callyisto
15.02.09,20:54
Rád by som kúpil bezpečnostné dvere do bytu, prosím o pomoc, viete odporučiť akú značku Adlo, Sherlock, Exklusiv, alebo niečo iné?
Máte s nimi vlastné skúsenosti, čo by ste spravili ináč, teraz po dlhšom používaní?
wagner
16.02.09,15:16
Ja mám Adlo a som spokojná. Mám ich na rodinnom dome - vonkajšie vchodové dvere. Jediný problém mám s dverami zo severnej strany, keď sú silné mrazy, tak zvnútra sú omrznuté. Rozmýšľam ako ich zatepliť, lebo to železo poriadne chladí.
Halli
16.02.09,15:24
Rád by som kúpil bezpečnostné dvere do bytu, prosím o pomoc, viete odporučiť akú značku Adlo, Sherlock, Exklusiv, alebo niečo iné?
Máte s nimi vlastné skúsenosti, čo by ste spravili ináč, teraz po dlhšom používaní?

Ja mám exkluzív 3 roky -maximálna spokojnosť
brumteles
16.02.09,15:45
Ja mám Adlo a som spokojná. Mám ich na rodinnom dome - vonkajšie vchodové dvere. Jediný problém mám s dverami zo severnej strany, keď sú silné mrazy, tak zvnútra sú omrznuté. Rozmýšľam ako ich zatepliť, lebo to železo poriadne chladí.
Aky ma zmysel mat na rodinnom dome zelezne dvere? Alebo mas na vsetkych oknach na prizemi mreze?
callyisto
16.02.09,18:59
Skôr ma zaujímajú dvere na byte, než na dome.
leonq
17.02.09,07:12
Na byte som mal excluziv maximalna spokojnost pretoze oni davaju aj zarubnu. ked Vam daju bezpecnostne dvere bez novych zarubni, moze sa Vam stat ze Vam stare panty neudrzia tazke dvere.
Milan.Žiška
17.02.09,07:28
Dôležitý je stav zárubní, ak sa dajú použiť pôvodné ( zaliate ) sú to peniažky k dobru, ak nie je to patália navyše aj s nákladmi.
Dvere si treba vyberať podľa potrieb. Do bytu najlepšie s vyššou odolnosťou proti požiaru, pevnostné charakteristiky až k nepriestrelnosti, niekoľko bodové kovanie na zamkýnanie, kvalitný zámok s gulou i s bezpečnostnou vložkou a zabezpečovacou retiazkou.
Treba dať pozor na detaily prahov, dosadania dverí a tesnenia. Nezanedbateľná je aj hlučniosť pri manipulácii. Odporúčam panoramatické kukátko (prievidzu) možno aj poisku proti vysadeniu z pántov a poistku proti zabuchnutiu.
V slušnej firme vám aj poradia ( netreba to skúšať len v jednej) a vaše požiadavky pri výbere zohľadnia.
Ja osobne mám Sherlock - boli drahšie ale počkal som si na akciu. Nemám v ich výbave všetky spomínané doplnky ale som spokojný.
Nemajú chybu ( po skoro 8 rokoch), a v porovnaní so susedmi sme TOP.

Myslím si že je lepšie trochu zainvestovať, ako potom nariekať. Zlodeji sú ...
sedro
17.02.09,17:33
Mám Sherlock - štvrtý rok, tiež som maximálne spokojný. Zárubne som si tiež musel kúpiť "originál" pretože moje pôvodné by asi tých 80 kg neuniesli, ale musel som domurovať priečku, pretože nové zárubne boli široké.
Ak uvažuješ nad dverami v novostavbe - paneláku, musia byť protipožiarné.
Inak neprejdeš kolaudáciou.
callyisto
19.02.09,08:24
Ďakujem, za názory postrehy. Dvere určite s novou zárubňou.

Exklusiv, počul som že montujú talianské vložky, pri výrobe náhradných kľúčov je s nimi asi problém, má niekto postreh/názor?

Zatiaľ aj u mňa vedie Sherlock, len servis na východe vyzerá byť dosť slabý ...
Halli
19.02.09,08:30
Ďakujem, za názory postrehy. Dvere určite s novou zárubňou.

Exklusiv, počul som že montujú talianské vložky, pri výrobe náhradných kľúčov je s nimi asi problém, má niekto postreh/názor?

Zatiaľ aj u mňa vedie Sherlock, len servis na východe vyzerá byť dosť slabý ...

