k-a-t-k-a
16.02.09,07:36
Ahojte chcela by som Vás poprosiť o radu:
dcéra pracuje v Írsku a chcela by som požiadať DÚ o odklad podania daňového priznania ale neviem akou formou sa to robí, či je na to tlačivo alebo stačí napísať jednoducho žiadosť.A hlavne čo je potrebné do žiadosti uviesť.
Ďakujem
veronikasad
16.02.09,06:40
Ahojte chcela by som Vás poprosiť o radu:
dcéra pracuje v Írsku a chcela by som požiadať DÚ o odklad podania daňového priznania ale neviem akou formou sa to robí, či je na to tlačivo alebo stačí napísať jednoducho žiadosť.A hlavne čo je potrebné do žiadosti uviesť.
Ďakujem
Nie je na to žiadne tlačivo, žiadosť musíš podať do 15. marca. Uvedieš v nej že žiadaš o predlženie lehoty na podanie daň. priznania do .... /najneskôr do 30.9./ z dôvodu príjmov zo závislej činnosti z Irska. DU bez problémov vyhovie. Nezabudni napísť rodné číslo dcéry a adresu, aby mali kde poslať odpoveď.
k-a-t-k-a
16.02.09,06:43
Ďakujem pekne.A môžem napísať aj ja ako rodič?
veronikasad
16.02.09,06:48
Ďakujem pekne.A môžem napísať aj ja ako rodič?
Myslím že nie, musela by si mať splnomocnenie. Napíš to ako by to písala dcéra, ak je predpoklad že by sa ti to vrátilo späť - pošli jej to meilom, nech to podpíše a odovzdaj na DU. V krajnom prípade to podpíš za ňu ty. Ak nestihneš termín, bude to už za pokutu 2000sk /prepoč. na €
k-a-t-k-a
16.02.09,06:54
Čo by sa stalo keby nepodala DP?Prišli by na to že mala príjem v Írsku?Je tam len od Novembra 2008
veronikasad
16.02.09,06:58
Čo by sa stalo keby nepodala DP?Prišli by na to že mala príjem v Írsku?Je tam len od Novembra 2008
Má povinnosť podať DP na Slovensku. Už sme v únii - malo by to byť prepojené. Ak ju daňový úrad vyzve na podanie, dostane pokutu 2000sk + poplatok z omeškania /z Írska zvyknú byť nedoplatky/ - môže to byť aj o pár rokov.
k-a-t-k-a
16.02.09,07:02
ona je v DUBLINE tam pri podaní DP platí metoda vyňatia príjmov čiže príjmy sa nezdaňujú iba priznajú.Alebo sa mýlim
Johanka
16.02.09,08:00
Dublin je mesto v Írsku => metóda zápočtu dane.
k-a-t-k-a
16.02.09,08:23
no tak to si ma vôbec nepotešila.To bude pekný nedoplatok okolo 9.500,-Sk lebo u nás mala minimálnu mzdu čiže daň 0.