uzana13
16.02.09,13:14
Dobry den, prosim Vas zacinam s komplexnym vedenim uctovnictva v s.r.o.,takze asi budu niektore moje otazky "divne" ale ako sa hovori, radsej dva-krat meraj a raz rez.:))
Zivnostnik ma firmu,v ktorej zamestnaval 5 ludi. Od 1.2.2009 si zalozil s.r.o. a vsetko majetok, PO,ZA, ZS vratane zamsetnancov chce previest do s.r.o. Moja prva otazka sa tyka prave zamestnancov, existuje dohoda o prechode prav a povinnosti, na zaklade ktorej by zamsetnanci presli z fi na zivnost do fi s.r.o.? Prosim Vas ak niekto mate vzor takejto dohody, mozete mi ju poskytnut? Budem vdacna, za kazdu radu, suvisiacu s prechodom JU na PU.
Dakujem
Lianka
18.02.09,13:44
pavol54
19.02.09,14:33
FO živnostník a S.R.O sú dva samostatné subjekty čo je vyjadrené v prvom rade tým že každý má svoje IČO, podáva daňové priznania a nesie zodpovednosť za svoje konanie
ja by som nič nekomplikoval prevodom, ale riešil kúpno predajnými zmluvami na všetok majetok a u zamestnancov rozviazaním a uzavretím pracovných zmlúv, Ak to nespravíte behom roka sa tak zamotáte že nebudete vedieť kam z konopí.
Monika Kováčová
19.02.09,16:16
uzana13
26.02.09,21:12
Dakujem, asi to vyriesime KPZ, ale u zamestnancov nie, pretoze tam by sme museli vyplatit 2-mesacne odstupne pri vypovedi. Len neviem co zo socialnym fondom, ktory sa vytvaral vo fi na zivnost, asi by bolo najlepsie ho tam aj rozpustit. Co si myslite?
uzana13
26.02.09,21:14
Dakujem velmi pekne. Prosim Vas neviete o niekom kto pracuje v programe Pohoda pri podvojnom uctovnictve? Potrebovala by som poradit ohladne nastavenia. Dakujem
uzana13
26.02.09,21:22
Dakujem velmi pekne. Prosim Vas neviete o niekom kto pracuje v programe Pohoda pri podvojnom uctovnictve? Potrebovala by som poradit ohladne nastavenia. Dakujem
cloe
26.02.09,21:24
Dakujem velmi pekne. Prosim Vas neviete o niekom kto pracuje v programe Pohoda pri podvojnom uctovnictve? Potrebovala by som poradit ohladne nastavenia. Dakujem

Čo konkrétne potrebuješ nastaviť?
Monika Kováčová
27.02.09,07:53
Dakujem, asi to vyriesime KPZ, ale u zamestnancov nie, pretoze tam by sme museli vyplatit 2-mesacne odstupne pri vypovedi. Len neviem co zo socialnym fondom, ktory sa vytvaral vo fi na zivnost, asi by bolo najlepsie ho tam aj rozpustit. Co si myslite?

to nie, existuje aj skončenie PP dohodou. V prípade, že za rovnakých podmienok bude zamestnanec pracovať ďalej, nevidím v tom problém.
uzana13
27.02.09,13:23
Skusala som vcera nastavit prijem do skladu z prijatej FA, ale stale mi tam vypisovalo nejaku chybu. Robis v pohode? Ak mas mobil (najlepsie orange), napis mi prosim cislo, ja by som zavolala. Radsej komunikujem telefonom. Teda ak je ochota poradit?:)))
uzana13
27.02.09,18:29
Monika, prosim Ta a co zo SF, ktory zamestnavatel tvoril v JU? Ako by ho mohol presunut do sro? Alebo je lepsie ten fond rozpustit v JU? Dakujem Zuzana