S tými Exkluziv, to nie je tak ako píšeš, napísala som ti ss , tak aby si neodradzal prípadných záujemcov. Mám to overené...ty si to len počul :D
takže španielske, ISEO,kriminalistické potvrdenie, na základe kódu vyrobia další kľúč, a na základe požiadavky ti tam dajú akú chceš vložku..takže tak ;)...môj overený postreh .
brunop
23.02.09,19:39
Jeden moj znamy sa tyzden dozadu zabuchol ked odchadzal z domu a to tak, ze mu kluce ostali doma. Zavolal do firmy, kde mu dvere montovali a technik mu ich s usmevom otvoril asi za 8 sekund. Ostava uz len dufat, ze takychto technikov nechodi po Slovensku viacero.... Akosi sa mi potom straca zmysel tych "bezpecnostnych " dveri.
callyisto
24.02.09,09:00
Jeden moj znamy sa tyzden dozadu zabuchol ked odchadzal z domu a to tak, ze mu kluce ostali doma. Zavolal do firmy, kde mu dvere montovali a technik mu ich s usmevom otvoril asi za 8 sekund. Ostava uz len dufat, ze takychto technikov nechodi po Slovensku viacero.... Akosi sa mi potom straca zmysel tych "bezpecnostnych " dveri.

len pre zaujímavosť aký výrobca to bol?
už som objednal sherxxxx ...
Žabinka
24.02.09,09:16
Ďakujem, za názory postrehy. Dvere určite s novou zárubňou.

Exklusiv, počul som že montujú talianské vložky, pri výrobe náhradných kľúčov je s nimi asi problém, má niekto postreh/názor?

Zatiaľ aj u mňa vedie Sherlock, len servis na východe vyzerá byť dosť slabý ...

Tiež mám Exklusiv, s náhr. kľúčmi som to riešila priamo cez výrobcu, po zaslaní kódu mi cca po 2 týždňoch prišli nové kľúče.
brumteles
24.02.09,09:33
Jeden moj znamy sa tyzden dozadu zabuchol ked odchadzal z domu a to tak, ze mu kluce ostali doma. Zavolal do firmy, kde mu dvere montovali a technik mu ich s usmevom otvoril asi za 8 sekund. Ostava uz len dufat, ze takychto technikov nechodi po Slovensku viacero.... Akosi sa mi potom straca zmysel tych "bezpecnostnych " dveri.
Ono je ale velky rozdiel zabuchnute a zamknute dvere
leonq
24.02.09,10:44
exclusiv deklaroval, ze otvori dvere len po predlozeni obcianskeho a po potvrdeni susedmi ze ste to vy, neviem ako to je teraz, ale otvarali len zabuchnute dvere, zamknute nevedeli otvorit ani oni.
ale zabuchnute dvere nie je az taky problem otvorit, zamknute su otazkou kvalitneho zamku,
ale samozrejme vsetko je prekonatelne zalezi od vole a motivacie
ale bezny zlodej to len tak neotvori a profesional sa nema k beznemu cloveku preco vlamat...
bezpecnostne dvere bolo prve co som na byt dal a tuto ivesticu urcite vrelo odporucam, pre kludnejsi spanok
alla66
28.10.09,14:46
Tiež mám Exklusiv, s náhr. kľúčmi som to riešila priamo cez výrobcu, po zaslaní kódu mi cca po 2 týždňoch prišli nové kľúče.
hľadám kvalitnú bezpečnostnú vložku a kovanie na dvere...neviem nájsť link na výrobcu..pomôžeš mi?;)
buchač
28.10.09,16:54
hľadám kvalitnú bezpečnostnú vložku a kovanie na dvere...neviem nájsť link na výrobcu..pomôžeš mi?;)

Tých je viacero ...
http://www.google.sk/search?client=opera&rls=sk&q=bezpe%C4%8Dnostn%C3%BA+vlo%C5%BEku+a+kovanie+na+ dvere&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8
alla66
28.10.09,17:03
Tých je viacero ...
http://www.google.sk/search?client=opera&rls=sk&q=bezpe%C4%8Dnostn%C3%BA+vlo%C5%BEku+a+kovanie+na+ dvere&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8
mimotemy:rolleyes: ja som chcela link na vložku, ktorá sa spomínala v predch.príspevkoch. ..alebo....Prípadne overené značky ...googliť viem;) dík za nápovedu:):D
buchač
28.10.09,17:27
mimotemy:rolleyes: ja som chcela link na vložku, ktorá sa spomínala v predch.príspevkoch. ..alebo....Prípadne overené značky ...googliť viem;)
dík za nápovedu:
:D




MUL-T-LOCK EXCLUSIVE Popis
Bezpečnostné kovanie s roztečou 90 mm, v povrchových úpravách - saténovaný nikel alebo leštená mosadz, verzia s kľučkami z obidvoch strán alebo s kľučkou a kulou, je možné použiť vložku len atypických rozmerov
Použitie
Určené pre dvere otváracie dovnútra i von, pravé aj ľavé.

