marian152
15.02.09,22:16
Dobry den

Chcem si vybavit koncesiu na taxikara. Zistil som ze potrebujem osvedcenie o odbornej sposobilosti a doklad o financnej spolahlivosti. O osvedcenie treba poziadat zivnostensky urad a zlozit skusku. Doklad o financnej spolahlivosti by mala byt suvaha alebo majetkove priznanie. Kedze este len teraz koncim skolu, nepodaval som majetkove priznanie a ani nevystavujem suvahy. Ako mam dokazat ze som financne spolahlivy? A co budu odomna na tej skuske chciet aby som im povedal? Budu ma skusat z pravidiel cestnej premavky alebo to bude nieco s uctovnictvom? S podnikanim v tejto oblasti planujem zacat 1.8.2009. Ako mam postupovat? Mam poziadat o vydanie koncesnej listiny spolu s podanim prihlasky na preskusanie o odbornej sposobilosti, alebo si mam najskor zaziadat o preverenie odbornej sposobilosti a az ked budem mat v ruke doklad o odbornej sposobilosti a financnej spolahlivosti mam zaziadat o vydanie koncesnej listiny? Kedy sa mam prihlasit do zdravotnej, socialnej a na danovy urad? Ake vyhody ponuka stat podnikatelom, ale ulavy si mozno uplatnit? Napr. ako to ze nemusim platit socialku prvy rok.

Dakujem
Mattaa
26.02.09,20:41
Zdravím.. v prvom rade je treba urobit si tu odbornu skúšku. tam vydajú osvedcenie a na základe toho sa ide na zivnostenský urad a oni vydajú koncesnú listinu. Finančna spolahlivost sa dá preukázat aj formou poistenia... taxisluzba je skoro to isté ako naša autodoprava, prešli sme tym..
ondrejvla
26.02.09,21:00
Koncesná listina sa vydáva iba na vnútroštátnu prepravu a musíš mať tento predmet zapísaný v ŽL . Na medzinárodnú prepravu vydáva osobitné povolenie Krajský úrad cestnej dopravy a pozemných komunikácii. Ostatné otázky si zodpovieš, ak si dáš do vyhľadávača heslovite hľadať či už sociálna poisťovňa, začíname...

Ale pozri aj tu:
zriadenie taxisluzby (http://www.porada.sk/352366-post2.html)
osobná taxislužba (http://www.porada.sk/t19168-osobna-taxisluzba.html?highlight=taxislu%BEba)
ELBANDEE
27.02.09,15:56
Dobry den

Chcem si vybavit koncesiu na taxikara. Zistil som ze potrebujem osvedcenie o odbornej sposobilosti a doklad o financnej spolahlivosti. O osvedcenie treba poziadat zivnostensky urad a zlozit skusku. Doklad o financnej spolahlivosti by mala byt suvaha alebo majetkove priznanie. Kedze este len teraz koncim skolu, nepodaval som majetkove priznanie a ani nevystavujem suvahy. Ako mam dokazat ze som financne spolahlivy? A co budu odomna na tej skuske chciet aby som im povedal? Budu ma skusat z pravidiel cestnej premavky alebo to bude nieco s uctovnictvom? S podnikanim v tejto oblasti planujem zacat 1.8.2009. Ako mam postupovat? Mam poziadat o vydanie koncesnej listiny spolu s podanim prihlasky na preskusanie o odbornej sposobilosti, alebo si mam najskor zaziadat o preverenie odbornej sposobilosti a az ked budem mat v ruke doklad o odbornej sposobilosti a financnej spolahlivosti mam zaziadat o vydanie koncesnej listiny? Kedy sa mam prihlasit do zdravotnej, socialnej a na danovy urad? Ake vyhody ponuka stat podnikatelom, ale ulavy si mozno uplatnit? Napr. ako to ze nemusim platit socialku prvy rok.

Dakujem
ahoj. koncesiu mozes ziskat i bez skolenia . musis nájst zodpovednu zástupcu a na jeho koncesiu dostanes ten svoj.
aj ja som tak zacal lebo vtedy som nemal cas ist na skusky .no po pol roku som urobil skusky a teraz ja som pomohol s takym sposobom inym