inculik
16.02.09,12:23
Zdravim vsetkych,rozhodujeme sa s manzelom komu venovat2 % z dani,preto by som chcela poprosit, ak poznate niekoho vo svojom okoli, kto ich potrebujem viac ako iny, dajte vediet. Najradsej by sme boli, keby to bolo venovane pre ludi ( resp. cloveka, deti...) so zdravotnym postihnutim. Za info dakujeme.Prajeme pekny den
Tweety
16.02.09,11:28
Zdravim vsetkych,rozhodujeme sa s manzelom komu venovat2 % z dani,preto by som chcela poprosit, ak poznate niekoho vo svojom okoli, kto ich potrebujem viac ako iny, dajte vediet. Najradsej by sme boli, keby to bolo venovane pre ludi ( resp. cloveka, deti...) so zdravotnym postihnutim. Za info dakujeme.Prajeme pekny den
§ 50
Použitie podielu zaplatenej dane na osobitné účely
(1) Daňovník, ktorý je
a) fyzickou osobou, je oprávnený vyhlásiť v daňovom priznaní v lehote na podanie daňového priznania alebo vo vyhlásení predloženom miestne príslušnému správcovi dane do 30. apríla po skončení zdaňovacieho obdobia, ak ide o daňovníka, ktorému zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) vykonal ročné zúčtovanie, že podiel zaplatenej dane do výšky 2 % sa má poukázať ním určenej právnickej osobe podľa odseku 4 (ďalej len "prijímateľ ); ak tento daňovník uplatňuje postup podľa § 33, za zaplatenú daň sa považuje zaplatená daň znížená o daňový bonus,
b) právnickou osobou, je oprávnený vyhlásiť v daňovom priznaní v lehote na podanie daňového priznania, že podiel zaplatenej dane do výšky 2 % sa má poukázať ním určeným prijímateľom podľa odseku 4.

(2) Podiel zaplatenej dane podľa odseku 1 je najmenej

a) 100 Sk 3, 32 eura , ak daňovníkom je fyzická osoba,
b) 250 Sk 8, 30 eura pre jedného prijímateľa, ak daňovníkom je právnická osoba.

(3) Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane za zdaňovacie obdobie, za ktoré sa daň platí (ďalej len "vyhlásenie"), obsahuje

a) presné označenie daňovníka, ktorý podáva vyhlásenie, a to

1. meno, priezvisko, rodné číslo, trvalý pobyt, číslo telefónu, ak ide o vyhlásenie predkladané daňovníkom fyzickou osobou,
2. obchodné meno alebo názov, sídlo, právnu formu, identifikačné číslo daňovníka, ak ide o vyhlásenie predkladané daňovníkom právnickou osobou,

b) sumu zodpovedajúcu podielu zaplatenej dane,
c) zdaňovacie obdobie, ktorého sa vyhlásenie týka,
d) identifikačné údaje prijímateľa alebo prijímateľov podľa odseku 4, a to obchodné meno alebo názov, sídlo, právnu formu, identifikačné číslo organizácie,
e) uvedenie sumy pripadajúcej na každého prijímateľa.
ruci
16.02.09,11:34
ja sa tiez neviem rozhodnut, aj som sa snazila pozriet si zoznam tych neziskoviek, ktorym mozno venovat 2 percenta, no je to pre mna len nic nehovoriaci zoznam
veronikasad
16.02.09,11:35
Zdravim vsetkych,rozhodujeme sa s manzelom komu venovat2 % z dani,preto by som chcela poprosit, ak poznate niekoho vo svojom okoli, kto ich potrebujem viac ako iny, dajte vediet. Najradsej by sme boli, keby to bolo venovane pre ludi ( resp. cloveka, deti...) so zdravotnym postihnutim. Za info dakujeme.Prajeme pekny den
www.dobryanjel.sk (http://www.dobryanjel.sk)
hanelie
16.02.09,11:35
Monika Hebertová, hospodárka Klubu vozičkárov v Trnave

tel: 033-5331 230, 0907-544 125, 0910 431 626, e-mail: monikah@palmsoft.sk

v prípade zaslania 2%, prosím informujte ma, veľmi mi tým pomôžete!

