Robert03
15.02.09,10:36
Dobry den, rad by som Vas poziadal o radu. Zacinam spracovavat uctovnictvo pre jednu firmu. Pocas letnych prazdnin zamestnavatel zamestnaval casnicku brigadne na 10 h tyzdenne na 4000 SK mesacne. Brigadnicka ziada potvrdenie o prijme na uplatnenie naroku na vratenie dani. Viete mi proradit ake tlacivo by som mal danej brigadnicke vydat? Dakujem za radu
ivka70
15.02.09,09:56
Dcera dostala normalne potvrdenie o prijmoch fyzickych osob ...
teda klasicke ako aj zamestnanci, ked poziadaju o potvrdenie.
gabriela2579
15.02.09,10:24
Dobry den, rad by som Vas poziadal o radu. Zacinam spracovavat uctovnictvo pre jednu firmu. Pocas letnych prazdnin zamestnavatel zamestnaval casnicku brigadne na 10 h tyzdenne na 4000 SK mesacne. Brigadnicka ziada potvrdenie o prijme na uplatnenie naroku na vratenie dani. Viete mi proradit ake tlacivo by som mal danej brigadnicke vydat? Dakujem za radu

Vystavíte jej potvrdenie o príjmoch FO zo závislej činnosti... za rok 2008.
Ak mala ríjem mesačne 4000,- Sk , pravdepodobne mala zrážkovú daň.
Vtedy sa úhrn príjmov píše do riadku 11 potvrdenia a zrazená daň do riadku 13 potvrdenia.
Paula
15.02.09,10:32
Nemal by potvrdenie vystaviť ten, kto spracovával aj mzdy v danom roku?
gabriela2579
15.02.09,13:54
Nemal by potvrdenie vystaviť ten, kto spracovával aj mzdy v danom roku?

to áno, ale ak som to pochopila správne -ten úplne prvý príspevok od Robert 03, tak on teraz začína spracovávať účtovníctvo pre firmu, ktorá už existovala aj minulý rok. A potom pravdepodobne prebral od niekoho agendu účtovníctva.
Pravdaže súhlasím s tebou za predpokladu, že v tej firme ešte ostala zamestnaná aj mzdárka. V tom prípade by som trvala na tom, aby ona vystavila potvrdenie.
Ale ak prebral kompletnú agendu a žiadna mzdárka tam neostala, tak potvrdenie vystaví on.