24petusa10
16.02.09,09:20
kde mozem najs nejaku dobru basnicku na internete pre 13 rocne dievce-siedmacku????potrebujem to velmi surne prosim ozvite sa vopred dakujem:)
Olice
16.02.09,08:28
ksichtoska
10.03.09,19:53
No to by som potrebovala aj ja pre dceru. Maju ju doniest ukazat ucitelke ci moze byt. Lenze jedna je detska, druha je kratka, tretia je stara. Kto sa v tom ma vyznat. Nic jej nie je dobre. Kde sa daju najst nejake basne, to by zaujimalo aj mna. Hladala som cez google ale nic normalne som nenasla.
durisovad
10.03.09,20:08
Aj ja som kedysi chodila na recitacne preteky, ale basne alebo prozu nam vyberala vzdy pani ucitelka, ona akosi vedela, co komu bude sediet. A mali sme aj uspechy, ja som raz vyhrala okresne kolo a spoluziak bol treti v Kubine.
arizona
10.03.09,20:34
No to by som potrebovala aj ja pre dceru. Maju ju doniest ukazat ucitelke ci moze byt. Lenze jedna je detska, druha je kratka, tretia je stara. Kto sa v tom ma vyznat. Nic jej nie je dobre. Kde sa daju najst nejake basne, to by zaujimalo aj mna. Hladala som cez google ale nic normalne som nenasla.
Skús mestskú knižnicu,tam najskôr niečo nájdeš a pracovníčky sú sčítané,určite poradia niečo pekné:)
Ľubica 025
11.03.09,07:54
Ja som v siedmej triede recitovala báseň od Milana Rúfusa - Modlitbičky, umiestnila som sa s ňou na 1 mieste v rámci školy.
Bionda
12.03.09,12:30
Ja som mala vždy prózu s nejakým humorným dejom- Ja osobne som mala rada Makovník plechom obitý od Miťa Vitéza odporúčam Hviezda- vyhrala som nejednu súťaž - nuž je pravda, že treba mať vzťah k prednesu... ale s trochou pomoci sa to dá zvládnuť. :D
ludmilla
13.03.09,08:30
kde mozem najs nejaku dobru basnicku na internete pre 13 rocne dievce-siedmacku????potrebujem to velmi surne prosim ozvite sa vopred dakujem:)

Tiež sme s dcérou absolvovali každoročné recitácie, jej bola bližšia próza ako poézia.
Takže pár tipov:
Poézia:
L. Ferlinghetti: Obrazy zmiznutého sveta
P. O. Hviezdoslav: Zuzanka Hraškovie
M. Rúfus: Kytička jahôd
Milan Rúfus: Či jesto pravda na svete
Jacques Prévert: Stromy
Viliam Klimáček: Naháňačka na nebi
Andrej Sládkovič: Kar
Jacques Prévert: Aká som, taká som
Daniel Hevier: Hlas
Daniel Hevier: Veľké myšlienky malého človeka

Próza:
Kent Nerburn Zaľúbiť sa
Sue Towsendová Tajný denník A.Mola
W. Hoffsumer: Dievča s čiernymi očami
McCombieová: Alica a dosť dobrá žúrka
Michal Beca: Tisíc dychov
František Švantner: Baraniarka
Ján Uličiansky: Trpaslík
Oscar Wilde: Šťastný princ
Margita Figuli: Tri gaštanové kone
Július Satinský: Čučoriedkareň
Meg Cabotová: Denník zaľúbenej princeznej
Veronika Šikulová: Keby som mala motorku
Jana Šrámková: Biela stužka v tvojich vlasoch