zuzana
20.06.05,12:21
Prosím Vás o pomoc, mám chaos v dátumoch.Pri vypracovaní smernice o ochrane osobných údajov môžem dať dátum vypracovania smernice až 1.6.2005, ak som predtým nič podobné vypracované nemala?Pri súhlase dotk.osoby so spracovaním údajov ako dodatok zmluvy môžem dať tiež dátum 1.6.2005?Vyškolená budem až 27.6.2005, čo zasielam na registráciu, aké doklady?Môžu byť také dátumy, aby som nebola sankcionovaná?
nikulik
20.06.05,10:31
Datumy mozu byt, len musia byt do 30. 06., ale datum poverenia zodp.osoby by mal byt skor ako skolenie, lebo ked prevadzkovatel podpisuje oznamenie o povereni zodp.osoby, tak dole je napisane, ze potvrdzuje, ze zodp. osoba bola vyskolena. Na urad ide len Oznamenie o povereni zodpovednej osoby.
zuzana
20.06.05,10:44
A keď to Oznámenie o vyškolení zašlem až 28.6.2005, tak ten dátum o vyškolení môže byť 27.6.2005 a smernica a dodatky k zmluvám nemôžu byť 1.6.2005?Ako by to bolo najlepšie?Ja to skôr ako budem vyškolená nebudem posielať.
nikulik
20.06.05,10:49
V zakone sa nic podrobne o datumoch nepise, ja som bola vyskolena koncom mája, a na oznamenie som dala datum 06. 06. 2005, a na bezp.projekt a smernicu budem davat datum asi tak zaciatok juna.... Dodatok akej zmluvy?? Myslite suhlas zamestnancov?
inge57
20.06.05,11:06
Ahojte! Prosím Vás chcem si overiť do 30.06.2005 je nutné zaslať na úrad meno zodpovednej osoby alebo aj bezpečnostný projekt? Nemáte niekto nejaký kontakt na p. Kukučku? Ďakujem.
Stefan2
20.06.05,11:43
Ahojte! Prosím Vás chcem si overiť do 30.06.2005 je nutné zaslať na úrad meno zodpovednej osoby alebo aj bezpečnostný projekt? Nemáte niekto nejaký kontakt na p. Kukučku? Ďakujem.
Bezpečnostný projekt sa nikam neposiela a na úrad sa neposiela meno zodpovednej osoby, ale sa oznámia údaje podľa §19, ods.5a! (na formulári, ktorý je na stránke ÚOOÚ).
Alexandra Molnárová
20.06.05,11:43
Ak chcete kontakt na p. Kukučku zo Softipu v Košiciach tak mám číslo 055/6441629, 6441630, alebo e-mail. pkukucka@softip.sk
zuzana
20.06.05,11:50
Poraďte čo s tými dátumami.
daniela1109
20.06.05,12:06
Ja by som sa chcela spýtat ako to je ked mame iba 2 zamestnancov a aj tak idem zajtra na skolenie. Co mam spraviť a co kde poslat ked budem vyskolená????????????
Mame sa casom rozrastať tak si to chcem spravit teraz nech mám pokoj ale neviem ci aj ja mám nejaké lehoty ked nie som povinná zo zákonna mat to skolenie.
Viete mi poradit vôbec nic o tom zákone neviem, ani o lehotách a formulároch tak co s tým????????????????
inge57
20.06.05,12:27
Prosím Ťa malo by ísť o p. Kukučku, ktorý robí školenia ohľadom ochrany osobných údajov.
nikulik
21.06.05,04:13
Ja by som sa chcela spýtat ako to je ked mame iba 2 zamestnancov a aj tak idem zajtra na skolenie. Co mam spraviť a co kde poslat ked budem vyskolená????????????
Mame sa casom rozrastať tak si to chcem spravit teraz nech mám pokoj ale neviem ci aj ja mám nejaké lehoty ked nie som povinná zo zákonna mat to skolenie.
Viete mi poradit vôbec nic o tom zákone neviem, ani o lehotách a formulároch tak co s tým????????????????
Daniela, nezaskodi trosku prelistovat temu: POZOR Zakon o ochrane osobnych udajov, je tam toho dost, a je tam aj vela prispevkov a pretoze ani mne to moc nevonalo ked som to mala vsetko citat takze:
§ 19 ods. 8) Prevádzkovateľ, ktorý zamestnáva menej ako šesť osôb, môže výkonom dohľadu nad ochranou osobných údajov písomne poveriť zodpovednu osobu, ktorá dozerá na dodržiavanie zákonných ustanovení pri spracúvaní osobných údajov.
Ohladom skolenia sa tu tiez na porade uz vela popisalo, ale podla § 19 ods.7 pism.a) zodp.osoba zabezpečuje.....(resp.hovori sa tu o tom, ze zodp.osoba je povinná preukázať rozsah získaných vedomostí odborným školením).
ods.9) Prevádzkovateľ, ktorý zamestnáva menej ako šesť osôb a výkonom dohľadu nad ochranou osobných údajov písomne nepoveril zodp.osobu, je povinný prihlásiť na registráciu tie informačné systémy, ktoré podľa tohto zákona podliehajú registrácii podľa § 25

