mesner1
15.02.09,11:51
Chcem školiť v oblasti výškových prác a protipožiarnej ochrany. K tomu vraj potrebujem vsak ziskat pedagogicke minimum. Viete mi poradit ako ho ziskat a kde???
willma
15.02.09,11:45
treba sa trošku zorientovať na nete a nepotrebuješ pedagogické minimum, ale kurz lektorských zručností - robia ho tie isté inštitúcie, kde si si robil kurz na požiarneho technika a do budúcna pozri najprv návod na prácu s poradou, potom sa ti nestane, že otázku zaradíš tam kde netreba- na PO a BOZP a s tým súvisiace veci tu je príslušný chlievik a v ňom sa aj skôr dočkáš odpovede. :)
mesner1
19.02.09,13:24
lenze ja som ziaden kurz na technika nerobil, lebo ja mam hasicsku skolu a roky som robil hasica profesionala,
willma
19.02.09,13:53
Keď so len požiarny technik tak zákon o PO nevyžaduje, aby si mal lektorský kurz aj to mám taký dojem, že technika môžeš bez osvedčenia robiť maximálne 5 rokov, potom si musíš spraviť aktualizačný kurz vrátane skúšok. Ale to všetko je uvedené v zákone 314/2001 a v súvisiacej vyhláške.
akutlikova
27.03.09,16:18
Vy potrebujete kurz Andragogické minimum pre lektorov vo vzdelávaní dospelých. Je možné si ho urobiť v Akadémii vzdelávania.