jun2006
15.02.09,17:30
Prave dnes som videl na Prime, ze v UK niekto predava barak cez tombolu, kedze cash nikto nemal..

Otazka pre znalych veci: je to mozne v SR???

Dalo by sa to urobit takto?:
1. mam dom, ktory chcem predat za 100 000 €
2. pripravim 1000 tombolových listkov po 100 € a budem ich predavat.
3. termin na dokoncenie predaja si dam povedzme rok.
4. ak sa listky nepredaju - ludom peniaze za ne vratim
5. ak sa predaju, vyzrebuje sa jeden, ktory ten dom "vyhra"..

Co poviete - je to u nas mozne?

Vdaka za postrehy!:)
wegamizi
15.02.09,18:00
Pocujem to prvy krat, ale javi sa to celkom dobre. Kde a akym sposobom sa tie listky predavaju? Robi sa s tymi ludmi aj nejaka zmluva, alebo pisomna dohoda? Ak by to bolo pravne osetrene, to znamena, ze ludia, ktory si kupia listok bubu mat prehlad o dalsom postupe, tak takyto obchod ma v dnesnej dobe buducnost
duves
15.02.09,19:02
jun2006, ano musis predat vsetkych 1000 listkov. Na akom papieri? S ochrannymi prvkami, či bez? stačia take šatňove listky? Hm? Kolko bude falošných pri ťahu? No a treba si naštudovať pravidla tomboly, treba tam účasť notára, to máš dalsie vydavky a hlavne výdavky na vytlačenie 1000 ks tombolovych kariet s ochrannymi prvkami, tak aby sa nedali falšovať, lebo o rok, či kedy očakavaš, že ich predaš, budeš mať možno aj 20 výhercov. Máš tolko domov?:D
velvet
15.02.09,20:21
Ja som tiež čítala o takto predanom dome. Myslím že aj u nás by sa to dalo zrealizovať. Zmluvy a pravidlá by musel vypracovať právnik. Neboli by potrebné žiadne špeciál lístky s ochrannými známkami. Stačilo by, aby sa človek čo si chce kúpiť lístok "zaregistroval" u notára ktorý by tento predaj mal nastarosti, notár by dotyčného kupcu zapísal aj s potrebnými dokladmi /OP, pas, a podobne/, kupec by podpísal zmluvu a vyplatil notárovi peniažky za kúpu lístku... Po vypredaní lístkov by niekto musel jedného šťastlivca vyžrebovať. Samozrejme nie svojho známeho :D to by muselo byť ošetrené popredu...

Dobrý nápad predávať takto nehnuteľnosti alebo čokoľvek...len neviem či by sa na Slovensku našlo dosť ľudí čo by takémuto niečomu verili...predsa len obyčajné žreby v PNS stoja menej ;).
Chobot
15.02.09,21:52
Prave dnes som videl na Prime, ze v UK niekto predava barak cez tombolu, kedze cash nikto nemal..

Otazka pre znalych veci: je to mozne v SR???

Dalo by sa to urobit takto?:
1. mam dom, ktory chcem predat za 100 000 €
2. pripravim 1000 tombolových listkov po 100 € a budem ich predavat.
3. termin na dokoncenie predaja si dam povedzme rok.
4. ak sa listky nepredaju - ludom peniaze za ne vratim
5. ak sa predaju, vyzrebuje sa jeden, ktory ten dom "vyhra"..

Co poviete - je to u nas mozne?

Vdaka za postrehy!:)

Tombola s výhrou v hodnote vyššej ako 1500 € je v zmysle zákona o hazardných hrách považovaný za hazardnú hru, na ktorú sa vzťahujú všetky ustanovenia a povinnosti uvedeného zákona (najmä získanie licencie min. financií, nahlásenie na daň. úrade, min. imanie spoločnosti, ktorá prevádzkuje haz. hru,..).

Takže ak by si chcel prevádzkovať tombolu, tak si musíš založiť právnický subjekt s min. ZI 1 mil. SKK).
jun2006
16.02.09,06:10
Tombola s výhrou v hodnote vyššej ako 1500 € je v zmysle zákona o hazardných hrách považovaný za hazardnú hru, na ktorú sa vzťahujú všetky ustanovenia a povinnosti uvedeného zákona (najmä získanie licencie min. financií, nahlásenie na daň. úrade, min. imanie spoločnosti, ktorá prevádzkuje haz. hru,..).

