ludmila66
16.02.09,11:28
Vedel by mi niekto poradiť, či má nárok na odpočitateľnú položku na manžeľku,keď je študentka, poberá štipendium a pracuje na dohodu bez nároku na odmenu. Ak áno, celú položku, alebo alikvotnú čiastku.
Dúfam,že mi niekto poradí. Ďakujem
mzdarka renca
16.02.09,10:45
Vedel by mi niekto poradiť, či má nárok na odpočitateľnú položku na manžeľku,keď je študentka, poberá štipendium a pracuje na dohodu bez nároku na odmenu. Ak áno, celú položku, alebo alikvotnú čiastku.
Dúfam,že mi niekto poradí. Ďakujem

môžeš si uplatniť celú čiastku vo výške 98496, za predpokladu, že je študentka, ktorá sa sústavne pripravuje na budúce povolanie.

(5) Na účely uplatnenia nezdaniteľnej časti základu dane podľa odseku 3 sa za vlastný príjem manželky (manžela) považuje vlastný príjem manželky (manžela), znížený o zaplatené poistné a príspevky, ktoré manželka (manžel) v príslušnom zdaňovacom období bola (bol) povinná zaplatiť. Do vlastného príjmu manželky (manžela) sa nezahŕňa daňový bonus podľa § 33, zvýšenie dôchodku pre bezvládnosť, štátne sociálne dávky64) a štipendium poskytované študujúcim sústavne sa pripravujúcim na budúce povolanie.125)