ÚDAJE O PRIJÍMATEĽOVI 2%:

Obchodné meno alebo názov: KLUB VOZIČKÁROV v TRNAVE
Sídlo: Čajkovského 44, Trnava 917 08
Právna forma: Občianske združenie
IČO: 4 5 0 1 1 6 0 5
mlisa
16.02.09,11:57
Údaje o prijímateľovi:


Obchodné meno: Slovenský register placentárnych krvotvorných buniek
Sídlo: Dúbravská cesta 9, 841 04 Bratislava
Právna forma: občianske združenie
Identifikačné číslo prijímateľa: 31771165

alebo viac tu:
http://www.eurocord.sk/darujte-2-percenta/kroky-na-darovanie-2-percent/
osky
16.02.09,13:01
je mi jasne,ze tie peniaze by ocenilo velmi vela ludi,ale dnes rano som citala prispevok o zhabanych psikoch-hrozne citanie to bolo........

tak ma napada,co keby ste niektori venovali svoje dve percenta aj takymto instituciam-utulkom,slobode zvierat,ci ochranarom....ved tie neme duse sa ani nemozu branit.len znasat tyranu,ktoru im osud nadelil:mee::mee::mee:
hanelie
16.02.09,13:56
tak ma napada,co keby ste niektori venovali svoje dve percenta aj takymto instituciam-utulkom,slobode zvierat,ci ochranarom....ved tie neme duse sa ani nemozu branit.len znasat tyranu,ktoru im osud nadelil

istotne áno -
Jarka 1
16.02.09,14:17
NAPOP n.o.
Špačinská 125A, Trnava, 917 01
Nezisková organizácia
IČO 37986686

Neziskovka na pomoc rodinám s autistickými deťmi. Internetovú stránku nemajú z dôvodu nedostatku peňazí. Info o nich sa dá nájsť cez Google.
syrik
16.02.09,14:40
Údaje o prijímateľovi:


Obchodné meno: Slovenský register placentárnych krvotvorných buniek
Sídlo: Dúbravská cesta 9, 841 04 Bratislava
Právna forma: občianske združenie
Identifikačné číslo prijímateľa: 31771165

alebo viac tu:
http://www.eurocord.sk/darujte-2-percenta/kroky-na-darovanie-2-percent/

Myslím,že keď si má mamička platiť nemalé peniaze na uchovávanie krvi z placenty, tak tie dve percentá sú im akože na čo??? môj osobný názor...
mlisa
20.02.09,10:35
Myslím,že keď si má mamička platiť nemalé peniaze na uchovávanie krvi z placenty, tak tie dve percentá sú im akože na čo??? môj osobný názor...

mamičky si platia za niečo iné. Toto je verejny register, krv z placenty sa tu neuskladňuje pre tú konkrétnu mamičku ktorá si to zaplatí, v tomto prípade to mamička daruje a použije sa to pre ktorékoľvek dieťatko, ktoré to potrebuje. Niečo ako klasické darovanie krvi, akurát tu sa daruje pupočníková krv. Mamička neplatí nič, práve preto je to potrebné podporovať z iných zdrojov, pretože najnovšie dokonca darkyne odmietajú pre nedostok financií na odbery.
o tejto možnosti sa vo všeobecnosti vie dosť málo...
Barbara
20.02.09,11:05
je mi jasne,ze tie peniaze by ocenilo velmi vela ludi,ale dnes rano som citala prispevok o zhabanych psikoch-hrozne citanie to bolo........

tak ma napada,co keby ste niektori venovali svoje dve percenta aj takymto instituciam-utulkom,slobode zvierat,ci ochranarom....ved tie neme duse sa ani nemozu branit.len znasat tyranu,ktoru im osud nadelil:mee::mee::mee:



ja každý rok venujem tie moje 2% slobode zvierat . je mi hrozne ľúto tých psov a mačiek,:mee::mee::mee:
ja osobne by som tam namiesto nich, zavrela tých bezcitných , ktorí sa ich tak ľahko a bezcitne zbavia.
Božie mlyny melú pomaly , ale iste. všetci dostanú to, čo si zaslúžia..... raz.... určite:rolleyes:
kačkapoliačka
20.02.09,11:22
Ahojte, pridávam tip pre Vašu pomoc.
Sú to hluchoslepé deti, ktorú sú vzdelávateľné špeciálnym spôsobom.
tu je link http://www.eszscervenica.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=13&Itemid=27
vštko dobré
kp
syrik
20.02.09,11:39
ja každý rok venujem tie moje 2% slobode zvierat . je mi hrozne ľúto tých psov a mačiek,:mee::mee::mee:
ja osobne by som tam namiesto nich, zavrela tých bezcitných , ktorí sa ich tak ľahko a bezcitne zbavia.
Božie mlyny melú pomaly , ale iste. všetci dostanú to, čo si zaslúžia..... raz.... určite:rolleyes:

A mne je hrozne ľúto nechcených detí v detskom domove....
Gabhus
20.02.09,15:20
Ja dávam a aj zháňam darcov pre združenie VENUŠE - to sú ženy, ktoré prekonali rakovinu prsníka (a nielen tento typ rakoviny). Napriek tomu s čím bojujú, sú neuveriteľne aktívne, dobre naladené a viem,že ani cenťáčik neminú na niečo nepotrebné - len na to, čo potrebujú onkologickí pacienti. Sú to skrátka neuveriteľné baby. No a potom ešte by som dala na zvieratká.
brčko
27.02.09,21:31
My dáme 2% kamarátovi Maťkovi, s ktorým sme sa stretli v nemocnici na Kramároch pred cca štyrmi rokmi, ked neho aj moju dceru operovali na obličky. On mal cca 6mesiacov a dcéra 5mesiacov. Vtedy vedeli len o jeho 18-tich diagnozach, no nevedeli o detskej mozgovej obrne. S jeho maminou sme tam strávili nejaký čas. Je to príjemná osôbka pozitívne naladená. Jeho tatko mu zriadil a stará sa o stránku na internete, kde je písané o tom, čo prekonal, po čom túži. Teraz mi oznámili, že budú asi v zajtrajšom čísle Báječnej ženy :).

Aj ked sme predtým dávali 2% z dane škôlke, kam dcera chodí, určite pre Maťka budú zmysluplnejšie využité.

Tu je jeho stránka: Maťkov sen
http://www.matkovsen.sk/
ludmilla
27.02.09,21:37
Detský hospic Plamienok

http://www.plamienok.sk/
ondrejvla
27.02.09,21:46
Pre detičky diabetikov, ktorí sú na inzulíne takmer od plienok, za tieto financie poriadajú pre detičky v lete i v zime Dia tábory, kde s nimi chodia lekárky diabetologičky i diabetologické sestry.
Ich adresa :

Občianske združenie Zväz diabetikov Slovenska, Bajzova 2415/22, 010 01 Žilina, IČO/SID :00641332/025

Vopred za všetky choré detičky bojujúce s touto chorobou ďakujem.
KATA50
28.02.09,09:58
Možno vás osloví
Rodičovské združenie pri Základnej škole na Prostějovskej ulici č. 38 v Prešove
sídlo: Prostějovská 38, 08001 Prešov
právna forma: Občianske združenie
IČO: 37791788

ZŠ na Prostějovskej 38, v Prešove už 18 rok integruje ťažko zdravotne postihnuté deti - vozíčkárov aj chodiacich s podporou asistenta v počte 42. Tieto deti sú začlenené medzi zdravú populáciu ( 483 žiakov) a sú schopné vzdelávania. Dostávajú rehabilitáciu, liečebný telocvik a špeciálnu pedagogickú asistenciu bez akýchkoľvek poplatkov. Z vlastného platu ich podporil aj primátor mesta Prešov na zakúpenie parafínu, ktorý dostávajú pred masážami.
Viac na www.zspropo.sk
Už vopred úprimne ďakujem za všetky deti.
Majka 073
03.03.09,19:12
Systém DOBRÝ ANJEL pravidelnými mesačnými finančnými príspevkami pomáha nielen rodinám s deťmi, kde otec, mama alebo niektoré z detí trpí na rakovinu, ale aj rodinám, kde dieťa trpí na inú zákernú chorobu, ako napríklad detskú mozgovú obrnu, cystickú fibrózu alebo chronické zlyhanie obličiek.
IČO: 37887319 (IČO prijímateľa sa do koloniek vypisuje zľava)
Právna forma: nezisková organizácia
Obchodné meno (názov): DOBRÝ ANJEL, n.o.
Ulica: Karpatská 3256/15
Obec: 058 01 Poprad