Takže ak by si chcel prevádzkovať tombolu, tak si musíš založiť právnický subjekt s min. ZI 1 mil. SKK).


Dopkla, ja som vedel, ze v tomto svinskom state sa ktosi musi rypat aj do takejto somariny :mad::mee:
wagner
16.02.09,15:21
Dopkla, ja som vedel, ze v tomto svinskom state sa ktosi musi rypat aj do takejto somariny :mad::mee:
mimotemy Iba neviem čo sa rozčuluješ. Podľa mňa to je vznik druhej tzv.nebankovky. Alebo si myslíš, že Slováci sú taký blbí ako si Ty vychytralý? žasnem nad Tvojim názorom. A vôbec - veď svet je veľký, nemusíš žiť v takom s......m štáte.:rolleyes:
misomiso
16.02.09,15:40
Dopkla, ja som vedel, ze v tomto svinskom state sa ktosi musi rypat aj do takejto somariny :mad::mee:

Stale ti ale ostava moznost predat dom cez tombolu za 1500 EUR.
Chobot
16.02.09,15:49
Dopkla, ja som vedel, ze v tomto svinskom state sa ktosi musi rypat aj do takejto somariny :mad::mee:

Nemyslím, že ide o somarinu, najmä po skúsenostiach so všetkými tými finančnými spoločnosťami a hrami. Veď keby si každý mohol zriadiť hazardnú hru, tak by sa našlo toľko podvodníkov, až by sme plakali. Ako by si vysvetľoval všetkým okradnutým hráčom, že prečo to štát nereguloval?
jun2006
17.02.09,06:27
Nemyslím, že ide o somarinu, najmä po skúsenostiach so všetkými tými finančnými spoločnosťami a hrami. Veď keby si každý mohol zriadiť hazardnú hru, tak by sa našlo toľko podvodníkov, až by sme plakali. Ako by si vysvetľoval všetkým okradnutým hráčom, že prečo to štát nereguloval?

Zial, v tomto sa nezhodneme. Tento stat predpisoval ludom, ako maju zit, pracovat, dychat, milovat sa poslednych 70 rokov..

Skutocne som presvedceny, ze ludia by sa konecne mali zodpovedat za svoje ciny a mysliet na nasedky svojich cinov.

Takymto komunisticko-paternalistickym sposobom je vydlazdena cesta do pekla.mimotemy:mee:


Je pohodlne nechat za seba rozmyslat inych - problem je, ze ti zli to dokazu vyborne vyuzit...

Samostatne a zodpovedne myslenie - to alfou a momegou dneska by malo byt!
Milan.Žiška
17.02.09,07:55
Prave dnes som videl na Prime, ze v UK niekto predava barak cez tombolu, kedze cash nikto nemal..

Otazka pre znalych veci: je to mozne v SR???

Dalo by sa to urobit takto?:
1. mam dom, ktory chcem predat za 100 000 €
2. pripravim 1000 tombolových listkov po 100 € a budem ich predavat.
3. termin na dokoncenie predaja si dam povedzme rok.
4. ak sa listky nepredaju - ludom peniaze za ne vratim
5. ak sa predaju, vyzrebuje sa jeden, ktory ten dom "vyhra"..

Co poviete - je to u nas mozne?

Vdaka za postrehy!:)

Ak si chcel vedieť či je to možné, odpovedali ti priatelia z PORADY že áno. Podmienky sú pre teba asi neprijateľné.
Skús si nájsť inú cestu podnikania s rizikom vlastných peňazí ( ak ich máš ).
Veľmi ľahko sa podniká s peniazmi iných, ale tých už tu bolo mimotemy( frunia spol a už aj sedia ...), aj pyramídových hier, Horizontov ...