Cena 4 500,- Kč bez DPH

http://www.mrb.cz/Gfx/Obr/mtl_exclusive_mosaz_m.jpg

http://www.bedex.sk/bdRubrIn.aspx?intRubrKis=1224&intLang=0 .....napríklad ;)
alla66
29.10.09,05:33
1.- googliť viem dobre
2.- nemám za čo, iba v pripade, ak máš osobnú skúsenosť s firmou v prilepenom linku
3.- chcela som poradiť a nie čítať tvoje ''vtipné '' komentáre
buchač
29.10.09,06:41
1.- googliť viem dobre - Veď práve ...
2.- nemám za čo, iba v pripade, ak máš osobnú skúsenosť s firmou v prilepenom linku - Oná firma ďaleko - dal som len ako príklad , ale ADLO je fajn.....u mňa už pekných pár rokov
http://www.adlo.at/index.php?id=205&lg=sk&pgc=32&oid=1186&pg=2 Mul-T-Lock, Exclusive, Nikel Satén, Kľučka-Guľa...
3.- chcela som poradiť a nie čítať tvoje ''vtipné '' komentárevieš , že to je to moje ....;) , nepoznáš ma ????
Martin Mocko
29.10.09,06:46
S tými Exkluziv, to nie je tak ako píšeš, napísala som ti ss , tak aby si neodradzal prípadných záujemcov. Mám to overené...ty si to len počul :D
takže španielske, ISEO,kriminalistické potvrdenie, na základe kódu vyrobia další kľúč, a na základe požiadavky ti tam dajú akú chceš vložku..takže tak ;)...môj overený postreh .

ISEO sú taliani. A ono to funguje tak, že iba niekoľko rokov po zavedení novej vložky do predaja výrobca garantuje to, že sa dá urobiť kópia iba podľa kartičky priloženej do balenia vložky. ISEO je na trhu už zopár rokov a teraz sa dá urobiť kópia hocikde...stačí priniesť kľúč.
Keď som kupoval dvere, tak som si dal vypracovať ponuky od 5tich firiem. Cena bola stále o tom istom..a bolo úplne jedno, či bola výmena so zárubňou alebo bez. Tak som sa nakoniec rozhodol pre jednu firmu z okolia BA, a potom som zistil, že tú iba vložku ISEO, ktorá normálne sotojí do 1000SKK mi ten zárobkuchtivý ujo predal za 2500SKK..to nehovorím o kovaní, kde mal taktiež cez 150% maržu.
350zet
24.11.09,10:56
skús tie najlepšie, aké mám ja doma od firmy Erik Današ - ČADA
350zet
24.11.09,14:37
Určite viem poradiť.....mal som dvere Sherlock a nebol som s nimi spokojný.....potom som našiel takú malú reklamu s odkazom na firmu Erik Današ - ČADA a už ich mám dva roky a dvere sú super....super tesnia, idú ako po másle.....navyše majú 6 bezpečnostných bodov a zaliali mi aj zárubňu....jednoznačne odporúčam;)
bjuty smis
24.11.09,16:40
Erik je tvoj otec alebo si to ty ? :))
Chobot
24.11.09,21:52
skús tie najlepšie, aké mám ja doma od firmy Erik Današ - ČADA

Tie dvere nevyrába táto firma, je to len firma, čo ich montuje... Výrobca je iná firma.
350zet
20.10.10,11:23
Tie dvere nevyrába táto firma, je to len firma, čo ich montuje... Výrobca je iná firma.

Chobot, ty si naozaj chobot....mne je jedno, kde tie dvere boli vyrobené, či u neho v obývačke, či si ich robí sám alebo ich pre neho robí niekto iný....ani majiteľ Sherlocku ich nevyrába osobne, robia to pracovníci v dielni....podstata je ale v tom, že tie dvere od Čada sú kvalitné, za tie roky som s nimi nemal najmenší problém....prístup pána Današa bol tiež na vysokej úrovni....
Halli
20.10.10,13:16
Chobot, ty si naozaj chobot....mne je jedno, kde tie dvere boli vyrobené, či u neho v obývačke, či si ich robí sám alebo ich pre neho robí niekto iný....ani majiteľ Sherlocku ich nevyrába osobne, robia to pracovníci v dielni....podstata je ale v tom, že tie dvere od Čada sú kvalitné, za tie roky som s nimi nemal najmenší problém....prístup pána Današa bol tiež na vysokej úrovni....