Nebolo by ani na skodu si prestudovat cely zakon 428/2002 Z.z. o ochrane osobných udajov, je tam vsetko, alebo si sadnut za pc a vsetky prispevky na porade ohladom ochrane osob.udajov citat a citat a citat....a samozrejme pytat sa :D
Alexandra Molnárová
21.06.05,05:35
Prosím Ťa malo by ísť o p. Kukučku, ktorý robí školenia ohľadom ochrany osobných údajov.

To on robí školenia - teda prednáša na školeniach firmy Softip. Bola som na takom tiež a bolo to veľmi dobré.
Zuzka11
21.06.05,05:47
Bezpečnostný projekt sa nikam neposiela a na úrad sa neposiela meno zodpovednej osoby, ale sa oznámia údaje podľa §19, ods.5a! (na formulári, ktorý je na stránke ÚOOÚ).

§19 ods.(5) treba prečítať celý ....posiela sa aj meno zodpovednej osoby, dátum narodenia zodpovednej osoby, pracovné zaradenie zodpovednej osoby, dátum začiatku platnosti písomného poverenia zodpovednej osoby, vyhlásenie prevádzkovateľa o tom, že zodpovedná osoba spĺňa podmienky ustanovené v odseku 12 zákona č.428/2002 Z. z. o ochrane os. údajov - výpis z registra trestov....
Je na to tlačivo Oznámenie prevádzkovateľa o poverení zodpovednej osoby výkonom dohľadu nad ochranou osobných údajov.
daniela1109
22.06.05,06:20
Čaute všetci včera som bola na školení v Žiline od softipu s prednášajúcim pánom Slížom a bolo fajn, bol tam niekto z vás?????????????????????????????????????????????? ???

Už tomu zákonnu aspoň trochu chápem, hahahahahaha.
Bionda
22.06.05,06:27
ja som bola na školení ešte 6.5., ktoré robila inšpektorka (p. Miklošová)z Úradu a jediný dátum., ktorý kázala prispôsobiť a napísať reálny,- bol na EL informačného systému a bol to dátum , ktorý má byť zhodný s dátumom vzniku spoločnosti, ostané dátumy sa majú podriadiť vašim znalostiam, kedy ste to začali vykonávať v zmysle zákona.
Ahojte
daniela1109
22.06.05,11:17
Čaute všetci včera som bola na školení v Žiline od softipu s prednášajúcim pánom Slížom a bolo fajn, bol tam niekto z vás?????????????????????????????????????????????? ???

Už tomu zákonnu aspoň trochu chápem, hahahahahaha.
Caute veď sa ozvite niektoooooooooooooo, halooooooooooooo
TatianaM
22.06.05,11:26
Prosím Ťa malo by ísť o p. Kukučku, ktorý robí školenia ohľadom ochrany osobných údajov.

V Humennom bolo skolenie o OOU a lektorom bol Ing. Pavol Kukucka. Kontakt:
kukucka@atom.sk
daniela1109
23.06.05,05:55
Caute veď sa ozvite niektoooooooooooooo, halooooooooooooo
Nikto z vás nebol 21.06. v Žiline na školení? Tomu sa mi nechce veriť!
PetraMi
23.06.05,06:06
Ahoj Daniela,
trápi ma ten istý problém ako Teba. Sme s.r.o. s jediným zamestnancom. Mám informácie, že sa registrovať nemusíme. Ak máš všetkých zamestnancov na prac. zmluvy, tak sa Ta to netýka, len podpíšu dodatok.
Ahoj Petra
PetraMi
23.06.05,06:47
Ahojky všetci,

touto správou poteším všetkých "malých", t.j. firmy do 5 zamestnancov. Mám informáciu potvrdenú z Úradu na ochranu osobných údajov, ktorá hovorí, že:
ak má firma do 5 zamestnancov, nie je povinná vypracovať bezpečnostný projekt, ani nahlasovať nič na vyššie uvedený úrad. Jedinou povinnosťou je vypracovať internú smernicu. Táto môže byť veľmi jednoduchá, stačí len uviesť, na aké účely sa info používajú (napr. zasielanie do SP, VšZP), či je agenda miezd spracúvaná ručne, alebo cez aký účtovnícky program. Vraj stačia 3 - 4 body.
Konečne aspoň jedna dobrá správa po dlhšom období správ šokujúcich.