Vopred ďakujem v mene všetkých rodín, ktorým pomáha Dobrý anjel.
kaja40
03.03.09,21:09
Pozri stránku DOBRYANJEL Myslím, že tam nájdeš tú správnu odpoveď
inculik
08.03.09,20:52
Vsetkym Vam dakujem za tipy, dufam, ze sa rozhodneme spravne:-)
michelle84
09.03.09,09:02
www.dvepercenta.sk Je tu zoznam všetkých združení, ktorým môžeme darovať 2 % z daní.
Mattaa
09.03.09,16:26
Chceli by sme urobiť detské ihrisko a zháňame peniaze. Ďakujeme za príspevok.
REVIA- Malokarpatská komunitná nadácia
Moyzesova 26, 90201 Pezinok
nadácia 36070181 IČO
Potrebujeme však prefotené stránky zaslať poštou, aby sme tieto financie mohli vybrať z tejto nadácie-sme po ňou zastrešený, do materského centra ADAMKO Šenkvice
Silvia M.
18.03.09,08:03
Aj my sme prijímatelia 2 % dane - poskytujeme pomoc pre starých, chorých, opustených a zomierajúcich ľudí.
Sme maličké združenie, ktoré sa borí s financiami, ale s celej sily sa snažíme poskytovať pre ľudí okolo nás čo najlepšie služby cez opatrovateľskú, ošetrovateľskú a hospicovú mobilnú službu.
Ak nás chcete podporiť:
Občianske združenie Slnečnica Slovensko
Parková 31
821 05 Bratislava, IČO 31815804, právna forma:občianske združenie
Ďakujeme za všetky príspevky! Vďaka!
dari1
24.03.09,16:15
Mili poradaci, ak nahodou este nikoho nemate, tak vynikajuci subjekt je tanecny klub Danube - tancuju s vozickarmi. Maju vynikajuce svetove uspechy, sympaticki ludia. Mavaju u nas akcie.

Občianske združenie TK DANUBE Bratislava
Sídlo: Janotova ul. 14, 841 05 Bratislava
ICO: 30809886
právna forma: Občianske združenie

http://www.tkdanube.sk/

Dakujem mockrat aj za nich.
darina
Olice
24.03.09,16:30
astra
25.03.09,08:06
Každá mama, ktorá mala hospitalizované dieťa v nemocnici ocení aktivity združenia www.osmijanko.sk (http://www.osmijanko.sk) ktoré sa snaží spríjemniť deťom pobyt v nemocnici budovaním herní a kútikov pre deti. Pozri na stránku.
Jozef Mihál
25.03.09,08:10
Ja som tohto roku 2%-tá venoval Asociácií náhradných rodín,

www.anroz.sk

a odporúčam tak urobiť aj vám.
dari1
08.02.10,15:23
Mili poradaci, ak nahodou este nikoho nemate, tak vynikajuci subjekt je tanecny klub Danube - tancuju s vozickarmi. Maju vynikajuce svetove uspechy, sympaticki ludia. Mavaju u nas akcie.

Občianske združenie TK DANUBE Bratislava
Sídlo: Janotova ul. 14, 841 05 Bratislava
ICO: 30809886
právna forma: Občianske združenie

http://www.tkdanube.sk/

Dakujem mockrat aj za nich.
darina

ahojte, ak by niekto chcel dat aj tento rok 2 % pre "tancujucich vozickarov", tak im to prosim zasielajte na Slov. zvaz tanečného športu na vozíčku....
dakujem aj za nich.
dari1


Slovenský zväz tanečného športu na vozíčku

Janotova ul. 14, Bratislava 841 05

Občianske združenie
IČO: 36070351
Designinka
08.02.10,21:55
co takto Bansko bystricke Divadlo z pasaže? :) ja im fandim :)
http://www.divadlozpasaze.sk/www/intro.php
Jana2004
08.02.10,22:02
http://www.cervenynos.sk/

