MIRKA
20.06.05,09:29
ahojte,

mám doklad z Nemecka o nákupe PHM. Robím JÚ (platca) a nemám valutovú pokladňu. Prepočítam blok kurzom NBS z daného dňa, ale teraz si nie som istá, či zachovám ich DPH 16% a tú prepočítam a do ktorého riadku v daňovom priznaní sa mi to dostane.

a ešte niečo: na doklade je vyčíslená DPH aj základ, ale nevidím ich IČ DPH. musí tam byť?
Eva99
20.06.05,08:07
ahojte,

mám doklad z Nemecka o nákupe PHM. Robím JÚ (platca) a nemám valutovú pokladňu. Prepočítam blok kurzom NBS z daného dňa, ale teraz si nie som istá, či zachovám ich DPH 16% a tú prepočítam a do ktorého riadku v daňovom priznaní sa mi to dostane.

a ešte niečo: na doklade je vyčíslená DPH aj základ, ale nevidím ich IČ DPH. musí tam byť?
Už to tu bolo, skús tento lik, snáď Ti pomôže. Pekný deň!
http://www.porada.sk/showthread.php?p=15090&highlight=benz%EDn#post15090
ondrejvla
20.06.05,17:42
ahojte,

mám doklad z Nemecka o nákupe PHM. Robím JÚ (platca) a nemám valutovú pokladňu. Prepočítam blok kurzom NBS z daného dňa, ale teraz si nie som istá, či zachovám ich DPH 16% a tú prepočítam a do ktorého riadku v daňovom priznaní sa mi to dostane.

a ešte niečo: na doklade je vyčíslená DPH aj základ, ale nevidím ich IČ DPH. musí tam byť?
A načo ti je ich IČ DPH? Ty si zaregistrovaná v Nemecku ako platiteľ DPH? Pochybujem, že áno, keď máš prvý blok s týmto problémom. Ty si nemôžeš uznať DPH zo zahraničia, iba v tom prípade áno, keby si tam bola registrovaná!!!!!
Nedostane sa ti to do žiadneho riadku v DPH, ty to platíš s DPH a celé ti to ide do nákladov prostredníctvom zúčtovania cestovného príkazu.
lenkak
20.06.05,18:26
Súhlas s Vlastou.
Paula
20.06.05,18:34
Veru tak, do výdavkov (nákladov) aj s DPH :)
MIRKA
21.06.05,06:12
ďakujem vám veľmi pekne.

samozrejme, že nie som registrovaná v Nemecku :-) a keďže to bol môj prvý zahraničný prípad s DPH, tak som nevedela, ako sa to robí.... už viem :-)
31Jankal
28.04.09,05:37
Dobrý den, mám takýto problém. Séf bol na výstave v Taliansku a doniesol mi doklad o kúpe PHM v IT. Teraz mám tam vyčíslené aj ich DPH. Chcela by som vedieť či mám zaúčtovať celú sumu /základ+DPH/ a dať ako neovplyvnujúce DPH. Môžete mi to potvrdiť alebo vyvrátiť? Dakujem
azla
28.04.09,05:42
Dobrý den, mám takýto problém. Séf bol na výstave v Taliansku a doniesol mi doklad o kúpe PHM v IT. Teraz mám tam vyčíslené aj ich DPH. Chcela by som vedieť či mám zaúčtovať celú sumu /základ+DPH/ a dať ako neovplyvnujúce DPH. Môžete mi to potvrdiť alebo vyvrátiť? Dakujem

O Dph neúčtuješ, celá suma dokladu je hodnota , ktorá vstupuje do nákladov.
Priložím Ti aj odpoved na dopyt, z inej témy, kde sa diskutovalo na rovnaký problém.

http://www.porada.sk/1027669-post28.html
31Jankal
28.04.09,06:58
takže to zaúčtujem s DPH a nevplyvnujúce