Chobot to napísal pre info, ale ty si to napísal ako.....no comment, hlavne ten úvod, na toto nie sme tu zvyknutí.
A aby si vedel ja mám ešte lepšie.;)

ešte že si sa ozval po roku...:D, alebo 3x za 2 roky ...:rolleyes:
Chobot
21.10.10,08:49
Chobot, ty si naozaj chobot....mne je jedno, kde tie dvere boli vyrobené, či u neho v obývačke, či si ich robí sám alebo ich pre neho robí niekto iný....ani majiteľ Sherlocku ich nevyrába osobne, robia to pracovníci v dielni....podstata je ale v tom, že tie dvere od Čada sú kvalitné, za tie roky som s nimi nemal najmenší problém....prístup pána Današa bol tiež na vysokej úrovni....

Nechápem, načo reaguješ na skoro rok starú tému? :confused: čo máš potrebu zase vytiahnuť svoju firmu na svetlo? Máš tu 3 príspevky a všetky reklama na firmu Čada. Však v poriadku keď ti ich montovali, nikto sa s tebou neháda, ak si s nimi spokojný. Ale pre úplnosť by bolo dobré spomenúť, že ide o dvere tejto firmy:

http://www.kbmetal.sk/vlozky.html

Kto chce, môže si ich objednať priamo u nich, alebo u inej montážnej firmy.

Inak dvere, čo mám ja, tiež super tesnia, idú ako po masle a navyše majú až 15 bezpečnostný bodov plus 6 bodov ovládaných prídavným zámkom! A zaliata zárubňa je u bezpečnostných dverách už skoro samozrejmosťou.

Ak napr. Jožko Mrkvička montuje dvere značky ABC, tak nebudem hovoriť, že mám dvere Jožka Mrkvičku, ale že mám dvere značky ABC.
pildo
28.10.11,08:39
kedze je tu viacero tem, napisem aj sem. akurat sa rozhodujem, ake dvere si dat urobit. Rodicia si davali par rokov dozadu dvere od Seidoor-u a su spokojni. bezpecnostne dvere v 3 triede s protipoziarnou ochranou a novou zarubnou maju za 860€. Vyrabaju sa v BB (akurat som telefonoval s ich pracovnikom). Mate s nimi niekto skusenosti? ADLO mi poslalo ponuku s rovnakymi parametrami na 1200€ co sa mi zda vela. kuk http://www.bezpecnostne-dvere.eu/ alebo http://www.protipoziarne-dvere.eu/ a napiste co si o nich myslite. mam momentalne trosku dilemu, predsa len 900€ nie je najmensi peniaz.
Chobot
28.10.11,10:57
kedze je tu viacero tem, napisem aj sem. akurat sa rozhodujem, ake dvere si dat urobit. Rodicia si davali par rokov dozadu dvere od Seidoor-u a su spokojni. bezpecnostne dvere v 3 triede s protipoziarnou ochranou a novou zarubnou maju za 860€. Vyrabaju sa v BB (akurat som telefonoval s ich pracovnikom). Mate s nimi niekto skusenosti? ADLO mi poslalo ponuku s rovnakymi parametrami na 1200€ co sa mi zda vela. kuk http://www.bezpecnostne-dvere.eu/ alebo http://www.protipoziarne-dvere.eu/ a napiste co si o nich myslite. mam momentalne trosku dilemu, predsa len 900€ nie je najmensi peniaz.

Pildo, keby tu bolo 20 tém ohľadne bezpečnostných dverí, tak napíšeš 20 príspevkov, do každej témy ten istý?

Nemusíš zadávať otázku 2, 3 či viac krát. Stačí v jednej téme, aby si tu nerobil bordel. Zvyšné 2 príspevky som ti vymazal, takže prípadné odpovede hľadaj len v tejto téme.
easton1818
02.04.13,09:35
Ahojte, ja som chcel Shewrlocky len ma potom zarazil nazor jedneho pana v tejto diskusii http://stavebnecentrum.sk/diskusia/tema/14
on tam psie ze ich pomer cena vykon je slaby, mate nejke skusensoti aj s inymi znackami co maju dobre certifikaty? Diky