Adresa kancelárie:
o. z. ČERVENÝ NOS Clowndoctors
Anenská 1
811 05 Bratislava
Slovenská republika
Sídlo:
Klemensova 6
811 09 Bratislava 1
Slovenská republika
IČO: 30855748
registrácia: VVS/1-900/90-23651
Bankové spojenie: TATRA BANKA
číslo účtu: 2626701967/1100
V prípade, že ste obdržali poštovú informatívnu zásielku z občianskeho združenia Červený Nos Clowndoctors, finančný príspevok na podporu našej činnosti môžete posielať na číslo účtu:
číslo účtu: 2628862684/1100
tel.: + 421 2 2071 1500
mobil: tel.: + 421 948 002 200, +421 948 209 103
e-mail: cervenynos@cervenynos.sk, info@cervenynos.sk
Melnick
08.02.10,22:04
Ivka161172
09.02.10,06:11
Aj my hľadáme dobrých ľudí ktorí sú ochotný darovať 2% z daní. Pre moju zdravotne postihnutú ležiacu dcérku. Viac na http://www.burko.sk/2%25%20z%20dani.htm
Za pomoc vopred z celého srdca ĎAKUJEME
hanelie
09.02.10,06:30
ja sa pridávam k žiadateľom, ak ste rozhodnutí pomôcť opusteným zvieratkám :)
všetky info: www.trnava.utulok.sk
Melnick
09.02.10,10:24
Samozrejme, že uprednostňujem pomoc ľuďom, ale ak vám ostanú korunky tak aj títo ľudkovia veľmi pomáhajú zvieratkám.:o
http://www.psiadusa.sk/
dominika
09.02.10,10:39
ÚTULOK pri kaplnke, Orešianská cesta, Trnava
Združenie na ochranu zvierat ZOZ (neziskové, apolitické, dobrovoľné zoskupenie ľudí, sympatizujúcich s názorom práva na život bez krutosti všetkých živých tvorov)




Srdečne ďakujeme za všetky dobré priania do Nového roku ako aj finančné prostriedky k Vianociam, privítali sme každý cent, prevádzka útulku je na sponzorské dary bytostne odkázaná.

Opäť sa blíži termín daňového priznania, opäť Vás prosíme o poskytnutie 2 % z Vašich daní. Tento zdroj financií je nosný pilier nášho rozpočtu, bez Vašej pomoci by sme museli útulok zavrieť. Počet prijatých zvierat neustajne stúpa, naše kapacity sú zúfalo preplnené, ale robíme všetko, aby sme žiadneho vyhodeného psíka nemuseli nechať na ulici...



Naše údaje:

Názov: Združenie na ochranu zvierat

Sídlo: Orešianska 1, 917 01 Trnava

Právna forma: Občianske združenie

IČO: 36095575
hanelie
09.02.10,11:27
dominička
trnavský útulok som už prezentovala o príspevok vyššie :)
cowboyka
11.02.10,08:54
Nadácia Východoslovenského onkologického ústavu v Košiciach vznikla v novembri 2004
a jej hlavným zameraním je:

- podpora vybavenia zdravotníckych zariadení

- ochrana zdravia

- podpora a rozvoj vedy a vzdelania.


V prípade, že sa rozhodnete podporiť činnosť našej Nadácie a pomôcť dobrej veci, pripravili sme pre Vás naše základné údaje:

obchodné meno: NADÁCIA Východoslovenského onkologického ústavu v Košiciach
sídlo: Rastislavova 43, 041 90 Košice
IČO: 35 563 991
DIČ: 2021918063
číslo účtu: 1361604007/1111
peňažný ústav: UniCredit Bank


Veľmi si Vašu pomoc vážime a ďakujeme za všetky poskytnuté príspevky.


Našim cieľom je investícia do zdravia, ďakujeme.
davidkova mamina
06.03.10,16:09
Viem, kto by bol určite rád, v našes obci je mala škôlka, maju dve triedy, a tento rok - cez prázdniny by chceli detičkam urobiť podlahove kurenie, peniažky dáke maju, niečo sa poskladali aj rodičia / zhaňali sme aj sponzorov, no v dnešnej dobe asi dobri ľudia vymreli, alebo im na deťoch nezáleži/, material už je kupeny, no vyjde len na jednu triedu pre väčšie deti, tie maličke musia počkať. Neviem, či by sa Vám páčilo pomôcť deťom, nie len týmto ale všetkým ktore túto škôlku budu navštevovať. AK ANO, BOLI BY SME NESMIERNE RADI, NIELEM MY ALE HLAVNE DETI. PS: pre pripad, že by ste im chceli pomôcť Vám dám tel. číslo 0908646048, viem, že každe euro pomôže. Ďakujeme
Oliwa
06.03.10,21:00
Systém DOBRÝ ANJEL pravidelnými mesačnými finančnými príspevkami pomáha nielen rodinám s deťmi, kde otec, mama alebo niektoré z detí trpí na rakovinu, ale aj rodinám, kde dieťa trpí na inú zákernú chorobu, ako napríklad detskú mozgovú obrnu, cystickú fibrózu alebo chronické zlyhanie obličiek.
IČO: 37887319 (IČO prijímateľa sa do koloniek vypisuje zľava)
Právna forma: nezisková organizácia
Obchodné meno (názov): DOBRÝ ANJEL, n.o.
Ulica: Karpatská 3256/15
Obec: 058 01 Poprad

Vopred ďakujem v mene všetkých rodín, ktorým pomáha Dobrý anjel.


