Monika C.
15.02.09,15:27
Poradáci prosím Vás neviete mi rýchlo poradiť koľko je teraz diety na prac. cestách v eurách : napr. od 5 h- 12 h. Ďakujem za pomoc
Tweety
15.02.09,14:28
Poradáci prosím Vás neviete mi rýchlo poradiť koľko je teraz diety na prac. cestách v eurách : napr. od 5 h- 12 h. Ďakujem za pomoc
Na Slovensku: 3,30€.
Monika C.
15.02.09,14:33
Ďakujem Majka a v zahraničí nevieš náhodou nejaký link kde by to bolo rozpísané na eurá aj tie ostatné hodiny. Ešte jedna otázočka tých 5,50 paušál pri použ. auta ostalo tak že len prepočítam čiže 0,18 €. Ďakujem za pomoc.
Monika C.
15.02.09,14:57
Poradáci kde nájdem tých 3,30 €. Súri mi to . Ďakujem
Tweety
15.02.09,14:58
Poradáci kde nájdem tých 3,30 €. Súri mi to . Ďakujem
Opatrenie MPSVaR z 18.12.08 č. 621.
1. pásmo 3,30€, 2. 5€, 3. 7,70€.
Doplním hod. 1. pásmo: 5-12
2. 12-18
3. nad 18
Monika C.
15.02.09,15:02
Ďakujem Majka nevieš mi poradiť aj s tým 5,50 paušál či je to 0,18€. Moc ďakujem.
Tweety
15.02.09,15:04
Ďakujem Majka nevieš mi poradiť aj s tým 5,50 paušál či je to 0,18€. Moc ďakujem.
Osobné cestné MV 0,183 eura.
Monika C.
15.02.09,15:08
Ďakujem Majka si zlatá napísala mi tie pásma sú to : do 6 h, od 6-12 h, a tretie nad 12 h alebo to viem zle nerobím s tým teraz a veľmi mi to súri
Tweety
15.02.09,15:11
Ďakujem Majka si zlatá napísala mi tie pásma sú to : do 6 h, od 6-12 h, a tretie nad 12 h alebo to viem zle nerobím s tým teraz a veľmi mi to súri
Teraz som pomýlená, máš na mysli Slovensko, ale zahraničie?
Monika C.
15.02.09,15:13
Slovensko ale aj zahraničie
Napr. keď niekto ide z Košíc do Bratislavy na 3 dni.
Tweety
15.02.09,15:17
Slovensko ale aj zahraničie
Napr. keď niekto ide z Košíc do Bratislavy na 3 dni.
§ 13
Stravné
(1) Pri zahraničnej pracovnej ceste zamestnancovi patrí za každý kalendárny deň zahraničnej pracovnej cesty za podmienok ustanovených týmto zákonom stravné v cudzej mene. Stravné v cudzej mene je ustanovené v závislosti od času trvania zahraničnej pracovnej cesty mimo územia Slovenskej republiky v kalendárnom dni, pričom čas trvania zahraničnej pracovnej cesty mimo územia Slovenskej republiky je rozdelený na časové pásma
a) do 6 hodín vrátane,
b) nad 6 hodín až 12 hodín,
c) nad 12 hodín.
(2) Základné sadzby stravného v cudzej mene ustanoví opatrenie, ktoré vydá Ministerstvo financií Slovenskej republiky (ďalej len "ministerstvo financií") vždy pre nasledujúci kalendárny rok tak, aby nadobudlo účinnosť 1. januára príslušného kalendárneho roka; v priebehu kalendárneho roka základné sadzby stravného v cudzej mene upraví ministerstvo financií, ak zmena úrovne cien vo verejných stravovacích zariadeniach v jednotlivých krajinách dosiahne od poslednej úpravy aspoň 10 %. Opatrenie sa vyhlási uverejnením jeho úplného znenia.6)
(3) Základné sadzby stravného v cudzej mene podľa odseku 2 pre jednotlivé krajiny ustanoví ministerstvo financií na základe návrhu Ministerstva zahraničných vecí Slovenskej republiky (ďalej len "ministerstvo zahraničných vecí") vypracovaného podľa podkladov zastupiteľských úradov o cenách jedál a nealkoholických nápojov vo verejných stravovacích zariadeniach v jednotlivých krajinách alebo s využitím štatistických údajov Medzinárodného menového fondu, Organizácie Spojených národov alebo iných medzinárodných finančných štatistických údajov.
(4) Ak zahraničná pracovná cesta mimo územia Slovenskej republiky trvá v kalendárnom dni
a) do 6 hodín vrátane, patrí zamestnancovi stravné vo výške 25 % zo základnej sadzby stravného,
b) nad 6 hodín až 12 hodín, patrí zamestnancovi stravné vo výške 50 % zo základnej sadzby stravného,
c) nad 12 hodín, patrí zamestnancovi stravné v sume základnej sadzby stravného.
(5) Stravné v cudzej mene za kalendárny deň poskytne zamestnávateľ zamestnancovi v mene a vo výške stravného ustanoveného pre krajinu, v ktorej zamestnanec strávi v kalendárnom dni najviac hodín. Ak zamestnanec strávi v kalendárnom dni rovnaký počet hodín vo viacerých krajinách, zamestnávateľ poskytne stravné v cudzej mene, ktoré je pre zamestnanca výhodnejšie.
(6) So zamestnancom, ktorému častá zmena pracoviska vyplýva z osobitnej povahy povolania, možno dohodnúť v pracovnej zmluve alebo v dohode o práci vykonávanej mimo pracovného pomeru odchylne od tohto zákona podmienky na poskytovanie stravného v cudzej mene, ako aj nižšie stravné, ako je ustanovené v odseku 4, najviac však o 25 %.
(7) Ak má zamestnanec na zahraničnej pracovnej ceste preukázane zabezpečené bezplatné stravovanie v celom rozsahu, zamestnávateľ mu stravné neposkytuje. Ak má zamestnanec na zahraničnej pracovnej ceste preukázane zabezpečené bezplatné stravovanie čiastočne, zamestnávateľ stravné určené podľa odsekov 1 až 6 kráti o 25 % za bezplatne poskytnuté raňajky, o 40 % za bezplatne poskytnutý obed a o 35 % za bezplatne poskytnutú večeru z ustanovenej sumy stravného pre časové pásmo nad 12 hodín alebo z najvyššej dohodnutej sumy stravného podľa odseku 6.
(8) Ak je pri zahraničnej pracovnej ceste v doklade o ubytovaní zamestnanca preukázané poskytnutie raňajok, zamestnávateľ mu poskytuje stravné v cudzej mene určené podľa odsekov 1 až 7, znížené o
a) preukázanú sumu za poskytnuté raňajky alebo
b) 25 %, ak preukázaná suma výdavku za poskytnuté raňajky je vyššia ako 25 % zo stravného určeného podľa odsekov 1 až 5 alebo ak suma výdavku za poskytnuté raňajky nie je vyčíslená.
Monika C.
15.02.09,15:26
Ďakujem Majka si poklad ale na bodík musíš počkať najprv musím dakomu dať až potom môžem zase Tebe. Ešte raz ďakujem.
Maxinka
07.08.09,11:53
Prosím o radu:
Zamestanec bol poslaný na prac. cestu do BA. Bol tam 4 dní. Ubytovanie mu preplatí zamestnávateľ?
Stravné AKO?? ak mu bola poskytnututá aj SP na daný mesiac? Môže sa to rozrátať napr. 8,30 (stravné nad 18 H.) - 3,60 (hodnota SP) = 4,70 vyplatiť????
Chobot
07.08.09,12:06
Prosím o radu:
Zamestanec bol poslaný na prac. cestu do BA. Bol tam 4 dní. Ubytovanie mu preplatí zamestnávateľ?


Áno, ubytovanie hradí v plnej výške zamestnávateľ.


Stravné AKO?? ak mu bola poskytnututá aj SP na daný mesiac?


Tým SP myslíš stravnú poukážku? Na tie dni, kedy bol na pracovnej ceste mu nepatrí stravná poukážka. V ďalšom mesiaci mu budeš krátiť nárok na stravné poukážky o toľko, koľko dní bol na PC.


Môže sa to rozrátať napr. 8,30 (stravné nad 18 H.) - 3,60 (hodnota SP) = 4,70 vyplatiť????

Nie nemôže. Tu som písal prečo nie:

http://www.porada.sk/t81354-stravenky-a-stravne.html