acho
20.06.05,08:23
Ahojte poradaci,

potrebujem pomoct s otazkou ohladom zivnosti. Od 1.6.2004 mam zivnost, ktoru som minuly rok pouzival ako zdroj obzivy. Od januara 2005 som sa zamestnal na TPP a zivnsot som si nechal. Od januara som ju vyuzival len obcas a to len na faktury v sumach do 1 - 2 tis.SK mesacne. Momentalne je pred mnou otazka, ci sa mi oplati si vobec ponechat zivnost, vzhladom na to, ze od 1.7. by som mal platit odvody (z minimalneho vym. zakladu). Tieto odvody by vsak predstavovali vecsiu sumu, nez su moje realne prijmy zo zivnosti. Je mozne, mat zivnost, povedzme ju aj ani nevyuzivat ale hlavne neplatit odvody? Viem, ze je moznost nechat si zivnost pozastavit, ale neviem aky by to malo pre mna dosledky (registracia na DU, Soc.Poist. alebo aj na ZP). Vie mi nejaka dobra dusa poradit, ako najidealnejsie by som mohol vyriesit tuto situaciu? Dakujem!
ala13
20.06.05,06:26
Zalozit si sro. Alebo pridat sa k uz existujucej. Nie ako zamestnanec. Ziadne odvody.
Zuziana
20.06.05,06:28
Živnosť sa prerušuje min. na 6 mesiacov. Oznámiš poisťovniam a DÚ a odvody platiť nebudeš. Treba zvážiť, či budeš živnosť v budúcnosti prevádzkovať.
ala13
20.06.05,06:30
Pocas prerusenia nemozes vyrabat tie svoje 1-2 tisicove fakturky.
Zuziana
20.06.05,06:30
Zalozit si sro. Alebo pridat sa k uz existujucej. Nie ako zamestnanec. Ziadne odvody.
Založenie sro tiež stojí peniažky.
ala13
20.06.05,06:35
Uznavam. A co takto zivnost zrusit a vykonavat to na dohody o vykonani prace?
Zuziana
20.06.05,09:12
Pokiaľ je to jednorázová činnosť, je to cesta schodná