Je veľký rozdiel medzi podnikateľom a špekulantom, len sa treba lepšie pozerať.
deli.
17.02.09,08:52
Samostatne a zodpovedne myslenie - to alfou a momegou dneska by malo byt!

tak toto vysvetlime potom tym okradnutym 70-80-rocnym starenkam a dedkom, dobre?
jun2006
17.02.09,12:08
Dopkla, ja som vedel, ze v tomto svinskom state sa ktosi musi rypat aj do takejto somariny :mad::mee:
mimotemy Iba neviem čo sa rozčuluješ. Podľa mňa to je vznik druhej tzv.nebankovky. Alebo si myslíš, že Slováci sú taký blbí ako si Ty vychytralý? žasnem nad Tvojim názorom. A vôbec - veď svet je veľký, nemusíš žiť v takom s......m štáte.:rolleyes:

Amigo - navyskakuj laskavo, mozes prist o cifernik. Nechcem nikoho oklamat, len si myslim, ze moznost za povezme 1000 Sk vyhrat barak by mohla byt zaujimavejsia. Minimalne matematicky je pravdepodobnost daleko vyssia ako pri Tipose..
jun2006
17.02.09,12:10
Ak si chcel vedieť či je to možné, odpovedali ti priatelia z PORADY že áno. Podmienky sú pre teba asi neprijateľné.
Skús si nájsť inú cestu podnikania s rizikom vlastných peňazí ( ak ich máš ).
Veľmi ľahko sa podniká s peniazmi iných, ale tých už tu bolo mimotemy( frunia spol a už aj sedia ...), aj pyramídových hier, Horizontov ...

Je veľký rozdiel medzi podnikateľom a špekulantom, len sa treba lepšie pozerať.

mimotemy aha, takze statny Tipos to robit moze, ale sukromne to clovek robit nemoze.. Je mi z teba na vracanie.

:mee:
jun2006
17.02.09,12:13
tak toto vysvetlime potom tym okradnutym 70-80-rocnym starenkam a dedkom, dobre?

O svojich rodicov sa postaram. Ostatni ma nezaujimaju - maju vlastnu rodinu
Milan.Žiška
17.02.09,13:05
mimotemy aha, takze statny Tipos to robit moze, ale sukromne to clovek robit nemoze.. Je mi z teba na vracanie.

:mee:

Tak ty si určite nedal peniaze do nebankovky, keď sa takto vyjadruješ.
Tebe rodičia neplačú ako ich dobehli ( slušne povedané).
Ale aj ty to zacáluješ, ak bude treba z tvojich daní cez štát. A čo špekulanti čo na tom zarobili - myslíš si že prídu a vrátia peniaze.
Zákon jasne hovorí o licencii a garanciách - čím chceš ručiť ty?
Podľa tvojho prístupu si jeden z takých, kôli ktorým postavili zákony tak ako sú, aby sa nešpekulovalo ale robilo. zachvílu bede republika plná menežerova´a robiť už nebude mať kto, len si budeme stále predávať niečo medzi sebou - a skončíme ako "okolitý svet".
Nikto nikomu neverí - každý chce byť za pár dní milionárom ..... načo ostatný komentár. Je mi ťa vážne lúto.
jun2006
17.02.09,14:16
Tak ty si určite nedal peniaze do nebankovky, keď sa takto vyjadruješ.
Tebe rodičia neplačú ako ich dobehli ( slušne povedané).
Ale aj ty to zacáluješ, ak bude treba z tvojich daní cez štát. A čo špekulanti čo na tom zarobili - myslíš si že prídu a vrátia peniaze.
Zákon jasne hovorí o licencii a garanciách - čím chceš ručiť ty?
Podľa tvojho prístupu si jeden z takých, kôli ktorým postavili zákony tak ako sú, aby sa nešpekulovalo ale robilo. zachvílu bede republika plná menežerova´a robiť už nebude mať kto, len si budeme stále predávať niečo medzi sebou - a skončíme ako "okolitý svet".
Nikto nikomu neverí - každý chce byť za pár dní milionárom ..... načo ostatný komentár. Je mi ťa vážne lúto.

Clovece, nechapes, ze tvojich rodicov dobehli prave pre to, ze sa spoliehali na to, ze ich niekto (stat) ochrani??
A teraz sa cuduju, ze ich stat neochranil - no dobre rano!

Ked Daniel tupy dostal noz do chrbta (alebo neviem kde) tiez cakal, ze ho stat ochrani (fizli) a co sa stalo? Zgegol.
Keby mal v ruke odisteny kver - skore mohlo vyzerat uplne inak..