Ahoj Petra
zuzana
23.06.05,07:09
Ak máme štyroch zamestnancov a počítač na ktorom sa spracúvajú osob.údaje pripojený do sieti a na internet, musím sa prihlásiť na ÚOOU a musím mať zodpov.osobu????Musím mať vyprac.bezp.projekt???Poraďte potrebujem to vedieť na 100%.Ďakujem.
Stefan2
23.06.05,07:40
Ak máme štyroch zamestnancov a počítač na ktorom sa spracúvajú osob.údaje pripojený do sieti a na internet, musím sa prihlásiť na ÚOOU a musím mať zodpov.osobu????Musím mať vyprac.bezp.projekt???Poraďte potrebujem to vedieť na 100%.Ďakujem.
Zuzka,
- ak spracúvate len mzdy a personalistiku (a nerobíte odborárske známky a nepoužívate nejaké snímače biometrických údajov na vstupe do spol., čo asi nie pre 4 zam., ale pre istotu), tak sa nemusíte registrovať! (§ 25)
- nemusíte mať a teda ani hlásiť zodpovednú osobu (§19)
- vo Vašom prípade by ste museli dať urobiť BP (§15, ods.2a)! :( ALE, odpojte PC od siete a stačí Vám len bezp.smernica (§15, ods.2b)! :confused:
milanr
23.06.05,07:58
Ahojky všetci,

touto správou poteším všetkých "malých", t.j. firmy do 5 zamestnancov. Mám informáciu potvrdenú z Úradu na ochranu osobných údajov, ktorá hovorí, že:
ak má firma do 5 zamestnancov, nie je povinná vypracovať bezpečnostný projekt, ani nahlasovať nič na vyššie uvedený úrad. Jedinou povinnosťou je vypracovať internú smernicu. Táto môže byť veľmi jednoduchá, stačí len uviesť, na aké účely sa info používajú (napr. zasielanie do SP, VšZP), či je agenda miezd spracúvaná ručne, alebo cez aký účtovnícky program. Vraj stačia 3 - 4 body.
Konečne aspoň jedna dobrá správa po dlhšom období správ šokujúcich.

Ahoj PetraLen takú malú poznámočku. Ako je to s tým počtom zamestnancov? Zisťovala si aj to na Ú na OOÚ? Ak zamestnáva SZČO 5 zamestnancov na pracovnú zmluvu, musí alebo nemusí mať ZO? V § 19 ods. 2 "Ak prevádzkovateľ zamestnáva viac ako 5 osôb, výkonom dohľadu písomne poverí ZO..." Viac ako 5 je už 5 zamestnancov a viac? V § 19 ods. 8 je takáto formulácia: "Prevádzkovateľ, ktorý zamestnáva menej ako 6 osôb výkonom dohľadu nad OOÚ písomne nepoveril ZO, je povinný..." Menej ako 6 je 0 až 5 zam. K akému dátumu má mať v stave zamestnanov? K 1.5.2005 ?
daniela1109
27.06.05,05:02
Nikto z vás nebol 21.06. v Žiline na školení? Tomu sa mi nechce veriť!
Ja som chcela len vediet ci sme sa tam nevideli .
Darana
22.08.05,05:36
V zakone sa nic podrobne o datumoch nepise, ja som bola vyskolena koncom mája, a na oznamenie som dala datum 06. 06. 2005, a na bezp.projekt a smernicu budem davat datum asi tak zaciatok juna.... Dodatok akej zmluvy?? Myslite suhlas zamestnancov?
Áno, dodatky z pracovným zmluvám! Ani ja neviem aké dátumi tam mám dať, poraďte niekto!
nikulik
22.08.05,05:40
Tak to uz mam chvalabohu hotove, davala som tam datum kedy zamestnanec nastupil do zamestnania.
Darana
22.08.05,05:46
Tak to uz mam chvalabohu hotove, davala som tam datum kedy zamestnanec nastupil do zamestnania.
Nikulik, práve s tým mám problém, lebo ja som väčšinu zamestnancov prijímala v 01/2001! Vtedy to ešte nebolo platné, alebo bolo?
Pomóóóc...
nikulik
22.08.05,05:57
Darana, zákon o ochrane osobných udajov je z 3. júla 2002, takze kludne tam mozes dat datum 3. júl 2002, skor by to asi nemalo byt lebo ktovie ci by ti to uverila kontrola, ze netrebalo suhlasy zamestnancov a ty si ich aj tak vyzadovala..., no uznaj, koho by to napadlo a este si robit aj robotu navyse...az tak sa predsa v tej praci nenudime :D
Darana
22.08.05,07:12
Veľmi pekne ďakujem, aspoň sa môžem pohnúť o krôčik ďalej! Takže píšem 3.7.2002...