popoluska316
15.02.09,16:52
Ahojte.
Mám podpísanu zmluvu so zamestnávateľom na 6 mesiacov v nej je uvedená platobná trieda a aj plat. Môže zamestnávateľ mi zmeniť počas tohto obdobia platobnú triedu aj keď plat mi ostal ten istý. Ako napríklad keď sa zmenili mzdové tarify vo firme? Alebo z nejakého iného dôvodu?

Pekný deň.
Tweety
15.02.09,15:54
Ahojte.
Mám podpísanu zmluvu so zamestnávateľom na 6 mesiacov v nej je uvedená platobná trieda a aj plat. Môže zamestnávateľ mi zmeniť počas tohto obdobia platobnú triedu aj keď plat mi ostal ten istý. Ako napríklad keď sa zmenili mzdové tarify vo firme? Alebo z nejakého iného dôvodu?

Pekný deň.
Samozrejme, že áno. Ale dodatok k PZ musíte podpísať obaja.
popoluska316
15.02.09,15:56
dodatok ku pracovnej zmluve? Ja som si to vsimla len na vyplatnej paske
Tweety
15.02.09,15:57
dodatok ku pracovnej zmluve? Ja som si to vsimla len na vyplatnej paske
Každá zmena v PZ sa rieši dodatkom k nej.
§ 54 Dohoda o zmene pracovných podmienok
Dohodnutý obsah pracovnej zmluvy možno zmeniť len vtedy, ak sa zamestnávateľ a zamestnanec dohodnú na jeho zmene. Zamestnávateľ je povinný zmenu pracovnej zmluvy vyhotoviť písomne.
popoluska316
15.02.09,16:23
Nič mi nebolo oznámene ani len ustne. Aké stanovisko mam k tomu zaujať. Môžem sa odvolať na zmluvu. Ak chcem naspät triedu na ktorej sme sa dohodli v zmluve?
jankasm
17.02.09,11:47
Nič mi nebolo oznámene ani len ustne. Aké stanovisko mam k tomu zaujať. Môžem sa odvolať na zmluvu. Ak chcem naspät triedu na ktorej sme sa dohodli v zmluve?

Samozrejme, že môžeš. Pokiaľ si nedostala žiadny dodatok k zmluve, o úprave platu, tak platí zmluva v pôvodnom stave, teda aj s platovými podmienkami.