Naozaj si taky hlupy, ked si myslis, ze statnym paternizmom dokazes zrusit zlo??
Naozaj si myslis, ze pre 50tku v obci prestanu umierat ludia?? NIE! Len dalsia babka sa SPOLAHNE na stat - ze dal v dzedine padesatku - a ked pojde cez prechod sunda ju nacengany frajirek, ktoremu su VSEKTY zakony ukradnute! Keby bola babka v strehu a nespoliehala sa na to, ze stat ju "ochranuje" svojimi tupymi zakonmi - mohla zit. Stacilo mylsiet na SVOJE zaujmy!

Keby tvoji rodicia sa spoliehali sami na seba - mohli mat este prachy co naliali do BMG!

Nie taki ako aj, ale taki hlupaci ako ty sposobuju, ze niekto ma upratovaciu firmu na miliardy!

Ja lutujem teba. Ale este viac lutujem seba - lebo kvoli takym nedomyslencom si ti odvazni a drzi mozu dovolit kradnt, vrazdit a podvadzat.

Nybuduce, ked otvoris usta na to, aby si ubral dalsiu slobodu ludom - skus najprv si premysliet, ci neeries slobodu DOBRYM a ci nahodou nenahravas ZLYM..mimotemy

Sorry za off topic - ale nedalo mi


A este posledna otazka: Vies o niekom, koho STAT ochranil pred nejakym zlom?? (nehoda, zlocin, kradez..)

Staci mi jeden clovek!

Predpokladam, ze takeho cloveka nepoznas. To bude tym, ze stat iba predstiera starostlivost o ludi. V skutocnosti zasadne dokaze zasiahnut vzdy az po "funuse" a miera pomoci je zvycajne miziva:
- ked ta niekto zabije v krcme, potrestanie vraha ti zivot nevrati
- ked Rasto zabije decko - potrestanie Rasta zivot decku nevrati
- ked ta oberie cigan v autobuse - fizel ti prachy a cas a nervy nevrati
- ked ti sused vyleje mocovku na zahradu - sud ti vonu domova nevrati
- ked ti firma nevyplati prachy - sud ju nedonuti zapltit (btw: kolko je takych v SR??)
- atd...

Verim, ze uz zacinas chapat, o co mi ide.

Takze koncim a idem domov. Priputam sa v aute - lebo sa nechcem zabit, do vrecka zastrcim kver - lebo nechcem byt zabity. Na snehu pojdem pomaly, lebo nechcem prist o auto.. Vidis? Staram sa o seba, lebo mi na sebe zalezi. Nepojdem 90 na ceste, kde je pol metra snehu - aj ked ju uradnik tak schvalil..
Paula
17.02.09,14:28
Ďalšia téma, ktorá je čakateľom na kladku .
Chobot
17.02.09,14:43
Poprosím diskutujúcich členov, aby dodržiavali Etiketu porady a vyjadrovali sa len k téme, lebo inak bude musieť moderátor uzatvoriť tému.
kaco11
17.02.09,15:23
Clovece, nechapes, ze tvojich rodicov dobehli prave pre to, ze sa spoliehali na to, ze ich niekto (stat) ochrani??
A teraz sa cuduju, ze ich stat neochranil - no dobre rano!

Ked Daniel tupy dostal noz do chrbta (alebo neviem kde) tiez cakal, ze ho stat ochrani (fizli) a co sa stalo? Zgegol.
Keby mal v ruke odisteny kver - skore mohlo vyzerat uplne inak..

Naozaj si taky hlupy, ked si myslis, ze statnym paternizmom dokazes zrusit zlo??
Naozaj si myslis, ze pre 50tku v obci prestanu umierat ludia?? NIE! Len dalsia babka sa SPOLAHNE na stat - ze dal v dzedine padesatku - a ked pojde cez prechod sunda ju nacengany frajirek, ktoremu su VSEKTY zakony ukradnute! Keby bola babka v strehu a nespoliehala sa na to, ze stat ju "ochranuje" svojimi tupymi zakonmi - mohla zit. Stacilo mylsiet na SVOJE zaujmy!

