tomas5
16.02.09,13:02
Pekný deň.

Vedel by mi tu niekto poradiť či je možné okamžite skončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe zo strany zamestnanca, pretože zamestnávateľ ma nepreradil na inú vhodnú prácu, ale na iné pracovisko? V pracovnej zmluve je uvedené miesto výkonu práce Bratislava. V Bratislave ma firma viacej prevádzok, zamestnávateľ ma preradil na inú prevádzku na inú funkciu, lenže ja som požiadal iba o preradenie na inú vhodnú prácu na tej istej prevádzke a zamestnávateľ má na tej istej prevádzke voľné pracovné miesta ktoré sú pre mňa vhodne.

Ďakujem
Tweety
16.02.09,12:08
Pekný deň.

Vedel by mi tu niekto poradiť či je možné okamžite skončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe zo strany zamestnanca, pretože zamestnávateľ ma nepreradil na inú vhodnú prácu, ale na iné pracovisko? V pracovnej zmluve je uvedené miesto výkonu práce Bratislava. V Bratislave ma firma viacej prevádzok, zamestnávateľ ma preradil na inú prevádzku na inú funkciu, lenže ja som požiadal iba o preradenie na inú vhodnú prácu na tej istej prevádzke a zamestnávateľ má na tej istej prevádzke voľné pracovné miesta ktoré sú pre mňa vhodne.

Ďakujem
§ 72
Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe
(1) V skúšobnej dobe môže tak zamestnávateľ, ako aj zamestnanec skončiť pracovný pomer písomne z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu.
(2) Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť druhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť.

Chobot
16.02.09,12:11
Pekný deň.

Vedel by mi tu niekto poradiť či je možné okamžite skončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe zo strany zamestnanca, pretože zamestnávateľ ma nepreradil na inú vhodnú prácu, ale na iné pracovisko? V pracovnej zmluve je uvedené miesto výkonu práce Bratislava. V Bratislave ma firma viacej prevádzok, zamestnávateľ ma preradil na inú prevádzku na inú funkciu, lenže ja som požiadal iba o preradenie na inú vhodnú prácu na tej istej prevádzke a zamestnávateľ má na tej istej prevádzke voľné pracovné miesta ktoré sú pre mňa vhodne.

Ďakujem

Dôvody nie sú podstatné ani potrebné vysvetľovať, jednoducho v skúšobnej dobe môžeš kedykoľvek bez uvedenia dôvodu skončiť PP. Malo by to byť v rámci slušnosti v písomnej forme a pokiaľ možno, aspoň 1-3 dni vopred, ale ak dnes poobede oznámiš zamestnávateľovi, že zajtra už neprídeš, pôjde o platné ukončenie PP v skúšobnej dobe.
tomas5
16.02.09,12:16
Takže stačí napísať skončenie v skúšobnej dobe zo zdravotných dôvodov a z dôvodu nepreradenia na inú vhodnú prácu, a poslať to poštou zamestnávateľovi?
Tweety
16.02.09,12:20
Takže stačí napísať skončenie v skúšobnej dobe zo zdravotných dôvodov a z dôvodu nepreradenia na inú vhodnú prácu, a poslať to poštou zamestnávateľovi?
Nemusíš písať žiaden dôvod, tak ako som uviedla už v príspevku vyššie. Jednoducho písomne oznámiš skončenie PP v SD podľa § 72.
tomas5
16.02.09,12:29
OK. Ďakujem všetkým za poradenie , pekný deň