Alyssa
16.02.09,07:08
ahoj, som na MD a čiastočne si privyrábam...chcem sa spýtať ako to je z vrátením dane...manžel v práci nosí môj ročný príjem z rodičovského príspevku....chcem sa spýtať ako je to s vrátením dane s môjho privyrobenia...jedna pani na daňovom mi povedala, že si to môžem uplatniť, ale druhá mi povedala, že ak si to uplatním, odpočítajú to manželovi z toho čo mu budú vracať...tak ako to teda je? Dik
Tweety
16.02.09,06:17
ahoj, som na MD a čiastočne si privyrábam...chcem sa spýtať ako to je z vrátením dane...manžel v práci nosí môj ročný príjem z rodičovského príspevku....chcem sa spýtať ako je to s vrátením dane s môjho privyrobenia...jedna pani na daňovom mi povedala, že si to môžem uplatniť, ale druhá mi povedala, že ak si to uplatním, odpočítajú to manželovi z toho čo mu budú vracať...tak ako to teda je? Dik
Dnes je posledný termín na požiadanie zamestnáv. o vykonanie RZD, požiadaj ho a on Ti ho musí urobiť, v ňom si uplatníš NČ. Ak nepožiadaš, podaj si DP sama. Na základe potvrdenia o príjme zo ZČ si môže manžel uplatniť NČ na Teba. NČ sa bude rovnať rozdielu medzi tvojími príjmami a NČ. Pri jeho ZD do 906984.- nebude krátená.
Alyssa
16.02.09,12:02
ak tomu dobre rozumiem tak tých 2000sk čo mám na vrátenie sa neodpočítavajú z toho čo mu vrátia za moju materskú? Dik.
Tweety
16.02.09,12:04
ak tomu dobre rozumiem tak tých 2000sk čo mám na vrátenie sa neodpočítavajú z toho čo mu vrátia za moju materskú? Dik.
Nie je mi jasné, čo uvádzaš, napíš konkrétnejšie.
Alyssa
16.02.09,18:00
takže z toho môjho privyrobenia, vychádza že mi majú vrátiť cca.2000sk-každý rok si na mňa manžel uplatňuje v práci vrátenie dane a daňový bonus, čo robí cca. asi okolo 16000-takže ak si uplatním nárok na vrátenie tých 2000sk, odpočítajú sa z tých 16000? Na daňovom mi tvrdila, že áno, ale asi tri mesice späť iná ženská na daňovom mi hovorila, že sa to neodpočítavá...nie a nie sa v tom zorientovať
Tweety
16.02.09,18:03
takže z toho môjho privyrobenia, vychádza že mi majú vrátiť cca.2000sk-každý rok si na mňa manžel uplatňuje v práci vrátenie dane a daňový bonus, čo robí cca. asi okolo 16000-takže ak si uplatním nárok na vrátenie tých 2000sk, odpočítajú sa z tých 16000? Na daňovom mi tvrdila, že áno, ale asi tri mesice späť iná ženská na daňovom mi hovorila, že sa to neodpočítavá...nie a nie sa v tom zorientovať
DÚ vráti tvoj preplatok na dani Tebe a prípadný manželov z jeho DP jemu.
ivka70
16.02.09,18:06
Ale manzelovi k jeho DP potrebujes preukazat vsetky svoje prijmy, nielen RP. Teda aj prijmy z privyrobenia.

Je to nezavisle od toho, ci si ty uplatnis alebo neuplatnis vratenie dane /ale oplati sa to aj tebe/
Alyssa
18.02.09,13:56
takže tento rok som to premeškala a je to tak ako mi to vravela tá prvá pani na daňovom-im som to mala donieť, oni by mi to sparacovali a dali papier, ktorý by sa doložil do jeho dp. však?
veronikasad
18.02.09,14:03
takže tento rok som to premeškala a je to tak ako mi to vravela tá prvá pani na daňovom-im som to mala donieť, oni by mi to sparacovali a dali papier, ktorý by sa doložil do jeho dp. však?
Nič si ešte nezmeškala, je už síce po termíne - ak manžel požiadal o ročné zúčtovanie dane a účtovníčka mu už nebude chcieť doplniť tvoj príjem, vyžiada si od zamestnávatela potvrdenie o vykonaní ročného zúčtovania dane a sám podá dodatočné daňové priznanie, kde si uplatní nezd. časť základu dane na manželku.

Horšie bude, ak si uplatnil na teba celú nezd. čiastku a zdokladovaním tvojho príjmu bude musieť časť neoprávnene vyplatenej dane vrátiť.
Alyssa
20.02.09,11:09
dik