constantin
15.02.09,19:34
Dva roky som na RD a dostala som výpoveď.Zaujímalo by ma koľko dní dovolenky mi preplatia a ako mi vyrátajú dovolenku.Pred nástupom na RD som bola PN.
Chobot
15.02.09,22:04
Dva roky som na RD a dostala som výpoveď.Zaujímalo by ma koľko dní dovolenky mi preplatia a ako mi vyrátajú dovolenku.Pred nástupom na RD som bola PN.

Málo údajov na vypočítanie nároku dovolenky. Treba presne uviesť trvanie obdobia práce, PN, MD a RD.
constantin
16.02.09,19:35
Takže v 2005 som nastúpila do práce 06.2006 som bola PN a od 12.2006 som na MD.Momentálne som na RD.Chcem sa spýtať ako mi vyrátajú priemernú dovolenku a koľko dní mi počas MD, RD vlastne zostáva.Myslím,že pri výpovedi mi majú preplatiť aj dovolenku.
ivka70
16.02.09,19:50
Musis k tomu napisat presne datumy nastupu do prace, na PN, koniec PN, nastup na MD, koniec MD .... inak sa presny pocet dni vypocitat neda /obcas zalezi na kazdom jednom dni/

A priemer na dovolenku ti vyrataju z predpokladaneho zarobku.
constantin
16.02.09,20:48
Počas PN som mala priemer. dovolenku 421Sk. Takže sa nemusím báť, že sa to bude rátať len s posledných troch mesiacov tej PN, ale vlastne z priemerného zárobku? Pochopila som to správne?:confused:
ivka70
17.02.09,06:57
Počas PN som mala priemer. dovolenku 421Sk. Takže sa nemusím báť, že sa to bude rátať len s posledných troch mesiacov tej PN, ale vlastne z priemerného zárobku? Pochopila som to správne?:confused:
Z PN sa priemer na dovolenku nerata.
Rata sa z odpracovanych dni - standardne priemerom za posledny stvrtrok.
Pokial taky priemer neexistuje, vypocitava sa predpokladany priemerny zarobok.