva alebo stanovy môžu určiť, v akom rozsahu sa zákaz konkurencie vzťahuje aj na spoločníkov.
Palino978
15.02.09,22:10
a ak by konatelom bola manzelka a ja by som v s.r.o. nefiguroval, tak v tom pripade by som sa tomu vsetkemu vyhol, nie? a ta moznost by tu bola to tak riesit , ak tomu teda spravne chapem. :)