ignac vajda
16.02.09,12:54
dobry den
potrebujem poradit od odbornika ohladom pozemkoveho prava a to konktretne rozhodnutia pozemkoveho uradu na zaklade ktoreho mi boli spravene zmeny v mojom liste vlastnictva, ktore som ja napadol na sude. sud mi dal za pravdu, uvedene rozhodnutie zrusil a vratil na nove konanie.
chcem sa spytat co to v praxi znamena a ci je povinny kataster vratit môj list vlastnictva do povodneho stavu kezdze sud rozhodnutie na zaklade ktoreho boli zmeny vykonane bolo zrusene, akoby nikdy neexistovalo.
môze mi niekto pomôct?
dakujem
Mária27
16.02.09,14:18
Neviem, o aké konanie ide, čo sa v ňom rieši, ako môže pokračovať. V každom prípade odporúčam obrátiť na kataster s rozhodnutím súdu, aby zmenu anuloval.
ignac vajda
16.02.09,17:52
na katastri som to skusil, pre nich je rozsudok ako zdrap papiera
ignac vajda
16.02.09,17:57
Neviem, o aké konanie ide, čo sa v ňom rieši, ako môže pokračovať. V každom prípade odporúčam obrátiť na kataster s rozhodnutím súdu, aby zmenu anuloval.


na katastri som to skusil, pre nich je rozsudok ako zdrap papiera
olybaba
16.02.09,18:44
pozdravujem,
- sud rozhodnutie pozemkoveho uradu zrusil a vratil vec pozemkovemu uradu na nove konanie
- pozemkovy urad v novom konani by mal vydat nove rozhodnutie a po jeho pravoplatnosti by mala sprava katastra vykonat zmeny v katastri nehnutelnosti
- zmeny by sa mali odzrkadlit aj v LV
geronimo13
16.02.09,21:34
na katastri som to skusil, pre nich je rozsudok ako zdrap papiera
nepochopenie právnych súvislostí správneho práva; na základe Vášho rozhodnutia kataster konať nemôže, kataster môže konať až vtedy, ak nové konanie na pozemkovom úrade nadobudne právoplatnosť
ignac vajda
17.02.09,09:49
nepochopenie právnych súvislostí správneho práva; na základe Vášho rozhodnutia kataster konať nemôže, kataster môže konať až vtedy, ak nové konanie na pozemkovom úrade nadobudne právoplatnosť

asi tomu nerozumiem
na kataster som poslal rozsudok, kde bolo rozhodnutie na zaklade ktoreho spravili zmenu na mojom liste vlastnictva zrusene, tak si myslim ze aj oni by mali anulovat spravenu zmenu , zatial bez ohladu ako nanovo rozhodne v novom konani pozemkovy urad, ktory od vynesenia rozsudku/ uz su to 2 roky/ absolutne vo veci nekona.
geronimo13
17.02.09,20:24
ešte raz: pôvodné rozhodnutie pozemkového úradu, ktoré rozsudkom súd zrušil a nové rozhodnutie, ktoré bude nasledovať po vrátení pozemkovému úradu súdom na nové rozhodnutie je vlastne jedno a to isté konanie a pokiaľ toto konanie nebude ukončené právoplatným rozhodnutím nie je možné na liste vlastníctve vykonať zmenu