Doporučujem na základe vlastnej skúsenosti. Obdarovaného /dieťa, rodiča, rodinu/ si môžete vybrať aj sami, resp. navrhnúť ho do systému a sledovať /priamo alebo z anonymity/, ako sa mu darí aj s Vašou pomocou bojovať s chorobou. Na začiatku každého mesiaca si môžete overiť, komu Vaše peniažky pomohli. Je to transparentné, adresné, nezištné, ľudské - proste geniálne. Stačí pár kliknutí myšou - a je to. Lepšie je 1x presvedčiť sa na vlastnej koži, ako 100x čítať či počuť.
Príspevok nemusí byť veľký /stačí pár eur - namiesto piva, koly, cigariet/ ani pravidelný /kedy môžete, vtedy pomôžete/ - no možno na druhom konci republiky /alebo v susednej ulici/ za Vaše peniaze kúpi rodič dieťaťu ovocie, lieky, bude mať na cestu do nemocnice, na zošity do školy...
Najsmutnejšie je, že chorých pribúda, rovnako ako nezamestnaných, a tak aj výška mesačného príspevku týmto rodinám klesá...

Bližšie info na www.dobryanjel.sk :)
dalid
07.03.10,08:38
My doma niekolko rokov davame svoje 2% z dane - Svetielku nadeje. Pomahaju onkologicky chorym detom, ktore su na onkologii v Bankej Bystrici.

http://www.dvepercenta.sk/details.php?organizationID=2949
ekopo
07.03.10,08:57
určite ste počuli, čo dokážu terapeutické koníky pre ľudí....

Jazdecko-rehavilitačné centrum Lesan n.o.
Opatovce 6
pošta Trenčianske Stankovce
IČO 37923200
nezisková organizácia
davidkova mamina
10.03.10,07:35
V našej obci je mala materska školka s dvoma triedamy, tento rok cez prázdniny by chceli detičkam urobiť podlahové kúrenie, aby deťom pri hre nebolo zima, a aby neboli tak často nachladnuté. Material už maju kupeny, no vyjde len na jednu triedu:D, ti menší musia počkať:mee:, kým sa našetrí. Dobrovoľne prispeli aj rodičia, no ešte stále časť chýba. Verím, že takáto pomoc by pomohla školke, no hlavne detičkam - a to nie na jeden rok ,a všetkým ktoré budu školku navštevovať. Veď deti su naša buducnosť a ich zdravie základom. V týchto končinách Kysúc býva zima veľmi dlhá.
Skúšali sme nájsť sponzorov, no dobrí ľudia v dnešnej dobe asi vyhynuli.
V prípade, že by ste chceli pomôcť detičkám a prispieť na podlahove kúrenie moje tel. číslo 0908646048. Informácie by som Vám poslala.
Ďakujem hlavne za detičky:rolleyes:
Reny1
11.03.10,12:39
Ja prispievam tu, lebo dcéra známej ju navštevuje

Korálky – občianske združenie na pomoc deťom so špeciálnymi potrebami Poprad, Partizánska 2
http://www.dvepercenta.sk/details.php?organizationID=11142
DANIELAš
11.03.10,12:54
Pridávam jednu z možností darovania 2%.
Nadácia ESPERANCE
Nadáciu založili ľudia, ktorých teší dobrý pocit, že môžu urobiť niečo viac pre tých, ktorí to potrebujú. Chcú pomáhať ľuďom, ktorí nemali to šťastie ani možnosti rozvíjať svoje schopnosti tak ako iní.

Pomáhame detským domovom, školám, školským zariadeniam, telovýchovným jednotám, združeniam a klubom.

viac na www.esperance.sk

Ďakujeme :)
Darina Kuruczova
05.09.11,07:31
dobry den ja by som poprosila dobrych ludi ktori by vedeli pomoct moj manzel ma na vozicku brata nema kde byvat nema sa kto onho postarat nema matku ani otca velmi by potrebovali pomoc prosim kazdych dobrych ludi ktory by vedeli pomoct nech pomozu hociako kazda pomoc je pre nas dolezite nevahajte a pomozte dakujem