Keby tvoji rodicia sa spoliehali sami na seba - mohli mat este prachy co naliali do BMG!

Nie taki ako aj, ale taki hlupaci ako ty sposobuju, ze niekto ma upratovaciu firmu na miliardy!

Ja lutujem teba. Ale este viac lutujem seba - lebo kvoli takym nedomyslencom si ti odvazni a drzi mozu dovolit kradnt, vrazdit a podvadzat.

Nybuduce, ked otvoris usta na to, aby si ubral dalsiu slobodu ludom - skus najprv si premysliet, ci neeries slobodu DOBRYM a ci nahodou nenahravas ZLYM..mimotemy

Sorry za off topic - ale nedalo mi


A este posledna otazka: Vies o niekom, koho STAT ochranil pred nejakym zlom?? (nehoda, zlocin, kradez..)

Staci mi jeden clovek!

Predpokladam, ze takeho cloveka nepoznas. To bude tym, ze stat iba predstiera starostlivost o ludi. V skutocnosti zasadne dokaze zasiahnut vzdy az po "funuse" a miera pomoci je zvycajne miziva:
- ked ta niekto zabije v krcme, potrestanie vraha ti zivot nevrati
- ked Rasto zabije decko - potrestanie Rasta zivot decku nevrati
- ked ta oberie cigan v autobuse - fizel ti prachy a cas a nervy nevrati
- ked ti sused vyleje mocovku na zahradu - sud ti vonu domova nevrati
- ked ti firma nevyplati prachy - sud ju nedonuti zapltit (btw: kolko je takych v SR??)
- atd...

Verim, ze uz zacinas chapat, o co mi ide.

Takze koncim a idem domov. Priputam sa v aute - lebo sa nechcem zabit, do vrecka zastrcim kver - lebo nechcem byt zabity. Na snehu pojdem pomaly, lebo nechcem prist o auto.. Vidis? Staram sa o seba, lebo mi na sebe zalezi. Nepojdem 90 na ceste, kde je pol metra snehu - aj ked ju uradnik tak schvalil..

z 50% hovoriš pravdu, z 50% si úplne mimo. Ide o to, že úradnici možno schválili 50 v obci a 90 mimo obce, ale pokiaľ máš pol metra snehu na ceste tak musíš prispôsobiť rýchlosť stavu a povahe vozovky a svojim schopnostiam. Zákony sú možno občas hlúpe a nezmyselné, ale oni nám striktne neurčujú čo máme robiť. Upravujú tvoje žitie a fungovanie v spoločnosti. Napríklad si vezmi zákon upravujúci fajčenie. Ochraňujú nefajčiarov, aby si mohli posedieť v reštaurácii bez cigaretového dymu, ale je na ňom či strávi večer v zafajčenom bare a bude si ničiť zdravie, alebo bude v bare pre nefajčiarov.

Ja súhlasím s tým, že ľudia by mali uvažovať sami a spoliehať sa v prvom rade na seba a na svoj zdravý úsudok, ale keď budeš nosiť napríklad "kvér" na to aby si chránil sám seba a náhodou niekto na teba vytiahne v rámci srandy striekaciu pištolku, ktorú ty si pomýliš s originálom a zastrelíš ho tak dúfam, že nás štát ochráni pred tebou a tebou podobnými. Uvedom si, že ak štát striktne zakáže nosenie zbrane /povolenie len po vykonaní skúšok/ tak sa samozrejme nezabráni tomu, aby nejaký "inteligent" si ju načierno nekúpil a nezabil niekoho, ale ak štát zákonom neurčí držanie a nosenie zbrane tak ju bude mať každý "inteligent" a potom by určite svet nemal problém z preľudnenosťou planéty. To ťa nenapadlo? napríklad?
Milan.Žiška
17.02.09,17:35
Poprosím diskutujúcich členov, aby dodržiavali Etiketu porady a vyjadrovali sa len k téme, lebo inak bude musieť moderátor uzatvoriť tému.

Môžem už len súhlastiť, už to nemá nič spoločné s PORADOU.
Z mojej strany už len bez komentára.
jun2006
17.02.09,17:40
zjavne nerozumies. Skoda.

Ospravedlnujem sa moderatorovi, v tejto teme koncim