jalusi
16.02.09,10:26
dobry den poradite mi ake tlačivo a ako vyplniť folmular živnostnikovy ktory si uplatnuju 60% paušalne vydavky?
dakujem
Tweety
16.02.09,09:27
dobry den poradite mi ake tlačivo a ako vyplniť folmular živnostnikovy ktory si uplatnuju 60% paušalne vydavky?
dakujem DP FO typ B A ako? prečítaj si poučenie.
Johanka
16.02.09,09:42
Existuje taká živnosť - vedenie účtovníctva. Prevádzkovatelia tejto živnosti okrem iného spracovávajú aj povinnú evidenciu pre živnostníkov, ktorí si uplatňujú výdavky percentom z príjmov a príslušné daňové priznanie :). Okrem toho sú schopní posúdiť, či je pri tej-ktorej remeselnej živnosti možné uplatnenie 60 % paušálnych výdavkov ;).
107Jaja
16.02.09,10:47
No neviem, ale ak sa pýtaš aké tlačivo je potrebné, tak mám obavy že to bude z tvojej strany trochu problém si spraviť DP sám. Musíš mať v prvom rade remeselnú činnosť, a môžeš si k % nákladom pripočítať aj zaplatené poistné na ZP a SP. Nemôžeš zabudnúť vyznačiť v DP odpočet % z príjmu a výšku poistného. Asi tak v skratke.
marina8
16.02.09,11:19
Existuje taká živnosť - vedenie účtovníctva. Prevádzkovatelia tejto živnosti okrem iného spracovávajú aj povinnú evidenciu pre živnostníkov, ktorí si uplatňujú výdavky percentom z príjmov a príslušné daňové priznanie :). Okrem toho sú schopní posúdiť, či je pri tej-ktorej remeselnej živnosti možné uplatnenie 60 % paušálnych výdavkov ;).

mimotemy

pekne si to napisala, to je ten " idealny" stav
bohuzial kruta realita hovori, ze dnes uz uctovnictvo robi naozaj kazdy.....
rozmyslam, ze od zajtra operujem:rolleyes: ved nieco o tom viem, videla som to v telke, to vobec nemoze byt tazke;)
len potom mozem dopadnut aj takto: operujem, operujem a zrazu zistim, ze pitvam:cool: