SMatilda
16.02.09,09:36
Odišla mi svetelná trubica na monitore BENQ FP531/3-ročný/ podľa predajcu ktorý to posielal do servisu mi bolo povedané že sa to nedá opraviť. Je to pravda mám to poslať na zberný dvor alebo mám nádej že sa to dá opraviť a kde.Ďakujem.
Chobot
16.02.09,09:50
Odišla mi svetelná trubica na monitore BENQ FP531/3-ročný/ podľa predajcu ktorý to posielal do servisu mi bolo povedané že sa to nedá opraviť. Je to pravda mám to poslať na zberný dvor alebo mám nádej že sa to dá opraviť a kde.Ďakujem.

LCD monitory ak sa pokazia, tak to bude pravdepodobne natrvalo a náklady na opravu zvyknú byť vyššie, ako kúpa nového monitora. Ak predajca povedal, že je to neopraviteľné (vnútro monitorov je kompaktné, tam nie je toho veľa, čo by sa dalo vymeniť), tak asi to tak bude. Ale takto na diaľku ti to ťažko potvrdíme, ak chceš mať istotu, tak choď do iného servisu (veď v záruke to už nie je), prípadne si zisti, ktorý je značkový pre tieto monitory priamo u dovozcu:

http://www.benq.sk/support/

Svetelná trubica je jednou z hlavných súčiastok monitora, vytvára totiž jeho jas. Ak odíde, nie vždy sa to dá vymeniť ako žiarovka, niekedy je to nemožné, alebo veľmi nákladné.

Pri dnešnej cene monitorov, najmä takého 15 palcového je to nerentabilné. Radšej si kúp nový monitor, než mrhať čas a peniaze na opravu starého. (ale predtým si môžeš v autorizovanom servise overiť, či oprava je možná a koľko by stála).
SMatilda
16.02.09,10:45
Ďakujem
Andrejkaf
26.02.09,16:06
Ak mate zaujem, tak odkupim od vas monitorovy stojan pre lcd FP531.
Ja ho mam zlomeny . Dakujem.
Andrejkaf
26.02.09,16:09
Ak mate zaujem, tak odkupim od vas monitorovy stojan pre lcd FP531.
Ja ho mam zlomeny . Dakujem. kontakt : ajkafratric@gmail.com