jozefcs
15.02.09,15:48
Pozdravujem všetkých.
poprosil by som Vás o znenie dostatočne tvrdej pracovnej zmluvy, ktorá vie odstrániť z firmy špekulantov alkoholikov a pocyhbnejšie indivíduá. V rámci stavbených činností zamestnávam osoby, ktoré nepatria medzi výkvet a preto potrebujem s nimi podpisovať dostatočne tvrdé zmluvy s možnosťou okamžitej výpovede. Dakujem
Tweety
15.02.09,15:13
Pozdravujem všetkých.
poprosil by som Vás o znenie dostatočne tvrdej pracovnej zmluvy, ktorá vie odstrániť z firmy špekulantov alkoholikov a pocyhbnejšie indivíduá. V rámci stavbených činností zamestnávam osoby, ktoré nepatria medzi výkvet a preto potrebujem s nimi podpisovať dostatočne tvrdé zmluvy s možnosťou okamžitej výpovede. Dakujem
Čo je to dostatočne tvrdá zmluva? musíš postupovať podľa Zákonníka práce.:)
jozefcs
19.02.09,06:20
To je jasne, ze podla zakonnika prace. Ale v tej zmluve by mali byt klauzuly, ktore pracovnik podpise a stavaju sa jasne definovanym dovodom pre jeho okamzitu vypoved. USSTEEL a dalsie velke fiormy riesia prave podrobnu a nekompromisnu zmluvu....napr alkohol je v USSTEEL predmetom okamzitej vypovede. Ak je zmluva obycajna, jednoducha, pracovnik este zo zamestnavatela vymlati odstupne....Podobne absencie a "liknavy pristup ku praci..." Je kriza a nie je dovod zamestnavat lajdakov a spekulantov .
Chobot
19.02.09,08:30
To je jasne, ze podla zakonnika prace. Ale v tej zmluve by mali byt klauzuly, ktore pracovnik podpise a stavaju sa jasne definovanym dovodom pre jeho okamzitu vypoved. USSTEEL a dalsie velke fiormy riesia prave podrobnu a nekompromisnu zmluvu....napr alkohol je v USSTEEL predmetom okamzitej vypovede. Ak je zmluva obycajna, jednoducha, pracovnik este zo zamestnavatela vymlati odstupne....Podobne absencie a "liknavy pristup ku praci..." Je kriza a nie je dovod zamestnavat lajdakov a spekulantov .

Jediné, čo môžeš urobiť je, že v zmluve alebo ešte lepšie v internom predpise jasne zadefinuješ, čo bude firma považovať za hrubé porušenie pracovnej disciplíny, za čo môže následne dať firma okamžitp výpoveď. Ale pozor, musia to byť jasné a jednoznačne preukázateľné dôvody (nie že uvedieš napr. "časté návštevy toalety", alebo "neprispôsobivý zamestnanec", či "neúcta k nadriadenému" alebo "pomalá práca" či pod.). Môže tam byť ale napr. neospravedlnená absncia, práca po vplyvom alkoholu, nedovolený odchod z pracoviska, nepoužívanie ochranných prac. pomôcok alebo fajčenie na pracovisku (ak pracuje v sklade s farbami a riedidlami).

Iný prísny pracovný poriadok či PZ si neviem predstaviť, ostatné ustanovenia ZP musíš dodržať.
jozefcs
20.02.09,06:04
A je možnosť niekde zohnať nejake dobre sablony na taketo interne predpisy so všeobecnymi vecami (alkohol...fajcenie atd) a tie specificke pre potreby nasej firmy si uz dorobim a doplnim...?
Takisto ma zaujimaju rozne formulacie naplni prace pre ekonomov, obchodnikov, roznych robotnikov a to vo vseobecnej rovine. Tu som nieco cerpal z istp.sk, co ej myslim si ze spickovy web zaoberajuci sa naplnami prace ....JE na webe este nieco v tomto smere, co by som mohol pouzit? Potrebujeme celu firmu detailne nastavit na naplne prace, interny firemny kodex, alebo smernicu atd....aby z toho nebollo uniku a firma bola chranena proti spominanym lajdakom a spekuntom, ktori sa dnes na "trhu prace" pohybuju.

Moja separatna otazka: Skuste niekto poradit dobry system na objektivne hodnotenie zamestnancov....bodovy? statisticky? ako to robite Vy? Ja pracujem na jednom systeme, ktory by som vedel tiez poskytnut coskoro do diskusie, pripadne na vsečobecne pouzitie. Hladam donho dalsie info pre jeho zdokonalenie.